Jump to content

Неиздржив бол у зглобовима и костима


Изида

Препоручена порука

Да ли неко можда зна шта значи кад неко има симптоме из наслова?

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Сања Т. рече

Izvini, ali mislim da je neozbiljno pitati bilo gde, sem kod doktora. 

U pravu si, Sanja, ali mislim da je ovo pitanje postavljeno u smislu razmene iskustava, jer koliko poznajem Izidu, sigurna sam da nije "preskocila" lekare. 

Poznajem par ljudi sa takvim simptomima, gde ispitivanja nisu pokazala nista znacajno, te se terapija svela na analgetike, lekove za opustanje tetiva i misica, i fizikalnu terapiju, sto donosi samo privremeno olaksanje, razlicitog stepena. 

Naravno, obavezno je posetiti doktora (cak uporediti misljenja vise njih, ako treba) , odraziti analize, ici na kontrole i sl.

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е, овако слажем се са Сањом да се медицина не може учити са Интернета. Зато сам у суботу ишла у Хитну помоћ. Др ми послушао плућа и дао ампулу Новалгетола. Али ми није боље. Сутра имам заказано код мог др у Дому здраваља, није раније било термина. Видећу шта ће ми он рећи, да ли ће ме упутити даље, код кога и кад ће бити слободан термин. А до тад не знам шта да радим.

Најпре су ме заболели лактови, затим зглобови шака, онда колена, па ребра, а сад ме боле и подлактице и потколенице, некад и кукови. Поприлично сам се уплашила. Моја мајка има и остеопорозу и остеопенију, а покојна баба је добила реуму са 20 година. 

Вероватно сам сама крива за ово стање јер пијем кафу, а она разређује кости. 

Тешко ми је да куцкам. Некад не могу да држим телефон.

Има ли неко неку идеју, савет или слично искуство?

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Изида рече

Е, овако слажем се са Сањом да се медицина не може учити са Интернета. Зато сам у суботу ишла у Хитну помоћ. Др ми послушао плућа и дао ампулу Новалгетола. Али ми није боље. Сутра имам заказано код мог др у Дому здраваља, није раније било термина. Видећу шта ће ми он рећи, да ли ће ме упутити даље, код кога и кад ће бити слободан термин. А до тад не знам шта да радим.

Најпре су ме заболели лактови, затим зглобови шака, онда колена, па ребра, а сад ме боле и подлактице и потколенице, некад и кукови. Поприлично сам се уплашила. Моја мајка има и остеопорозу и остеопенију, а покојна баба је добила реуму са 20 година. 

Вероватно сам сама крива за ово стање јер пијем кафу, а она разређује кости. 

Тешко ми је да куцкам. Некад не могу да држим телефон.

Има ли неко неку идеју, савет или слично искуство?

Izida, da li si skoro imala anginu? Imaš li  još nekih promena na koži, neko crvenilo? Jesu li otečeni zglobovi? da li te bole i u miru ili samo po kretanju? Da li su ukočeni zglobovi po ustajanju? Da li kad počneš da se krećeš bole, pa posle prestanu? ... Da li si imala temperaturu?

 

I da, upšte koliko imate godina .. i kad je počelo da vas boli

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Почетком јуна ћу напунити 39. Породила сам се пре више 20,5 месеци. Немам температуру. Немам отоке. Боле ме и у мировању и у покрету. А нарочито кад подигнем нешто тешко.

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Изида рече

Почетком јуна ћу напунити 39. Породила сам се пре више 20,5 месеци. Немам температуру. Немам отоке. Боле ме и у мировању и у покрету. А нарочито кад подигнем нешто тешко.

Da li boli na dodir?

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да. И више Бруфена дневно не помаже. Немам температуру. 

Једна угледна др из мог места ми је рекла да ме је можда задесио неки вирус, али и да имам довољно година за дегенеративне промене.

  • Свиђа ми се 1

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba vam pregled, ne može ovako... moguća je fibromialgija(dg in obs.)... ali to je ovako moje odokativno...

 

ALI stvarno vam treba pregled..zanemarite ovo moje..

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Изида рече

Е, овако слажем се са Сањом да се медицина не може учити са Интернета. Зато сам у суботу ишла у Хитну помоћ. Др ми послушао плућа и дао ампулу Новалгетола. Али ми није боље. Сутра имам заказано код мог др у Дому здраваља, није раније било термина. Видећу шта ће ми он рећи, да ли ће ме упутити даље, код кога и кад ће бити слободан термин. А до тад не знам шта да радим.

Најпре су ме заболели лактови, затим зглобови шака, онда колена, па ребра, а сад ме боле и подлактице и потколенице, некад и кукови. Поприлично сам се уплашила. Моја мајка има и остеопорозу и остеопенију, а покојна баба је добила реуму са 20 година. 

Вероватно сам сама крива за ово стање јер пијем кафу, а она разређује кости. 

Тешко ми је да куцкам. Некад не могу да држим телефон.

Има ли неко неку идеју, савет или слично искуство?

soljenje hrane izvlači kalcijum iz kostiju. banane su bogate kalcijumom. ja sam imala giht na stopalima i bilo je grozno. nisam mogla ni da spavam. kad sam ostavila meso povuklo se. inače nikakve kreme ne pomažu. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала!

Не могу више да седим, па у вас засад поздравити.

Јавићу сутра шта је др рекао.

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Била сам јутрос. Дао ми је упуте за лабораторију и Хигијенски завод, па ће на основу резултата видети шта даље.

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...