Jump to content

Препоручена порука

Patrijarh moskovski i cele Rusije Kiril rekao je da kapacitet za prikupljanje podataka koji imaju uređaji poput pametnih telefona može približiti čovečanstvo dolasku Antihrista.

 

Foto: EPA / Maxim Shipenkov
 
Foto: EPA / Maxim Shipenkov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kiril je u intervjuu koji je juče emitovala državna televizija naveo da se crkva ne protivi tehnološkom napretku, ali da je zabrinuta jer "neko uvek može da zna vašu tačnu lokaciju, da tačno zna koja su vaša interesovanja, tačno zna čega se bojite" i da takve informacije mogu biti iskorišćene za centralizovanu kontrolu nad svetom. 

"Kontrola iz jedne tačke je predskazanje dolaska Antihrista, ako govorimo o hrišćanskom viđenju stvari. Antihrist je osoba koja će biti na čelu svetske mreže koja kontroliše čitavu ljudsku rasu", naveo je ruski patrijarh.

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2019&mm=01&dd=08&nav_id=1490523

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Baš sam ovo postavio na temi o pametnim telefonima reko da ne otvaram temu, ali kad si vec otvorio da jos jednom ponovim:

Vo imja Oca i Sina I Svjatago Duha :krstix:

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Однедавно, Google ми шаље поруке на e-mail да ме обавести где сам био претходног месеца. Шта тебе брига где сам био?

Чек, чек, да се оженим, набављам циглу, па ћеш да видиш гуглу, с чију ћеш се играш вуглу. 

  • Хахаха 1

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, БанеЛ рече

Однедавно, Google ми шаље поруке на e-mail да ме обавести где сам био претходног месеца. Шта тебе брига где сам био?

Чек, чек, да се оженим, набављам циглу, па ћеш да видиш гуглу, с чију ћеш се играш вуглу. 

Јес мало гадно кад ти неко испостави руту кретања. И мени стигло, само што су се мало преварили, кажу да сам била у Сао Паулу. :smeh1:

Не одбаци ме од лица Твога и Духа Твога Светога не одузми од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, AnaLaz рече

Јес мало гадно кад ти неко испостави руту кретања. И мени стигло, само што су се мало преварили, кажу да сам била у Сао Паулу. :smeh1:

Уууу, ала га промашили. Мени написали да сам био у Сремској Митровици. Сем тога, остало погодили. Само да се не укључује мобилни интернет, ништа друго. 

  • Свиђа ми се 1

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Поуке.орг инфо рече

Kontrola iz jedne tačke je predskazanje dolaska Antihrista, ako govorimo o hrišćanskom viđenju stvari

Ovo sto je rekao p.Kiril i jeste kontekst svih pouka otaca o dolasku Antihrista, jedna mocna vlast nad celim svetom koja moze da  kontrolise i vlada nad svima i svacemu na svetu.

U tom smislu ako se radi na tome da se kroz razne tehnologije moze omoguciti kontrola  svih ljudi na svetu, onda je to jedan od znakova koji ukazuju na dolazak Antihrista koji ce upravo i biti vladar nad celom planetom i svim ljudima.

Kiril je samo rekao koje su opasnosti kontrole putem pametnih telefona, to je samo jedan od vidova kontrole, sigurno da treba neka tehnoloski mnogo naprednija stvar koja bi mogla da kontrolise bas sve ljude na celom svetu.

Ce' vidimo sledecih nekoliko desetina godina kako ce se razvijati i napredovati tehnologija (nano tehnologija je 100 puta naprednija od danasnje i moze da pruzi neverovatne mogucnosti napredka..) i da li ce se takva tehnologija koristiti u dobre ili lose svrhe.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E, sad mi je lakše........

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iskljucite lokaciju...sta znam, telefon koristim da se javim na poziv i pozovem nekoga, razmenim poruke..odnosno za ono za sta telefon i sluzi, lokaciju iskljucujem, razne aplikacije koje traze pristup mom " zubnom kartonu" ne koristim, i tako...sta znam...to me u principu smara

 

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Adelaida рече

Iskljucite lokaciju...sta znam, telefon koristim da se javim na poziv i pozovem nekoga, razmenim poruke..odnosno za ono za sta telefon i sluzi, lokaciju iskljucujem, razne aplikacije koje traze pristup mom " zubnom kartonu" ne koristim, i tako...sta znam...to me u principu smara

 

Ne prati se preko aplikacija,kad god ti uređaj upaljen može da se prati,čak kažu da može i kad je isključen al kartica mora da bude unutra

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Heraklit рече

,kad god ti uređaj upaljen može da se prati

to je koliko dobro toliko i lose ,ako se zloupotrebi, kao i sve drugo...

Recimo isto ne ostavljam broj telefona po prodavnicama koji bi da mi salju poruke o snizenjima i slicno, da me ne bi gnjavili, blokiram sve koji mi salju razne mejlove obavestavajuci me o ovome i onome, jer me ne interesuje i necu da trosim vreme da citam ili brisem, najcesce neotvorene mejlove...ima raznih nacina da se sacuva privatnost na mrezi i izbegne smaranje...tipa reklama i tako to 

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...