Jump to content

Branislav Trifunović: Oni se jedino plaše ulice


Препоручена порука

"MI VIŠE NEMAMO PRILIKU DA SEBI NAPRAVIMO JOŠ JEDNU ŠANSU – OVO JE NAŠA ŠANSA. DA SE OVAJ SISTEM PROMENI, DA JA POČNEM DA SE BAVIM ISKLJUČIVO SVOJIM POSLOM, DA NE MORAM VIŠE DA PRIČAM ZA ‘VREME’ O OVIM PROTESTIMA JER TO NIJE MOJ POSAO, NITI ĆE POLITIKA IKADA BITI MOJ POSAO – BOLI ME DUPE DA SE BAVIM POLITIKOM. STVARNO, NEMAM NIKAKVE AMBICIJE TE VRSTE, OSIM ŠTO NE MOGU DA SEDIM KOD KUĆE I ĆUTIM"

1655634_16-09.jpg

Uoči petog protesta protiv aktuelne vlasti koji je iz subote u subotu sve masovniji, ekipa "Vremena" čekala je Branislava Trifunovića u jednom beogradskom lokalu. Zaboravljajući na prethodni dogovor da ćemo potvrditi sastanak, pitamo šankericu da li u taj lokal svraća glumac Bane Trifunović. Šankerica nas gleda nepoverljivo, malo odugovlači i konačno odgovara da takve informacije ne deli sa nepoznatima. U tom trenutku se javlja Trifunović i vrlo brzo stiže u kafić. Skidajući narandžastu kapu, rezignirano konstatuje da je ovo još jedan njegov intervju u kojem neće pričati o glumi. A imao bi šta da kaže. Branislav Trifunović je, kao i njegov brat Sergej, od početka u organizaciji protesta. Kaže da ne zna šta da očekuje te večeri na Tucindan, 5. januara.

"Svake subote mi ne očekujemo ništa, pa se onda iznenadimo", kaže sa osmehom i dodaje: "Lakše nam je da ne ulazimo u procenu šta će biti, koliko će biti ljudi. Prošle subote smo desetak minuta pred početak protesta govorili kako ima malo ljudi, kako nešto nije u redu... a onda je bilo najviše ljudi do tada. Ne ulazim više ni u kakve prognoze, samo se nadam da će taj broj, ta kritična masa ostati do kraja, kad god taj kraj bio. Mislim da progresivni rast koji traje od početka govori da se ljudi malo bolje osećaju na ulici nego da sede kod kuće, pljuju televizor i laju na kanale. Ne očekujem ništa osim da istrajemo."

"VREME": Zar ne mislite da bi to mogla da bude neka vrsta zamkeDa protest bude kao ventildođem jednom nedeljnoizvičem seispištim...

BRANISLAV TRIFUNOVIĆ: Da, ali to je mnogo bolje nego da ostaneš kod kuće i komentarišeš na Tviteru. Na Tviteru imaš raznih botova i ludila i tamo se isprazniš, i to sve ode u vazduh. A ova slika ljudi koji su rešili da po minusu gaze po ulici, pričaju, urlaju, to je već neki znak. Protesti devedesetih bili su jači i bilo ih je lakše organizovati jer nije bilo društvenih mreža i ljudi nisu imali gde da se prazne. Ovi iz SNS-a vole te društvene mreže jer neko stavi neki glupi post, prokomentariše šta je ko rekao: Vučić, Stefanović, Vulin, pa se svađaju sa botovima i tu se isprazne, samo da ne izađu na ulicu. Oni se jedino plaše ulice.

Na prvom protestu bilo je veoma malo mladihsad ih je od subote do subote sve višeKako to komentarišete?

Prve subote su na protestu bili oni ljudi koji su šetali svih ovih godina. Što je opet dobro jer smo mislili da oni više neće izlaziti još od Saše Jankovića naovamo, od sve te energije koja je bačena u vazduh. Pomislili smo da te ljude više nikad nećemo moći da izvučemo na ulice. Bio sam srećan što ih vidim, koji god da su. Sledeće subote je bilo dvostruko više naroda, pojavili su se mladi, na protestu pred Novu godinu video sam gomilu studenata koji su slušali muziku, dizali šake u zrak i bili ponosni što su tu. To je dokaz da se krug širi, i poruka koju taj krug šalje – mladima od osamnaest, devetnaest godina tu je mesto.

Paradoksalnoali baš ti mladi su izveli mnoge druge i starije na ulice posle predsedničkih izbora 2017.

Da, ali sećate se da je došao Vaskrs i da se sve povuklo. Ko je to uradio? Kako je uradio? Mi smo i oko ovog protesta imali problem jer je neko rekao: "Vidimo se za mesec dana 16. januara", a onda su mnogi od nas na tim istim društvenim mrežama popizdeli i rekli: "Kakva sad pauza? Šta to znači? Idu praznici pa nećemo da protestujemo?" Mi više nemamo priliku da sebi napravimo još jednu šansu – ovo je naša šansa. Da se ovaj sistem promeni, da ja počnem da se bavim isključivo svojim poslom, da ne moram više da pričam za "Vreme" o ovim protestima jer to nije moj posao, niti će politika ikada biti moj posao, boli me dupe da se bavim politikom. Stvarno, nemam nikakve ambicije te vrste, osim što ne mogu da sedim kod kuće i ćutim. Godinama su nas neki političari prodavali za neke njihove sitne interese. Mislim da je ovo poslednja šansa da promenimo sistem vrednosti u ovoj zemlji. Posle ovoga mi nećemo imati drugu priliku. Bio sam prilično umoran i depresivan posle tolike rasute energije oko Jankovića jer sam mislio da se to više nikad neće ponoviti. I zato sam toliko bio ljut na njega. A sad smo, čini mi se, uspeli da ljude ohrabrimo, da se javljaju na ulici, sviraju iz kola, mašu iz autobusa. Mene ne zanima s kim šetam – da li je desno ili levo, cilj nam je isti. Svaka naredna vlast mora da shvati da ovo više ne može da se ponovi. Ovaj začetak diktature i ovaj pakao koji nam svakodnevno serviraju više ne sme da se ponovi.

Aliovo društvo je već jednom bilo u takvoj situacijiProtiv Slobodana Miloševića 2000skupilo se i s koca i konopcai levi i desnisa ciljem da se krene iz početka i napravi neko normalno društvo.

Šta god ko mislio o tome, ta 2000. donela je da smo oterali onog jednog čoveka, a to što su mnogi miševi preživeli, kao što uvek miševi prežive, to je naš problem. To ne znači da mi sad treba da se zaustavimo. To što smo se tad zeznuli pa nismo završili posao, ne znači da ne moramo ponovo isto da radimo. To je kao da mi kažeš da si jeo juče, pa ne moraš danas. Jeste, zeznuli su nas, i bogatili su se, i bilo je korupcije, sve znam. Sve je istina. Ali šta to znači: da treba danas da sedimo, ćutimo i gledamo ove koji su sada na vlasti? Ja na državne službenike, ministre, Vladu ne gledam kao na ljude kojima ja moram da služim. Oni treba da služe meni, vama, bilo kojem građaninu ove zemlje. Oni to ne shvataju, kako sednu u fotelju, vrlo brzo zaborave kako ljudi žive. To je suština: moraš da ih podsetiš, da ih vratiš tamo gde su bili. Sad je ovde problem što je na vlast došao neki polusvet željan osvete. To je najgore: na vlast su došli ljudi koji stalno misle da im je nešto skrajnuto, otkinuto od života, i oni se sad svete svima nama koji mislimo drugačije.

Zar se ne plašite da će nekog narednog Petog oktobrakad ode ova sadašnja vlastdoći neko drugineko ko sada sa vama šeta i protestujekoji će tada biti željan osvete i koji će reći: "Sad ćete da platite za sve ono što ste me maltretirali dok je Vučić bio na vlasti"?

Sigurno. Verovatno u toj koloni ima budućih ministara, budućih državnih službenika, sekretara, savetnika. Ali ova slika danas mora stalno da ih podseća šta može da im se desi. Zato je bitno, kad sve ovo bude gotovo, kako će završiti svi ti ljudi koji su nam ovo radili. Neki ljudi više ne smeju da se bave javnim poslom. Mislim da je to suština – oni su nas svojim potezima zadužili da im mi omogućimo da se oni više ne bave poslom kojim se danas bave. To mora da se usadi u mozak svakog čoveka koji šeta. I svakog čoveka koji će sutradan biti ministar, da zna da se može desiti da mu 10.000 ljudi dođe pod prozor kancelarije i da mu s punim pravom – ako zasluži, naravno – viče da je lopov, idiot i kreten. I da to znači da neće biti heroj već će da ide u zatvor. Čini mi se da sve ovo pokušavam da radim da bih se za petnaest godina probudio mirniji, u smislu bar sam probao nešto, bar sam pričao, govorio ljudima, svađao se... Makar s te strane da sam pokušao sve. Jer ne bih mogao da živim sam sa sobom da se za petnaest godina nađem u još odvratnijoj zemlji od ove, u smislu šta su političari od nje napravili, a da sam se ja sve vreme bavio svojim poslom i zabavljao narod u pozorištu ili na filmu. To bi mi baš bio poraz.

Izgleda da elita ovog društva ne deli vaše mišljenjeJavni protest zbog stanja u državi spao je na nešto malo penzionisanih intelektualacanekolicinu aktivnih profesoranekoliko glumacanovinaratrojicu karikaturista i jednog jedinog akademikaKako to tumačite?

Dušan Teodorović nije baš da je jedan jedini. Mislim da je inertnost zahvatila i njih. Znam gomilu svojih kolega koji se ne slažu sa aktuelnom vlašću, ali su se više puta opekli u prošlosti i znaju kako je politika jedna prevrtljiva stvar. Ali, mislim da će doći. Ja sam ubeđen da će doći. Mislim da smo uspeli da ubedimo dobar deo naroda da nije bitno ko je sve na protestu i da se ne borimo ni za jednu stranku već za zdrav razum. To je taj virus koji raste i ljudi kojih ste pomenuli biće sve više i više. Ne znam šta bi oni inače čekali? Mogu da sačekaju još dva, tri meseca, ali više nema vremena da se čeka da izađu iz ormara i da kažu šta misle. Činjenica je da ih je mali broj i činjenica je da ja ne volim izraz elita – grozna je reč. Ne mislim da smo mi išta drugačiji od bilo koga ko se bavi nejavnim poslom.

Mislite li da ti ljudi imaju da izgube išta osimmoždasvog integriteta?

Mnogi su namireni. Nekim platicama, pozicijama, i to ih drži u mestu. Ali kad vladaš strahom, ljudi će u jednom trenutku da shvate da on gubi konce i moraće, kao i uvek, da se prestroje. Kao i svi pacovi, da bi preživeli moraće nešto da kažu. Tako da se nadam da će se to desiti. To je prirodan proces. Svi ovi ljudi koji sada ćute, a javne su ličnosti, moraće u jednom trenutku da progovore. Ne optužujem nikog ko ćuti. Ja to mogu da razumem, meni je to vrlo jasno. Pogotovo razumem ljude koji nemaju šta da izgube, razumem ih što ćute i čekaju šta će da se desi, ne zato što mislim da su kukavice, već zato što su se previše puta opekli. Gotovo sam siguran da će se to promeniti. Šta god ko mislio o Ivanu Ivanoviću, a svašta su govorili o njemu dok je radio na toj televiziji, to što je on uradio je časno, moralno, i održao je lekciju mnogim svojim kolegama koji i dalje rade to što rade i smeju se i sve je zabavno... To je jedan moralni čas koji je Ivanović održao većini svojih kolega. A pritom je čovek koji je verovatno najbolje zarađivao i najbolje živeo od svih njih. Ja mu za to skidam kapu.

Kao što je meni, takođe, fascinantno zašto neko ćuti u Evropskoj uniji. U stvari, znam zašto je to tako jer mora da se završi neki drugi dil koji imaju sa tim čovekom. Ali su u stanju i spremni su da žrtvuju građane ove zemlje. To govori o tome koliko im mi ne značimo ništa. Mi smo neki piončići, služimo za potkusurivanje. Jer on mora da završi neki drugi posao, a do tada nek radi šta god hoće sa ovim narodom: ne daj im da govore, prebijaj, pali kuće, sve može. Svi smo ovakvi, svi smo onakvi, samo ti nama završi ovo, pa ćemo posle da vidimo šta se dešava. E, to samo govori o licemerju ne samo Evropske unije nego svih zemalja, koje god da su, koje imaju neke interese u Srbiji. Neverovatno je da žrtvuju milione ljudi u srcu Evrope zarad svojih interesa. Ne zanima me, ne bavim se visokom politikom, ali samo kažem da je činjenica da oni o ovome ćute. A vi se pitajte zašto.

U sredu 16januara održaće se protest povodom godinu dana od ubistva Olivera IvanovićaOčekujete li da to bude najmasovniji skup do sada?

Mislim da je Oliver Ivanović to zaslužio. Sve nas to boli i to je simbol jednog ludila u kojem živimo i, ako Bog dâ da kažemo u kojem smo živeli. Taj čovek je zahvaljujući TV Pinku, Vučiću i Đuriću prošao kroz jednu vrstu satanizacije. Njega nisu satanizovali Albanci, već naši ljudi. Taj datum moramo da obeležimo jer smo tog dana svi bili beskrajno tužni i uplašeni. Naše je bar da Olivera Ivanovića ne zaboravimo.

Kako komentarišete navode da je za ubistvo Ivanovića odgovorno nekoliko Srba?

Vrlo je zanimljivo što su se tu pojavili neka imena i datumi. Što bi rekao Neša Stefanović, neki ljudi su povezani sa nekim prostorima i neka imena sa nekim licima, ali to, naravno, sad neće izjaviti. Ja sam duboko ubeđen da su Vučić, Tači i Haradinaj najbolji drugari. Kao što su Milošević i Tuđman više od 30 puta sedeli u Karađorđevu od ‘90. do ‘95, delili nešto, dogovarali se, pili viski. Sad je samo pitanje koliko će odgovarati ovoj trojici da se nađu ubice Olivera Ivanovića. Ako gledam iz konstelacije da su oni drugari, ni jednima ni drugima ne odgovara da se nađu ubice. Da ne bude poligraf, koji nije validan dokaz na sudu, jedino merilo istine.

Radoslav ĆEBIĆVREME | BR 1462 | 9. JANUAR 2019.

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1655634

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro

Samo pod hitno mora da postoji konkretizacija zahteva kao cilj protesta!

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Драшко рече

Dobro

Samo pod hitno mora da postoji konkretizacija zahteva kao cilj protesta!

Trifunović: Nismo gadljivi na opoziciju, ali jesmo na nerad

Na večerašnjem građanskom protestu opozicionim strankama će biti predočeno šta se od njih očekuje

„Obzirom da opoziciji i dalje nije jasno zbog čega ne može da govori na građanskim protestima „Jedan od pet miliona“ večeras ćemo im jasno i zvanično predočiti šta tačno treba da urade i šta od njih očekujemo.

24Piše: Mirjana R. Milenković
  Istinomer  
bane-trifunovic-FoNet-Aleksandar-Barda-6Foto: FoNet Aleksandar Barda
 
 

Opozicija mora da ponudi konkretan plan svima nama, jer ne možemo im unedogled davati blanko podršku. Ja ih čak i molim da to učine, jer čime su u proteklih sedam godina i godina pre zaslužili da ponovo vode narod. Niko im ne zabranjuje i niko nije gadljiv na njih, ali ljudi su gadljivi samo na nerad i nečinjenje koje je dovelo do ovog zla. I ja to govorim u svoje i ime ljudi koje poznajem“, kaže za Danas glumac Branislav Trifunović i neformalni lider građanskih okupljanja komentarišući tviter polemiku sa Sandom Rašković Ivić, potpredsednicom Narodne stranke o učešću stranaka opozicije na protestima.

Čitavu raspravu na Tviteru pokrenula je Raškovićeva, zamerajući Trifunoviću što ne dozvoljava opoziciji da govori. Na to se nadovezao advokat Vladimir Gajić opaskom da je čak i RTS dala šansu opoziciji da govori, a na građanskim protestima to joj nije dozvoljeno.

Videli su se i komentari da je opozicija foteljaška, kabinetska, licemerna, kompromitovana, i da bi opozicija trebalo da izabere najmanje kompromitovanog opozicionara koji neće biti izviždan da se obrati ali da je to jako teško. „Vučić je posledica loše vlasti sadašnje opozicije koja nas ubeđuje bili smo loši, ali ćemo biti bolji“, jedan je od tviter komentara.

„Cenim posao i napor koji Bane Trifunović ulaže na protestima. Ipak, kao nekom kome je demokratija na srcu pitam se, kako to Bane, u ime naroda, ne da opoziciji da na šetnjama kaže par reči, a od diktatorskog režima traži medijski prostor za opoziciju“, napisala je Rašković Ivić na Tviteru, a advokat Vladimir Gajić je dodao da je – opozicija već nekoliko puta na RTS dobila po nekoliko munuta. „Na građanskim protestima još ni sekund. Ali, nema veze… ne ljutimo se. To su naši prijatelji, rešićemo to u pokretu-hodu“, glasio je tvit Gajića.

Na pitanje kako opozicija može nešto i da ponudi, ukoliko joj nije pružena šansa da govori, Trifunović odgovara da imaju niz mogućnosti da svoje predloge obelodane na društvenim mrežama, na tviter kanalima i da RTS nije jedino mesto gde bi mogli da se oglase.

“ Da li ste čuli da pričaju nešto drugo, osim o Vučiću“, pita Trifunović i dodaje da poručuje opoziciji da „dok se RTS ne oslobodi sede kući i neka nemaju nikakvu ideju i predlog“. Na pitanje koliko ova polemika predstavnika građanskog protesta i opozicije ide na ruku lideru SNS Aleksandru Vučiću, sagovornik Danasa odgovara da to nije tačno i da bi ta polemika trebalo da pomogne opoziciji da se dozovu pameti.

„Ja to govorim o opoziciji da bi se ona trgla, a ne da bih ih sahranjivao. Trebalo bi da se saberu i da vide ko je ko, ko je opozicija i šta oni hoće od sebe i od ovog naroda. Jedino što opozicija danas govori je da širi neke opšte priče o Aleksandru Vučiću, bez konkretnog predloga šta će uraditi ako budu izbori, šta će uraditi prvog dana ako padne Aleksandar Vučić. Za sve to im nije potreban RTS i oni su tu gde jesu samo zato što misle da im je za sve potreban samo Javni servis“, zaključuje Trifunović.

Sanda Rašković Ivić, međutim, kaže za Danas da opozicija može da iznese svoj plan i program na protestima jedino ako govori.

„Ako niko ne govori od opozicionih lidera onda ljudi koji su se okupili i koji traže da Vučić ode, neće nikada saznati šta im opozicija kao takva predlaže i šta želi da promeni. To je jedini način da ljudi saznaju i mi drugačije, kao opozicija, ne možemo da delujemo, jer nismo na vlasti da možemo da povlačimo određene poteze koji bi mogli da pokažu ljudima šta mi u stvari želimo i šta planiramo“ , kaže Raškovićeva.

Upitana da prokomentariše pojedine tvitove u kojima se kaže da je prvi korak da opozicija pokaže da je prava, a ne lažna opozicija da izađe iz parlamenta, sagovornica Danasa odgovara da izlazak iz parlamenta može da bude opcija.

„Ako izađemo iz parlamenta i predamo svoje poslaničke mandate, tada njih uzimaju drugi ljudi koji će popuniti taj sastav. Ukoliko bi se ja konkretno povukla, kao i Đorđe Vukadinović i Slaviša Ristić, na naša mesta bi došli ljudi koji su bili na listi DSS, ali koji su u međuvremenu prešli u SNS. Time bismo sami sebi pucali u nogu. Mislim da treba da bojkotujemo zasedanja, ali da imamo svoja paralelna zasedanja i da otvorimo parlament za građane“, kaže Rašković Ivić, napominjući da govori samo u svoje lično ime.

Prema njenim rečima to neprekidno izjednačavanje opozicije sa SNS, po principu – svi ste vi isti , zapravo ide u prilog Vučiću. „Ako smo svi isti onda nema smisla ništa menjati i neka ostanu tu oni koji su sada, a mi ćemo se malo prošetati i ko svekrva ćemo sebi u prsa mrmljati kako ovo ništa ne valja. To je kontraproduktivno, jer je uvek opozicija zajedno sa narodom iznosila i iznedrila promene ne samo u Srbiji, već u svim civilizovanim zemljama. Ne može se gajiti jedan negovani prezir prema političkim strankama, jer to vodi u održavanje statusa kvo“, zaključuje potpredsednica Narodne stranke.

Dveri kreću ranije ispred zgrade TV Pink

Boško Obradović, lider Dveri, koji kao i svake subote, učestvuje na protestima u Beogradu, ovaj put će pre dolaska na Plato u 18 sati, prošetati „Stazama Vučićevih laži“ – od TV Pink, preko REM-a i Informera do Platoa kod Filozofskog fakulteta gde će se priključiti ostalim demonstrantima, saopšteno je iz Dveri. Obradović polazi u 16 časova ispred TV Pink, navodi se u saopštenju Dveri.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знам само једно: кад год је енглеским новцем финансирано српско излажење на "улице", два-три дана се радовало, а после се 50 година причало каква је то грешка била.

Донедавно сам кружок око СНС сматрала врхунцем безобразлука у Србији. У последња два месеца, а поготово ових дана, тај примат су преузели активисти "шетача" и медији који им дају логистику. У индивидуалним мотивима људи који излазе не могу да судим, свако има своју личну причу, а у Србији вероватно има и преко милион људи гневних на ову власт и/или њихове конкретне представнике на локалу. Само треба обратити пажњу у чије се редове стављаш да би их рушио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljudi, iskoristite priliku i trazite smanjenje poreza. To je vrlo konkretna stvar koja se tice apsolutno svih gradjana. Porezi i doprinosi u Srbiji su oko 67%!!! To ne bi smelo biti preko 35%. Ovo je samo na platu a posebno se jos placa PDV na svaku krajnju potrosnju!!! Razmislite o tome.

Koliko smanjite poreze,  toliko ce vam biti vece plate i toliko ce biti manje para kojima politicari kupuju glasove, placaju siledzije i finansiraju zaposljavanje svojih glasaca na izmisljenim radnim mestima.

A ako se ne daj Boze ponovi 5. oktobar, bar cete znati da ste uradili i nesto konkretno i licno za sebe i necete se osecati toliko izmanipulusano. Takodje, ko god posle dodje, bice mu jakooo tesko da vrati poreze na staro a da ne naidje na ogroman otpor u narodu.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, CutieBub рече

Знам само једно: кад год је енглеским новцем финансирано српско излажење на "улице", два-три дана се радовало, а после се 50 година причало каква је то грешка била.

Донедавно сам кружок око СНС сматрала врхунцем безобразлука у Србији. У последња два месеца, а поготово ових дана, тај примат су преузели активисти "шетача" и медији који им дају логистику. У индивидуалним мотивима људи који излазе не могу да судим, свако има своју личну причу, а у Србији вероватно има и преко милион људи гневних на ову власт и/или њихове конкретне представнике на локалу. Само треба обратити пажњу у чије се редове стављаш да би их рушио.

Ne  znam da li je i kojim-čijim novcem finansiran ovaj protest ili njegove vođe, ali znam u kojoj "školi" se "usavršavao" AV

Masterklas je kod Blera uzimao i kod drugih sličnih

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Милан Ракић рече

Trifunović: Nismo gadljivi na opoziciju, ali jesmo na nerad

Прво чега сам се сетио су они билборди Отпора после 5. октобра на којима је писала порука упућена новој власти : Само вас гледамо.

Е то се завршило тако што су они гледали, закупљивали билбореде и причали празне приче а нова власт је владала дуже од деценије и то је донело фантастичне резултате, напредњачку власт која сатире народ.

И сад сам ја глуп и луд јер не верујем никоме. Добро.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Милан Ракић рече

Trifunović: Nismo gadljivi na opoziciju, ali jesmo na nerad

Прво чега сам се сетио су они билборди Отпора после 5. октобра на којима је писала порука упућена новој власти : Само вас гледамо.

Е то се завршило тако што су они гледали, закупљивали билбореде и причали празне приче а нова власт је владала дуже од деценије и то је донело фантастичне резултате, напредњачку власт која сатире народ.

И сад сам ја глуп и луд јер не верујем никоме. Добро.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, farisejski.bukvojed рече

Kojim si "ekspertskim" metodom dosla do stope preko koje "ne bi smelo biti"? Javlja ti se ili si se bavila trivijalnostima kao sto je izracunavanje?

Magistrirala sam makroekonomiju i nostrifikovala diplomu u Kanadi. Imam preko 10g iskustva u porezima na Balkanu i sada to radim i u Kanadi.

A koja je pozadina tvog verovanja da je normalno da drzava treba da ti uzme 67% zarade a da od preostalih 33% zahteva da platis PDV, porez na imovinu, porez na prenos apsolutnih prava, porez na autorska prava (ono kada pustas muziku na proslavi npr.), da ne nabrajam lokalne poreze, taxe itd?

Prisetite se da su Turcima letele glave zbog “desetka” a pogledaj nas sad! K’o kuvane zabe smo...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, florenntina рече

Magistrirala sam makroekonomiju i nostrifikovala diplomu u Kanadi. Imam preko 10g iskustva u porezima na Balkanu i sada to radim i u Kanadi.

A koja je pozadina tvog verovanja da je normalno da drzava treba da ti uzme 67% zarade a da od preostalih 33% zahteva da platis PDV, porez na imovinu, porez na prenos apsolutnih prava, porez na autorska prava (ono kada pustas muziku na proslavi npr.), da ne nabrajam lokalne poreze, taxe itd?

Prisetite se da su Turcima letele glave zbog “desetka” a pogledaj nas sad! K’o kuvane zabe smo...

 

Џаба кад смо политички и економски неписмен народ који не тражи промену система него новог лидера да се у њега заљуби, и увек тако изнова.

Све док је ''нећемо овог, оћемо оног'' нема од нас леба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, farisejski.bukvojed рече

Sa tolikim iskustvom ja bih ocekivao da si prvo izracunala koliko bi smanjenje poreskih stopa nominalno smanjilo budzet i koje bi stavke finansirane iz budzeta ili prestala da finansiras ili finansirala iz nekih drugih meni nepoznatih izvora. Takodje bi bilo lepo da se zna koje bi efekte zelela da proizvedes smanjenjem poreskih stopa.

Porez na autorska prava (ono kad pustas muziku na proslavi npr.) ne postoji.

Takodje ne postoji Balkan kao poreska celina gde si ti sticala iskustvo "u porezima".

 

Sve u svemu, napisala si gomilu gluposti iz kojih zakljucujem da nemas pojma o onome o cemu pises.

Ma veruj u sta hoces, to je tvoj licni izbor. Ja ti kazem kako jeste.

Izguglaj OFPS (tako su se bar tada zvali ako se dobro secam) kao i SOKOJ pa vidi i sam.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...