Jump to content

Izvinite a ko kida glave i ruke ovim kipovima...

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, obi-wan рече

`El ima nek a druga?... Nisam u toku...

Ne znam.

Čitao pre neki dan na BBC:" A recently erected owl statue in northern Serbian..." 12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Благовесник рече

 Али зашто чучи... у параку, без пола тела? 

Не чучи, у седећем је положају.

И није пола тела, цело је, Павле је био танак човек, испосник.

Једино мислим да је требало да му убаце столицу, а не овако, на ваздуху да седи, мало је чудно, али добро.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Broken рече

Ne znam.

Čitao pre neki dan na BBC:" A recently erected owl statue in northern Serbian..." 12:smeha:

No, ta "erected owl statue" se povlači i razvlači po vascijelom svijetu, za tih par dana stigla obletjet cijelu kuglu ili plohu zemaljsku. Jučer baš komentarisao s onim prijateljem Srbinom katoličke vjeroispovijesti što ima čukun-čukun- prababu na fresci u romaničkoj rotondi na južnoj Moravi u Zlinu (Češka) i koji je takodjer živio u Češkoj, u Pragu neku dobu, zna češki pa mu poslah ovaj članak:

https://tinyurl.com/y856k3e3

A on meni posla ovaj što ga dobi od jednog prijatelja iz Loznice:

https://tinyurl.com/yb7uskm5

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Натан рече

на ваздуху да седи, мало је чудно,   али добро.

На ваздуху да седи? 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvinite a ko kida glave i ruke ovim kipovima...

 

,,To što sama figura lebdi pokazuje,

na simboličan način,

kako Srbija nema još uvek dovoljno oslonca",

 

navodi Vesić za TV Pink.

 

joooj

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Поуке.орг инфо Ало, администрацијо, само да вам кажем да вас волим. Нисам сардоничан, нити саркастичан, нити пијан, иако је пет ујутро. Немате појма људи, стварно вас волим <3 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ах погрешно прочитах наслов теме!

И видим нешто ми не штима.

Прочитао сам: "Ко кида главе овим форумашима" 

  • Волим 1

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 19.11.2018. at 23:15, Натан рече

Не чучи, у седећем је положају.

И није пола тела, цело је, Павле је био танак човек, испосник.

Једино мислим да је требало да му убаце столицу, а не овако, на ваздуху да седи, мало је чудно, али добро.

Nije čudno, privlači više pažnje, pa se onda stranac zapita i vidi da je bio svetac...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ana B. рече

Nije čudno, privlači više pažnje, pa se onda stranac zapita i vidi da je bio svetac...

Није споменик туристичка атракција, па да је важно какав утисак оставља на странаце, ту је нас да подсећа и опомиње.

Ми Срби би требало да престанемо да се ложимо на то шта странци мисле о свему. Нек мисле шта хоће. 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Натан рече

Није споменик туристичка атракција, па да је важно какав утисак оставља на странаце, ту је нас да подсећа и опомиње.

Ми Срби би требало да престанемо да се ложимо на то шта странци мисле о свему. Нек мисле шта хоће.

Ovaj "spomenik" je cirkus od vrha do dna, i moze samo da nas podseca na to kako smo se srozali da vise ni pravu lepotu ne umemo da prepoznamo...

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, obi-wan рече

Ovaj "spomenik" je cirkus od vrha do dna, i moze samo da nas podseca na to kako smo se srozali da vise ni pravu lepotu ne umemo da prepoznamo...

Како ономад у бусу патр. Павле рече: Свако види оно шта оће. :-п 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Натан рече

Како ономад у бусу патр. Павле рече: Свако види оно шта оће. :-п 

Isti Pavle, kad mu neki bogoslov koji lose pevase rece "svaka ptica peva kako ume", kazao je "jeste, ali u sumi; a crkva ipak nije suma".
Sto ce da kaze da postoji Mera i Sklad, i da ni umetnost nije umetnost ako nije slovesna, prozeta Logosom lepote.

Ali narod je danas maksimalno izbezumljen, i dupe bi nazvao oko samo da bude kako mu se cefne...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, obi-wan рече

Isti Pavle, kad mu neki bogoslov koji lose pevase rece "svaka ptica peva kako ume", kazao je "jeste, ali u sumi; a crkva ipak nije suma".
Sto ce da kaze da postoji Mera i Sklad, i da ni umetnost nije umetnost ako nije slovesna, prozeta Logosom lepote.

Ali narod je danas maksimalno izbezumljen, i dupe bi nazvao oko samo da bude kako mu se cefne...

:trtmilo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Натан рече

Како ономад у бусу патр. Павле рече: Свако види оно шта оће. :-п 

Тако је. 

Који би добар штос био да је аутор овога споменика ставио и овај цитат патријарха. :))

Него, концепт није лош. Избачено трамвајско седиште. Па шта?

Можда је изведба могла бити боља. Али ствар је ваљда умећа и укуса. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...