Jump to content

Мудрости оца Јовице

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Ana B. рече

Kako teška, nisam znala

pa da. ima slučajeva. onda babe koje znaju stave novčiće na oči. dok se ne oladi. usta sklope nekom maramom. svašt ima. Bože sačuvaj. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Natasenka рече

Kad biraš muža drži oči širom otvorene, a kad ga izabereš nek ti budu zatvorene. moja malenkost. 

Ваљало би да и муж исто тако очи држи затворене :) Није баш лепо када се само једно подвизава. Замисли да по овом снегу скакућеш само на једну ногу, а другу да одмараш :))) Тако да, бирај ''спавалицу'' ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

" Zasto si ti brate navukao na oci naocare sa tolikom dioptriom? Zasto ti brate vidis sve te stvari koje ja ne vidim? Zasto ti vidis tu tugu, cemer, jad, bol? Zasto ti vidis to lose u ljudima? Pa skini te neocare, baci tu dioptriju budi u miru! Gledaj u ljudima dobro, to jest izmiri se sa svima. Ne miris se samo ako trazis oprost, izmiri se u mislima, izmiri se u delima gledaj u ljudjms dobro. Zapamti da je Vladika Nikolaj rekao da " Analiza ubija ljubav" pa kako ces je  imati kad neprestano analiziras? Ako zelis raj otvori duhovne oci a ne materijalne. Materijalne vide savaku zamku djavolju a duhovne vide ljubav, vide dobrotu, vide prastanje. Onda kad zavolis ljude onda si se izmirio sa njima, pa neka pricaju sta zele, neka rade sta zele ti se trudi da budes blag. Jer blagost je radost a strogost je bolest. Hoces li se razboleti ili radovati se. Strogi ljudi analiziraju a blagi vole. Trazi u ljudima dobro brate moj, pa i ti da se osecas dobro i dugo pozivis na zemlji, a onda i zasluzis raj. " O. Jovica.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

" Brate, slusaj. Kada imas problem to ti je isto kao da si usao u zivo blato. I sad kada zagazis u zivo blato, ako krenes da se batrgas ti ces sve vise i vise tonuti. Potones do kolena, pa do struka pa do ramena i posle ti nema spasa, tako rade laici. Onj se batrgaju po blatu. Profesionalci znaju da kada upadnu u blato upadnu do kolena, a onda  se puste na ledja, cak i do pojasa ako padnes ti mozes opet leci na ledja i iscupati se. Poenta lezanja na ledja je u opustanju. Kad upadnes u blato, legnes na ledja i opustis se i prepustis volji Bozijoj. I onda se iscupas Kako? Pa tako sto prvo izvuces jednu nogu uz pomoc ruku, pa drugu, i onda polako, mrdajuci rukama guras pesak da bi dosao do obale. Tako i ti, upao si u problem pa sta se batrgas, sta se zalis, ocajavas, brines, kukas, analiziras? Zasto se batrgas? I onda krenes da budes strog pa mrzis. Pa budi brate opusten, prepusti se Bogu. Opusti se znaci ukrepiti se Bogopouzdanjem. Kad steknes Bogopouzdanje bices opusten, blag i radostan. Amin brate i Bog te blagoslovio. " O. Jovica.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Liga Džentlmena рече

" Zasto si ti brate navukao na oci naocare sa tolikom dioptriom? Zasto ti brate vidis sve te stvari koje ja ne vidim? Zasto ti vidis tu tugu, cemer, jad, bol? Zasto ti vidis to lose u ljudima? Pa skini te neocare, baci tu dioptriju budi u miru! Gledaj u ljudima dobro, to jest izmiri se sa svima. Ne miris se samo ako trazis oprost, izmiri se u mislima, izmiri se u delima gledaj u ljudjms dobro. Zapamti da je Vladika Nikolaj rekao da " Analiza ubija ljubav" pa kako ces je  imati kad neprestano analiziras? Ako zelis raj otvori duhovne oci a ne materijalne. Materijalne vide savaku zamku djavolju a duhovne vide ljubav, vide dobrotu, vide prastanje. Onda kad zavolis ljude onda si se izmirio sa njima, pa neka pricaju sta zele, neka rade sta zele ti se trudi da budes blag. Jer blagost je radost a strogost je bolest. Hoces li se razboleti ili radovati se. Strogi ljudi analiziraju a blagi vole. Trazi u ljudima dobro brate moj, pa i ti da se osecas dobro i dugo pozivis na zemlji, a onda i zasluzis raj. " O. Jovica.

On je ispunjen nema kad da analizira, a covek koji je sam preusmeren je na sebe... Mada analize svakako nisu dobre...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Ana B. рече

On je ispunjen nema kad da analizira, a covek koji je sam preusmeren je na sebe... Mada analize svakako nisu dobre...

Ispunjenje dolazi iznutra. Bio sam il sa nekim, to nema veze. Kad si ispunjen sve ti ide od ruke.

  • Свиђа ми се 1

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ana B. рече

E onda nemoj da se zenis ako si ispunjen iako si sam :)

Pa nisam ispunjen, samo pisem ono sto on misli da je dobro. 

Vidis kad aje neko ispunjen njemu treba samo dopuna, bilo da je musko ili zensko. I onda mozes da volis nekoga a ne da ga posedujes. Vidis u tome je razlika.

 

  • Свиђа ми се 1

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Liga Džentlmena рече

Pa nisam ispunjen, samo pisem ono sto on misli da je dobro. 

Vidis kad aje neko ispunjen njemu treba samo dopuna, bilo da je musko ili zensko. I onda mozes da volis nekoga a ne da ga posedujes. Vidis u tome je razlika.

 

A ne, ne to mi već miriše na Anu Bučević :citac:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ana B. рече

A ne, ne to mi već miriše na Anu Bučević :citac:

Mislis na tebe, pa ti zaista mislis da si toliko mirisna i slatka, pa da ti niko ne moze odoleti pa se sve vrti oko Ane B. :P:tongue:

  • Хахаха 1

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ana B. рече

Uh nisam ja slatka, samo ponekad :0212_rolleyes:

:coolio:

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...