Jump to content

Украјина забранила певачици учешће на „Евросонгу“

Оцени ову тему


Препоручена порука

Украјинска певачица Марув са песмом „Сajрен сонг“ у суботу је освојила прво место на избору за представника за „Песму Евровизије“, али је њен наступ повучен из програма националне телевизије.

Као победница националног такмичења, Марув је са украјинском националном телевизијом  требало да склопи уговор према којем се обавезује да буде културни амбасадор Украјине и да у свету представља не само њихову музику, већ и ставове украјинског друштва.

 

Певачици је дат рок од 24 сата за потписивање уговора који јој привремено забрањује да наступа у Русији, преноси Слободна Европа.

Разговори су у понедељак прекинути, а наступ Марув, чије је право име Ана Корсун је отказан. Она је, међутим, изјавила да је спремна да откаже следећу турнеју у Русији, али да остале одредбе уговора сматра цензуром.

„Ја сам држављанка Украјине, плаћам порезе и искрено волим Украјину, али нисам спремна да се људима обраћам слоганима, претварајући своје учествовање на такмичењу у промоцију нашим политичарима. Ја сам музичарка, а не палица за бејзбол на политичкој сцени“, написала је Марув на свом налогу на Фејсбуку.

Марув, чија песма на Јутјубу има 6,8 милиона прегледа, додала је и да захваљује свима који су веровали у њу и замолила их је да прихвате ову ситуацију и не иду путем сукоба.

Према правилима „Евровизије“, емитер мора осигурати неполитичку природу такмичења.

http://www.rts.rs/page/magazine/ci/story/421/muzika/3433945/politika-ponovo-umesala-prste-ukrajina-zabranila-pevacici-ucesce-na-evrosongu.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ако су направили фиктивну "цркву" и уз помоћ плаћеника краду храмове по украјини зашто да не пробају да певачици украду наступ, пробају па ако прође прође а ако не шта их брига ионако вероватно одлазе са власти...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ромејац рече

„Ја сам држављанка Украјине, плаћам порезе и искрено волим Украјину, али нисам спремна да се људима обраћам слоганима, претварајући своје учествовање на такмичењу у промоцију нашим политичарима. Ја сам музичарка, а не палица за бејзбол на политичкој сцени“, написала је Марув на свом налогу на Фејсбуку.

Ех, па евровизија је баш промоција свега и свачега и разних политика, а понајмање музичко такмичење. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ја баш данас нешто размишљала ко ли ће победити на Евровизији, гледајући на РТСу неког нашег што се спрема за Беосонг, рекох сто посто украјински извођач. :smeh1:

Не одбаци ме од лица Твога и Духа Твога Светога не одузми од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Juanito рече

Ех, па евровизија је баш промоција свега и свачега и разних политика, а понајмање музичко такмичење. 

више политичко него музичко такмичење, знајући како бодовање функционише

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Tavita рече

више политичко него музичко такмичење, знајући како бодовање функционише

Источни блок+остатак света

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Gogić рече

cista erotika

Ukrajinke:1405_love:

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Gogić рече

Pesma cista erotika

еротика?? не знам... мени више изгледа као стилизована туча у лидлу за женске гаће на акцији...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evrovizija je mucki ubijena 1992. godine , kad je Kutunjavi "pobedio" politickom odlukom briselskih birokrata.

Ovo sad su samo radioaktivni ostaci, nista drugo.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Vladan :::. рече

еротика?? не знам... мени више изгледа као стилизована туча у лидлу за женске гаће на акцији...

Или за напумпане пилиће:POPOcorn1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, obi-wan рече

Evrovizija je mucki ubijena 1992. godine

 

пре 13 часа, obi-wan рече

"pobedio"

 

пре 13 часа, obi-wan рече

Kutunjavi

Šesti svibnja, 1990. godine... U "Lisinskom", kada bejasmo još uvek ponosni (neki), na uradak zvani Jugoslavija (koji-tvrd stojim, i dalje je dobar).

Znači, Riva, prethodne godine u Lozani uzela "NASLOV" sa "RokMiBejbi"-pevljuvivim pesmuljkom (za koje je Toto "Insieme" Rimski-Korsakov)

I inače treba pomenuti!

Kolika smo gologuzija bili od zemlje, ali ipak uvek spremni da se snađemo.

Elem, "Lisinski" je poput našeg "Kolarca".

Dvorana, istina malo veća od pomenutog, ali zidana va vremja neka kada se ovi pederski zvuci nisu "vitlili" pod svodovima Haberleovog životnog dela.

Po sjećanju, producent Evrovizije, neki Irac-nebitno (prilika da se podsetimo besmrtnog irskog flegšipa)

dakle, baja iz organizacije je morao po "nebu" Lisnskog da oveša nekih 400 tuba od somota kako bi dvoranu "pričislio" popularnoj muzici.

Neki gmazovi su u isto vreme doneli odluku da "ako ne umemo da radimo-umemo da se bijemo". 

Ostalo je povijest!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Милан Ракић 

Eto ti, pogresio sam godinu - nije 1992. nego 1190. A za ovo ostalo si sve u pravu.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...