Jump to content

Мудрости оца Јовице

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 6 минута, Bojan* рече

I to mi takođe ružno. Mačke su sebične lukave repate životinje. A tek kad neko kaže ženskoj osobi: “gde si mačko”, nekako mnogo glupo zvuči. Veoma.

:skidamkapu:

Bolje macko nego mecko :))))

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Bojan* рече

Nema šta tu da se bira. Svet je jedan te isti, za mnoge surov, za neke ne. Ljudi žive u različitim uslovima. Neki u odličnim neki u nikakvim...

Moze da se bira pogled na svet. Neko bi ovaj moj svet smatrao smesnim i ludim...a ja ga volem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bojan* рече

Nema šta tu da se bira. Svet je jedan te isti, za mnoge surov, za neke ne. Ljudi žive u različitim uslovima. Neki u odličnim neki u nikakvim...

" Kave su ti misli takav ti je zivot." Starac Tadej. 

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Maja Pavlovic рече

Moze da se bira pogled na svet. Neko bi ovaj moj svet smatrao smesnim i ludim...a ja ga volem.

Svet nije nimalo smešan. Ko nije osetio njegovu surovost, može zaista reći da je srećan. Takvi obično nisu ni svesni toga. Bave se svojim svakodnevnim zadovoljstvima.

Bolje da ne navodim primere.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bojan* рече

Svet nije nimalo smešan. Ko nije osetio njegovu surovost, može zaista reći da je srećan. Takvi obično nisu ni svesni toga. Bave se svojim svakodnevnim zadovoljstvima.

Bolje da ne navodim primere.

Razumem sta zelis da kazes...

Ja sam vrlo dobro osetila surovost zivota, valjda zato shvatila sta je u stvari bitno a sta ne.

  • Тужан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Liga Džentlmena рече

" Kave su ti misli takav ti je zivot." Starac Tadej. 

Samo ti misli dok ne ogladniš, a kad ogladniš onda ćeš morati da batališ razmišljanja i mudrovanja i da prioneš na posao da zaradiš za hleb, (ukoliko nemaš sponzore ili velike prihode).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 31.1.2019. at 14:12, Ana B. рече

Usedelice i osedeli :D

Konačno i neki izraz za neoženjenog muškarca :smeh1:.

Usedelica, jalova, raspuštenica, alapača, udavača...koliko "divnih" izraza u našem bogatom jeziku, bez muških ekvivalenata.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Bojan* рече

Samo ti misli dok ne ogladniš, a kad ogladniš onda ćeš morati da batališ razmišljanja i mudrovanja i da prioneš na posao da zaradiš za hleb, (ukoliko nemaš sponzore ili velike prihode).

Zvučiš kao @Neša_ :dry:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Natasa. рече

Zvučiš kao @Neša_ 

dupli nalog:));)

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, ronin рече

dupli nalog:));)

Deluje, slični stavovi i stil pisanja. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Bojan* рече

Svet nije nimalo smešan. Ko nije osetio njegovu surovost, može zaista reći da je srećan. Takvi obično nisu ni svesni toga. Bave se svojim svakodnevnim zadovoljstvima.

Bolje da ne navodim primere.

Sto pre shvatis da je surov to bolje. Bog ionako daje najteze krstove najjacim ratnicima. Tu su Rusi drugaciji od nas. Oni su se ponosili svojim ranama zadobijenim u ratu, jer su kao pravi vojnici videli dublji smisao u tome. Mi smo pre svega Hristovi vojnici, pa onda sve drugo...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...