Jump to content

Књига која мења поглед на живот

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ono, na prvom mestu sigurno je Sveto Pismo, sad polako citam Drzavu Boziju od sv.Avgustina i ako nekoga interesuje tumacenje i objasnjenje mnogih dubina i sirina hriscanske vere moze naci stvarno dosta dobrih stvari. :citac:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никако не могу да издвојим једну, свака на свој начин чини своје...@Александра96  Имаш ли ти неку такву?

Можда бих од свих издвојила Малог Принца да се обавезно прочита у неким тинејџерским годинама. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Milica Bajic рече

Никако не могу да издвојим једну, свака на свој начин чини своје...@Александра96  Имаш ли ти неку такву?

Можда бих од свих издвојила Малог Принца да се обавезно прочита у неким тинејџерским годинама. 

 

Ја бих, рецимо, свима препоручила књигу "Дарујте љубав" Александре Фјодоровне Романове и нашег Св. Николаја "Кроз тамнички прозор".

???

?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се са Бокијем, то је под 1.

За остало зависи колико дубоком тематиком желиш да се бавиш и у ком си расположењу. 

Многе књиге од владике Николаја су ми изузетно драге као што су: Изнад греха и смрти, Речи о Свечовеку, Мисионарска писма, Једини Човекољубац, Теодул, Беседе под гором, а врх свега тога ти је српски Псалтир: Молитве на језеру. 

Православна психотерапија од митрополита Јеротеја Влахоса је такође изузетна књига и по мом укусу. 

Ух, и архимандрит Лазар Абашидзе је изузетан. Погађа у центар. Скоро се упокојио, Царство му Небеско! 

Од ове популарније литературе, ту су: Несвети, а свети(архимандрит Тихон Шевкунов), Од 25. часа до вечности(Виргил Георгиу), Флавијан(протојереј Александар Торик). 

Ето, ако имаш времена и жеље, материјала на претек. 

 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Старац Порфирије подвижник љубави - прозорљиви чудотворац

Поуке старца Силуана

Молитве на језеру

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, БанеЛ рече

 

Многе књиге од владике Николаја су ми изузетно драге као што су: Изнад греха и смрти, Речи о Свечовеку, Мисионарска писма, Једини Човекољубац, Теодул, Беседе под гором, а врх свега тога ти је српски Псалтир: Молитве на језеру

 

Овде бих ја додала Мисли о добру и злу, може се користити као приручник за живот.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Скоро смо на некој теми спомињали "Једном за цео живот"/ Илија Шугајев. Књига која дефинитивно мења поглед на живот и отвара многа питања којима се млади људи готово никада и не баве. Врло корисна, поготово ако се прочита на време.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, .Милица. рече

,,Умро сам у петак" од Ненада Гугла.☺️

Чула сам за Гугла. Ако се не варам има сајт са врло корисним предавањима за средњошколце, а и нас који смо прескочили понеки час ;)

http://predavanja.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Milica Bajic рече

Скоро смо на некој теми спомињали "Једном за цео живот"/ Илија Шугајев. Књига која дефинитивно мења поглед на живот и отвара многа питања којима се млади људи готово никада и не баве. Врло корисна, поготово ако се прочита на време.

I ja bih tu preporucio. Kao i "Mir i radost u duhu svetome" "Kakve su ti misli, takav ti je zivot" od starca Tadeja.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једном за цео живот, дефинитивно добра књига.

Али да су имале онако јачи утисак и ефекат на начин размишљања: Несвети а свети, Флавијан и Умеће умирања или уметност живљења. Мада последња није баш lightweight. Да не буде да хвалим само руске књиге, од наших писаца највише сам "имао посла" са Св. Владиком Николајем, одакле бих издвојио књигу Омилије, као једну од оних која је на мене оставила већи утисак.

Вера, слога и поштење – српско су спасење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е, после свега овога, ја бих сада мало тек загребала филозофију књигом - Софијин свет / Јустејн Гордер. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...