Jump to content

Teologija uz jutarnju kafu

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, SerbCro рече

Napisao bih Bog Otac, Sin I Duh Sveti, ali ako bih I tu napisao malim bog, ne bi bilo nepravilno. 

A ako pitas zakaj ovo drugo velikim, zato jer su to njegova imena. 

Da, zbunjujuce. Jer se odstupa od gramatike I onda pravimo svoju gramatiku. Mada mi nije ni stalo do gramatike vise, a bio sam bas takav, da je svaki zarez morao biti na svom mestu, I ispravljal sam druge, a onda sam odlucil da me bas briga da li netko pise: neznam, ne cu, dali...ovako ili onako, sve su to neka pravila koje su ljudI smislili, I oni sami menjaju ta svoja pravila iz godine u godinu, bitno je da se razumemo.

 

Znači Otac,Sin i Duh Sveti su imena..a bog je titula i krist je ime ili titula..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Isusovo magare рече

Znači Otac,Sin i Duh Sveti su imena..a bog je titula i krist je ime ili titula..

Ау Магаре, ал га вртиш без милости.. хД

''Магаре'' се иначе пише малим словом, а ја сам написао великим зато што је Исусово, а само као титула се пише малим, а као презиме великим.. мислим словом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Натан рече

Ау Магаре, ал га вртиш без милости.. хД

''Магаре'' се иначе пише малим словом, а ја сам написао великим зато што је Исусово, а само као титула се пише малим, а као презиме великим.. мислим словом.

Ajd ajd..pomozi prijatelju,vidiš da se zapetljao..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa, recimo,  ... Bog je kao pojam i kao ono sto definisemo, kako filosofski , tako i verski, .... uzviseno i savrseno bice, stvoritelj, promislitelj, spasitelj,... svesilan, svemudar, svedobar, vecan, pravedan, istina,..... valjda treba velikim slovom da se pise,...kada mu se obracamo i treba da ukazemo postovanje (i poniznost) prema Njemu.

budi mi milostiv Boze,... obracamo se Bogu kao izvoru milosti,.. itd,... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Isusovo magare рече

Ajd ajd..pomozi prijatelju,vidiš da se zapetljao..

Са задовољством, него ја бих ишао још даље, па уместо да пишемо мало ''Б'' (:д), да га скроз избацимо из употребе, јер питам се: Зар је (Б)огу битно да ли пишемо сва слова или не?; Наравно да није. Он гледа на човечије срце. Шта ће нам уопште слова, било мала или велика, све то треба да се укине.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Bokisd рече

Pa, recimo,  ... Bog je kao pojam i kao ono sto definisemo, kako filosofski , tako i verski, .... uzviseno i savrseno bice, stvoritelj, promislitelj, spasitelj,... svesilan, svemudar, svedobar, vecan, pravedan, istina,..... valjda treba velikim slovom da se pise,...kada mu se obracamo i treba da ukazemo postovanje (i poniznost) prema Njemu.

budi mi milostiv Boze,... obracamo se Bogu kao izvoru milosti,.. itd,... 

Ajde de..:naklon:

Nek si vala i ti štogod pametno napisao..:)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Isusovo magare рече

Od malih nogu...

Ne budem te izazival, u sahu redovito gubim od zena.  Ovo tvoje pitanje po pitanje mi je dalo sliku, osjecaj, kad te neko u sahu potez po potez, polako saterava u nezeljenu poziciju, pa od tuda I moje pitanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, SerbCro рече

Ne budem te izazival, u sahu redovito gubim od zena.  Ovo tvoje pitanje po pitanje mi je dalo sliku, osjecaj, kad te neko u sahu potez po potez, polako saterava u nezeljenu poziciju, pa od tuda I moje pitanje.

Skužila sam..nego da te pitam kako se piše "Bog",velikim ili malim slovom??

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, kopitar рече

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...