Jump to content

Papa poručio: Neka licemjerni kršćani radije žive kao ateisti

Оцени ову тему


Препоручена порука

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"............ ljudi koji idu u crkve i tamo su svaki dan a potom žive život u mržnji drugih i ogovaranja drugih ljudi"

A onda:

"Onda je bolje ne ići u Crkvu. Živi poput ateista"

Kada poglavar jedne velike konfesije kaže nešto ovako odvratno, bezobrazno, glupo......... Užas.

I molim vas (preklinjem vas) nemojte "on nije mislio tako, kontekst......".

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како   није лицемер ко иде у цркву или каже да је хришћанин, а у себи има  мржње и смишља другом пакост? То је лицемерје, јер да верује не би то радио. Такав треба себи да призна да ако не жели да се мења, треба да буде искрен према себи, да живи као атеиста тј. да призна да нема у себи Бога. Наравно, нико није рекао тиме да су атеисти по правилу  пуни мржње. 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Благовесник рече

Како   није лицемер ко иде у цркву или каже да је хришћанин, а у себи има  мржње и смишља другом пакост? То је лицемерје, јер да верује не би то радио. Такав треба себи да призна да ако не жели да се мења, треба да буде искрен према себи, да живи као атеиста тј. да призна да нема у себи Бога. Наравно, нико није рекао тиме да су атеисти по правилу  пуни мржње. 

Franjo mozda nije imao na umu, ali je ispalo da su ateisti puni mržnje, zavisti i ogovaranja. Sad će naravno uvijek da se ovo prikazuje da je izvučeno iz konteksta, ali jedna ovako značajna ličnost ne bi smjela sebi dozvoliti ovakve propuste. 

Trebao je da kaže: "Oni koji idu u Crkvu, a puni su mržnje, zavisti i ogovaranja, ne treba idu u Crkvu jer su time licemjeri", i da eventualno napomene koje to vrijednosti hrišćanstvo i crkveni život afirmišu kao potvrda njegovog stava.  Nije trebao da spominje ateiste uopšte. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Благовесник рече

Како   није лицемер ко иде у цркву или каже да је хришћанин, а у себи има  мржње и смишља другом пакост? То је лицемерје, јер да верује не би то радио. Такав треба себи да призна да ако не жели да се мења, треба да буде искрен према себи, да живи као атеиста тј. да призна да нема у себи Бога. Наравно, нико није рекао тиме да су атеисти по правилу  пуни мржње. 

Čitaj ovo što si napisao polako, baš onako polako.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Човек за Бога може бити затворен и у греху и у врлинском животу.

Атеиста може бити врлински, хуманиста и слично, 

али живи без Бога у себи, али су барем искрени, у односу на себе и Бога. 

Ови о којима је реч нису, и то је поента. 

  • Свиђа ми се 1

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, VaSa110 рече

"............ ljudi koji idu u crkve i tamo su svaki dan a potom žive život u mržnji drugih i ogovaranja drugih ljudi"

A onda:

"Onda je bolje ne ići u Crkvu. Živi poput ateista"

Kada poglavar jedne velike konfesije kaže nešto ovako odvratno, bezobrazno, glupo......... Užas.

I molim vas (preklinjem vas) nemojte "on nije mislio tako, kontekst......".

Pa i nije toliko glupo. On govori sa pozicije nekog ko je svestan da takvih ljudi ima svuda, ukljucujuci (i pre svega njemu najvazniju) Crkvu. Svuda znaci i medju ateistima, a i to je tacno. On bi samo da ih prebaci van svog dvorista, ako moze ikakonekako. Posto kapira da nema sanse da izmeni Haters gonna hate, lakse mu da im kaze da skinu etiketu vernika, te samim tim oni postaju nevernici. Isto kao sto se lepi etiketa "nesvesnog" vernika onom ko je van Crkve ali je cool kao covek ("zrnca istine u drugim religijama" i slicno). Sad jedino da se Dawkins oglasi i zamoli sve hejtere medju ateistima da krenu u Crkvu.:ani_biggrin:

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Justin Waters рече

Nije trebao da spominje ateiste uopšte. 

Дакле, живети попут атеисте, значи не ићи у цркву. То, а не да су атеисти по дифолту неморални. Па погледајте остале изјаве папе Франтишека... Стално   говоре да не треба вадити из контекста, па нека онда погледају у контексту са осталим изјавама...  Интересантно ми је било што осуђује хипокризију ... А најгори лицемери су светски политичари. Мука ме ухватила када сам видео америчке председнике, бивше и садашњег, са породицама, Клинтонови, Буш итд. читају Символ вере (Верујем у једнога Бога Оца...), а знамо каква непочинства, мржње и завађање народа и пљачке стоје иза њих...

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, VaSa110 рече

Čitaj ovo što si napisao polako, baš onako polako.

Па да,  то је лицемерје, јер да верује не би то радиоТо не значи да онај ко не верује у Бога обавезно смишља пакости и мржње, али онај који искрено верује засигурно то не чини или се барем труди да не чинит. А што се тиче моралних атеиста, они су за мене лично,а то сам ранијих година доста пута понавља и доказивао, служитељи Божји, али који га незнајући славе и поштују, јер су у складу са (како ми верујемо) са Његовим законом у себи.

  • Свиђа ми се 1

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ova pank-rok grupa Harlej je 2011. pjevala tačno o tom o čemu sad 2019. ovaj papa govori,

cijela pjesma je o tom kako momak curi predbacuje licemjerje koje skriva iza "svoje vjere" .:D 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Harlej

https://bandzone.cz/harlej

Ref.: Kad bi papa znao kako je to s tvojom vjerom,

davno bi te, mila moja, šutnuo do zadnjice.

Zanimalo bi me, zlato, kako dugo ćeš griješit na to,

da se jednom za čas prošetaš negdje oko crkve. 

Ref.: Kdyby papež věděl, jak to s tvojí vírou je
dávno by tě, moje milá, kop do prdele
Zajímalo by mě, zlato, jak chceš dlouho hřešit na to,
že se jednou za čas projdeš někde kolem kostela
 

 

Cijeli text: :D 

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/harlej/kdyby-papez-vedel-5718

Zanimljivo, isto da je ta grupa Harlej čitala ovaj članak. 2011. prorokovali šta će papa reći javno 2019

Ja sam uvijek tvrdio da su rokeri, metalci i pankeri proroci sadašnjice, ovog našeg današnjeg doba:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Благовесник рече

Дакле, живети попут атеисте, значи не ићи у цркву. То, а не да су атеисти по дифолту неморални. Па погледајте остале изјаве папе Франтишека... Стално   говоре да не треба вадити из контекста, па нека онда погледају у контексту са осталим изјавама...  Интересантно ми је било што осуђује хипокризију ... А најгори лицемери су светски политичари. Мука ме ухватила када сам видео америчке председнике, бивше и садашњег, са породицама, Клинтонови, Буш итд. читају Символ вере (Верујем у једнога Бога Оца...), а знамо каква непочинства, мржње и завађање народа и пљачке стоје иза њих...

U Crkvu ne idu ni muslimani, hindusi, budisti, i svi ostali pripadnici nehrišćanskih religija. 

Kad bi sad neko od crkvenjaka izjavio, kako oni pojedinci koji dolaze u Crkvu, a žive u zavisti, mržnji i ogovaranju ne treba da dolaze u Crkvu, treba da žive kao muslimani, taj bi sud vrednosno bio identičan tome kada je upotrebio ateiste. Međutim, kada bi Papa nešto ovako izjavio izbio bi skandal i došle bi osude iz cijelog islamskog svijeta i šire i još bi se morao pravdati i izvinjavati. Ovako kada je upotrebio ateiste, ko koga šljivi neće biti mnogo prašine. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Justin Waters рече

muslimani, taj bi sud vrednosno bio identičan tome kada je upotrebio ateiste

Не, јер муслимани верују у Бога и Божји суд.

  • Свиђа ми се 1

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Благовесник рече

Човек за Бога може бити затворен и у греху и у врлинском животу.

Атеиста може бити врлински, хуманиста и слично, 

али живи без Бога у себи, али су барем искрени, у односу на себе и Бога. 

Ови о којима је реч нису, и то је поента. 

Ne moze ateista biti vrlinski, moze samo spolja, a sta se krije u srcu... O tome je pricao i Velimirovic... Kad verniku toliko borbe treba da pobedi bestrasnost koliko tek treba ateisti, on nema nikakve borbe...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...