Jump to content

Ko su bili boemi i da li ih još uvek ima?

Оцени ову тему


JESSY

Препоручена порука

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto se tice danasnje omladine, odnoso muskaraca, posto zenama nikako nije mesto ni u kafani niti da biju bitke i nacin zivota koji njima nikako ne prilici, stanje je iz moje perspektive krajnje zalosno. Muskarcima je odavno vec , akcenat stavljen samo na ono spoljasnje , isprazno i besmisleno kindjurenje, opijanje, fotkanje, toboz menjanje devojaka radi zadovoljavanja svojih potreba, kao da su u animalnom svetu. Kada odes u disko, slusa se trash muzika, fotografise se sta se pije , i bitno je da si namrsten, nabildovan, tj mnogo JAK ! :D Zakacio me jednom celavi neki u disku, i odmah pita: ,, Sta je jel imas neki problem?" Ja budala mu se izjadam, kad on poce da me grli, da me ljubi, te ti si moj brat, te ovo te ono. Da mi plati pice, zapeo covek.  Devojke polugole, nisane alfa muzjake, komentarisu njihovu upecatljivu pojavu, isprazna duha, supljeg mozga. Ali je lakse da se covek hvali onim sto se okom vidi, jer ko ce da bije mozak i neguje dusu pa da traga za pravim vrednostima. Kafana sve vise nalici da te disko-e i tamosnje izlaske. Dakle nema zdravog humora, nema tema, ideja o kojima bi se diskutovalo. Ali od kafane ne odustajem, nadje se dobra ekipa. Kako veli Toma, nije bitno u kojoj si, vec ko sedi za tvojim stolom ! 

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Nikola Stojanovic рече

Ali od kafane ne odustajem, nadje se dobra ekipa.

da li ovo ukazuje na tvoje afinitete ka "boemstvu"...? :suncanje:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Nikola Stojanovic рече

cekaju me , pozdrav.

have a good time...:D

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:skidamkapu:pozdravljam temu , hvala ti

Licno smatram da boemstvo jedan plemenit duh zivljenja, poznavajući kafanu i kafanske obicaje ,zivo je. Kao sto neko prije mene napisa ,danasnje tehnolosko doba ucinilo ga ,mozda ,nevidjivim za jednu vecinu, jer smo okuprani nekakvim nebitnim informacijama. 

Boem jest način zivljenja i jako je ................... neznam koju dobru rijec da upotrebim

ZIVJELI ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@JESSY Ko ce ga znati, mi smo juznjaci, specificni veoma. :D:D Sto se fotografije tice, moram da se izvinim, gde ces u kafani da hvatas momente i dozivljaje, to zapravo nikad i ne cinim. Ima neceg neprirodnog i u tome da covek belezi tehnologijom ta secanja, osecanja. Pretvorismo se u hodajuce sprave, trudeci se, da se ulepsavamo i prikazujemo drugima. Ponekad se i nalijem u kafani , ne znam ni sam razloge, ali mi nekako lakse tad da podnesem i sebe i ovaj svet i okruzenje u kom zivimo. Tada me zapravo ovaj svet vise i ne vredja i ne boli. Shvatim da te razloge zla i rdjavog ponasanja nikada necu shvatiti, nikada.. I obavezno me seti na Disa i Pijanstvo ! <3 

 

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Wohnout - Svaz českých bohémů - Savez čeških boema (OFFICIAL VIDEOCLIP) 

Charles Aznavour - La Boheme - B&W - HQ Audio

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Nikola Stojanovic рече

@JESSY Ko ce ga znati, mi smo juznjaci, specificni veoma. :D:D Sto se fotografije tice, moram da se izvinim, gde ces u kafani da hvatas momente i dozivljaje, to zapravo nikad i ne cinim. Ima neceg neprirodnog i u tome da covek belezi tehnologijom ta secanja, osecanja. Pretvorismo se u hodajuce sprave, trudeci se, da se ulepsavamo i prikazujemo drugima. Ponekad se i nalijem u kafani , ne znam ni sam razloge, ali mi nekako lakse tad da podnesem i sebe i ovaj svet i okruzenje u kom zivimo. Tada me zapravo ovaj svet vise i ne vredja i ne boli. Shvatim da te razloge zla i rdjavog ponasanja nikada necu shvatiti, nikada.. I obavezno me seti na Disa i Pijanstvo ! <3 

 

I ja potpisujem ovo :pivo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Покушаћу да нађем негде, писао сам, само не знам на којиј теми-а имали смо сличну, како о личном утиску са дружења, тако и неке препричане приче о тројици боема и песника,  а некако нису у видокругу од свакако познатијих како песника,  тако и глумаца боема.  Реч је Милисаву Крсмановићу Крци,  Јаши Гробарову и Амбру Марошевићу

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...