Jump to content

Šta znači nositi svoj krst?


Препоручена порука

    Da li je istina da što se više molimo to imamo teža iskušenja? Na primer daš sebi neko pravilo i moliš se možda i više nego što bi trebalo, jer primećuješ da postaješ zahtevan i prema drugima i prema sebi... Ako se manje moliš ko da više paziš na dela ... Bitna je umerenost, pa i u ovom... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Ana B. рече

Meni iskreno prija malo odmora već dva dana se uopšte ne molim... Mislim da je tu glavni problem što želimo da bude naša volja... 

Ana, razumem te, jer je meni odavno takvo stanje. Poslednjih par meseci sam i preskakala neke Liturgije, pa i molitve. U sebi se pomolim i to je uglavnom to, nekad procitam nesto kratko. A ranije sam bas umela da preterujem s tim pravilima. I cudo, ali ja ne osecam toliki pritisak i da moram da ispunjavam raznorazne norme i nametnuta pravila ponasanja. Nemam pojma, verovatno bi me ljudi iz Crkve osudili, ali s druge strane ja sam tolerantnija prema drugima sada, nego tada. Ne znam o cemu se radi.

Kod mene konkretno je malo nastupila i neka hladnoca i rezerva prema Crkvi, kao da vise nisam u stanju da sve to ishendlujem.

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Anika рече

Ana, razumem te, jer je meni odavno takvo stanje. Poslednjih par meseci sam i preskakala neke Liturgije, pa i molitve. U sebi se pomolim i to je uglavnom to, nekad procitam nesto kratko. A ranije sam bas umela da preterujem s tim pravilima. I cudo, ali ja ne osecam toliki pritisak i da moram da ispunjavam raznorazne norme i nametnuta pravila ponasanja. Nemam pojma, verovatno bi me ljudi iz Crkve osudili, ali s druge strane ja sam tolerantnija prema drugima sada, nego tada. Ne znam o cemu se radi.

Kod mene konkretno je malo nastupila i neka hladnoca i rezerva prema Crkvi, kao da vise nisam u stanju da sve to ishendlujem.

Nije mi problem da idem na svaku liturgiju, al ako se još molim svakog dana nekako postanem zahtevna i prema drugima, jer većina se mnogo ne bavi sobom i molitvom i onda ko da imaš teža iskušenja. Svet je neprijateljski nastrojen prema tebi, jer te ne doživljava kao nekog svog. Još bih dodala da je Dučić bio u pravu muškarci imaju bolji odnos sa Bogom. Ženi je bitan muškarac njega da sluša. Ako to nije slučaj to bi bio neki krst kao kod monahinja, sve nosiš sam i gledaš da udovoljiš Bogu...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ana B. рече

neprijatnost od strane ljudi

to je danas prisutno u svim sferama drustva. Neemoj oko toga mnogo da se opterecujes, vazno je da ti sacuvas svoj unutrasnji mir. 

  • Волим 1

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, ronin рече

to je danas prisutno u svim sferama drustva. Neemoj oko toga mnogo da se opterecujes, vazno je da ti sacuvas svoj unutrasnji mir. 

Imaš mir, al ne i radost kad vidiš koliko danas moraš biti oprezan u svetu. Ne kažem da je monaški život lak, al da vidim svakog monaha u svetu da pokuša da primeni sve o čemu govori mislim da bi prso, inače ne bi otišao u manastir, jer ljudi nekih ljudi nisu dostojni...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ana B. рече

Ne kažem da je monaški život lak, al da vidim svakog monaha u svetu da pokuša da primeni sve o čemu govori mislim da bi prso, inače ne bi otišao u manastir, jer ljudi nekih ljudi nisu dostojni...

Зато Бог и јесте дао два пута. И сами монаси говоре да никад не би могли наћи мир у свету или браку. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Лубеница рече

Зато Бог и јесте дао два пута. И сами монаси говоре да никад не би могли наћи мир у свету или браку. 

Neš valjda u manastir?:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ana B. рече

    Da li je istina da što se više molimo to imamo teža iskušenja? Na primer daš sebi neko pravilo i moliš se možda i više nego što bi trebalo, jer primećuješ da postaješ zahtevan i prema drugima i prema sebi... Ako se manje moliš ko da više paziš na dela ... Bitna je umerenost, pa i u ovom... 

Što si bliže Bogu Bog ti šalje žalac satanin u meso da se ne pogordiš i umisliš da si mnogo bitna.Tako kaže Pavle:

I da se ne bih poneo za premnoga otkrivenja, dade mi se žalac u meso, anđeo sotonin, da me ćuša da se ne ponosim. (2. Korinćanima 12:7)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Heraklit рече

Neš valjda u manastir?:D

Што ја? Ја се одлично сналазим у свету, а даће Бог и у браку :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Лубеница рече

Што ја? Ја се одлично сналазим у свету, а даће Бог и у браку :)

Значи пронашла си Србенду који лупа шаком у сто:aplauz:

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, Ana B. рече

oprezan u svetu

слажем се али није ратно стање. Радост чине мале ствари.  Не смеш допустити "ситницама"  да те изнервирају. 

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...