Jump to content

Нова андроид апп - МИНЕЈ за сваки дан у години


Препоручена порука

Помаже Бог!

Драга браћо и сестре част ми је представити НОВУ  андроид апп МИНЕЈ - месечни за сваки дан у години.

Апликација се налази на линку испод и ускоро би требала бити видљива на гоогл плају (треба неких пар сати да одобре)

 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hodocasnik.minej

Пошто је апликација још у фази израде па свака грешка, примедба или сугестија је добро дошла.

Ако неко жели да подржи даљи рад и труд око израде православних андроид апп може учинити донацијом преко paypal-a на овом линку:

https://www.paypal.me/hadzisrdjan

Такође може се и извршити донација преко званичног сајта или путем фејсбука 

http://hodocasnik.com/  или https://www.facebook.com/pravoslavneandroidaplikacije/

Опис Апликације:

Минеј месечни (од μηναιον - месец) садржи променљиве молитве за сваки дан у години, по датумима сваког месеца, за непокретне празнике (то јест такве који долазе увек одређеног дана у одређеном месецу). Стога се месечни минеј, у складу са бројем месеци у години, састоји од дванаест књига. На крају сваке књиге штампају се посебне богородичне васкрсне песме, или тзв. догматици, богородичне васкрсне које се пјевају после стихира на стиховње, богородичне које се певају "када има 'Слава' светоме у Минеју"; затим отпуститељни богородични које се пјевају после тропара у недељне и празничне дане, и богородични отпуститељни које се пјевају обичним данима после тропара.
Осим месечног Минеја постоји још и такозвани Минеј празнични, или "Антологион", или "Трефологион", "Цветослов", који садржи службе изабране из месечног Минеја за Господње, Богородичине и нарочито поштоване празнике у част неких светих.
Општи Минеј садржи променљиве молитве не за сваког светог посебно, као месечни Минеј, него за сваки збор светих одвојено, на пример, општа служба за апостоле, мученике, светитеље итд. Осим служби светима он такође садржи општи поредак празника Господњих, Богородичиних, крсту, анђелима, претечи и саборима. 
Општи Минеј има двојаку употребу; као прво, он је неопходан уз месечни Минеј, када треба да се обави служба оним светима за које није написана посебна служба у месечном Минеју; као друго, у сиромашним црквама, где нема читавог комплета богослужбених књига, општи Минеј служи као замена за дванаест томова Мјесечног Минеја.
Постоји још и допунски Минеј, са службама недавно прослављеним светитељима, које из тог разлога нису ушле у месечни Минеј.

Програм Минеј садржи још: 

- Молитвеник, који укључује разне молитве, псалтир, акатисте, каноне, тропаре (за целу годину (по месецима), васкршњи, општи, свакодневни тропари итд.).
- Програм такође садржи православни црквени календар са датумима постова у току целе године.
- Православни црквени календар аутоматски прилагођава покретне празнике и постове за сваку годину према Васкрсу.
- На календару такође постоји распоред читања апостола и јеванђеља за сваки дан у години. Корисници на врло лак начин могу да прочитају зачало од апостола и јеванђеља кликом на линк за текући дан.
- У делу разне књиге ту су Свето Писмо, тумачења Светог Писма, књиге о посту и исповести ....
- У разним додацима налазе се следећи програми:
израчунавање датума православног Васкрса
конвертор датума
 израчунавање православних постова и трапавих седмица
- Поред наведеног програм садржи и widget - 4x2.

НАПОМЕНА (Ако неке радио станице неће да отвори или је урл промењен или радио станица тренутно није доступна нпр.због програмске шеме).
Што се тиче правила поста Вама препуштам да са Вашим духовником или парохом усагласите око правила поста.  

Замолио бих Вас љубазно да кад оцењујете апликацију да сагледате сав укупан труд, интерфејс - изглед, корисност апликације и онда да оцените, а не да због једне можда ситне грешке оцењујете одмах са јединицом јер тиме се обара рејтинг апликације. Грешака ситних приликом програмирања има и увек ће бити. То је Ваше слободно и морално право да оцените како Ви хоћете и у то нећу да се мешам.


СЛАВА БОГУ НА СВЕМУ! АМИН.

Господе Исусе Христе, Сине Божији, ради молитава Пречисте Твоје Матере, преподобних и богоносних Отаца наших, и свих Светих, помилуј и спаси нас грешне. Амин.

 

 

Screenshot_2018-11-16-23-50-01.png

Screenshot_2018-11-16-23-49-35.png

Screenshot_2018-11-16-20-19-05.png

Screenshot_2018-11-16-20-18-22.png


Ова порука је постављена и на насловну страницу Поуке.орг
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све похвале за труд. Верујем да ће наћи практичну примену у цркви.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Хаџи Срђан рече

Е да нисам се могао имена сетити

У плану ми једа убацим и црквенословенски како да објасним штампаним и писаним словима. Тако да има упоредо, на српском и црквенословенском.

Хтео у православац да убацим то би било екстра али би много заузимала па сам морао посебну апликацију.

Ово упоредно читање се надам да ћу до краја децембра завршити. Биће посла али шта да се ради. Имам и за црквенословенски.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи Ви сте цењени аутори свих ових апликација. :) Хтео бих да Вам се захвалим на заиста великој пожртвованости што сте објавили на интернету свима на спасење. Свако добро од Господа. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, ГрешниСлуга рече

Значи Ви сте цењени аутори свих ових апликација. :) Хтео бих да Вам се захвалим на заиста великој пожртвованости што сте објавили на интернету свима на спасење. Свако добро од Господа. :)

Богу хвала на свему! 

Много значи кад неко тек почиње у вери да се усавршава, па кад има упоредо српски и црквенословенски много значи брже и лакше се научи читати црквенословенски а самим тим и значења песми истих. Лакше је преко телефона него упарити две књиге па читати. Због навигације итд...

А и кад је човек на путу или иде у иностранство све има на једном месту него за собом вући књиге. 

Кад и ова технологија се може искористити на добро да се Бог приближи човеку и човек Богу!

А у осталом човек оде у неки парк и на миру чита нпр.свето писмо, житије итд...док други мисле да сурфа интернетом итд...  човек читајуји светомписмо итд... храни своју душу. 

Тиме је још једна предност телефона човек се изолује од спољашних искушења.

Свако добро од Господа! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, ГрешниСлуга рече

Значи Ви сте цењени аутори свих ових апликација. :) Хтео бих да Вам се захвалим на заиста великој пожртвованости што сте објавили на интернету свима на спасење. Свако добро од Господа. :)

Ја бих га сад братски изгрлио и изљубио. 

Заиста је велико дело учинио. 

Често користим Пролог апликацију. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Хаџи Срђан рече

У плану ми једа убацим и црквенословенски како да објасним штампаним и писаним словима. Тако да има упоредо, на српском и црквенословенском.

Хтео у православац да убацим то би било екстра али би много заузимала па сам морао посебну апликацију.

Ово упоредно читање се надам да ћу до краја децембра завршити. Биће посла али шта да се ради. Имам и за црквенословенски.

Нисам схватио ово "штампаним", "писаним" на шта се односи, али идеја упоредног текста је фантастична. Из више разлога. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Ведран* рече

Нисам схватио ово "штампаним", "писаним" на шта се односи, али идеја упоредног текста је фантастична. Из више разлога. 

Мислии сам овако на црквеносливенском штампана и писана. Као што је октоих тако и минеј. Имаш тако у православцу.

Screenshot_2018-11-18-08-18-28.png

Screenshot_2018-11-18-08-18-16.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...