Jump to content

Izvinite a ko kida glave i ruke ovim kipovima...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Da ova vlast imalo poštuje lik i delo patrijarha Pavla nikad bilo kakav spomenik ne bi ni dizala...i da je neki vrhunski,remek delo skulpture i dalje bi bilo protivno njegovom skromnom duhu...al sve se danas da zloupotrebiti i politizovati...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је први део. Други део кад стигну долари. За једно две, две ипо године.

Да су ставили столицу, можда би столица постала битнија од човека. Па би се људу налазили код столице, као што се сада налазе код коња. Имали су негативно искуство са коњем, где је коњ упечатљивији од јахача. Сад нису хтели да ризикују. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iskreno meni je ok, da ne kazem svidja mi se, ali cutim, jer mi se ipak vise svidja prica o "nesposobnim SNSovcima koji nista ne umeju da urade kako valja"... tako da- ovaj spomenik je ruglo i uvreda za svakog verujuceg Srbina! :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, cloudking рече

Iskreno meni je ok, da ne kazem svidja mi se, ali cutim, jer mi se ipak vise svidja prica o "nesposobnim SNSovcima koji nista ne umeju da urade kako valja"... tako da- ovaj spomenik je ruglo i uvreda za svakog verujuceg Srbina! :)

Без икакве ироније, можеш ли да ми објасниш шта је тачно лепо у овом споменику? Тебе као уметника високо ценим на први, други, трећи и десети поглед уживам у твојим радовима, ал овакву уметност не разумем.

Не мислим да је једина уметност тешки реализам, баш напротив, само мислим да је ово конкретно много ружно. При том нисам сигуран да је поента споменика људима уметничко експериментисање, него одавање почасти. Тако да ово не разумем ни на једном нивоу. А нисам ни знао да су га направили напредњаци. Мислио сам да је наручио неко из СПЦ и да су они ангажовали аутора. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Danijela рече

 

Каже да не приличи да споменик буде испред кафића. Ја баш мислим да приличи. Павле је увек био међу обичним људима (за разлику од неких других)...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Juanito рече

Каже да не приличи да споменик буде испред кафића. Ја баш мислим да приличи. Павле је увек био међу обичним људима (за разлику од неких других)...

Cenim da je to i bila ideja umetnika... da je kao najupečatljiviju sliku imao pred svojim očima onu kada Pavle sedi u tramvaju... kao skroman, običan čovek... pa je sad ovde još skromniji, jer skromno sedi, a nema ni tramvaj...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нека само додају патријарашки трон од мермера (или од било чега другог) или клупу, и биће све уреду. Тиме ће Његова скромност и смирење бити још више наглашени, делова ће као контраст. И да, одлично решење је што је окренут ка огромном кафићу, дакле, према омладини, коју ће својим  духовним карактером, који је заиста добро приказан на споменику, позивати на црквени живот и психолошки-духовно деловати, опомињати, подсећати...  То што је окренут ка кафићу,    разуме се, Бљиц замера...

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Avocado рече

Cenim da je to i bila ideja umetnika... da je kao najupečatljiviju sliku imao pred svojim očima onu kada Pavle sedi u tramvaju... kao skroman, običan čovek... pa je sad ovde još skromniji, jer skromno sedi, a nema ni tramvaj...

 

Meni se čini da je poenta bila i u tome da mu ni tramvaj ne treba, lebdi eterično u vazduhu.

пре 2 часа, cloudking рече

Iskreno meni je ok, da ne kazem svidja mi se, ali cutim, jer mi se ipak vise svidja prica o "nesposobnim SNSovcima koji nista ne umeju da urade kako valja"... tako da- ovaj spomenik je ruglo i uvreda za svakog verujuceg Srbina! :)

I ja mudro ćutim kao klaud, simpa su mi mimovi i svakako neću da smetam kad napadaju naprednjake, ali moram i ja da primetim da je... zanimljivo, ako ništa drugo. Nije grandiozno, nikakvi tronovi i vizionarske poze, prosto kao da nije ceo tu. Možda bi neki drugi materijal bolje preneo ideju, recimo bezbojni pleksiglas uz osvetljenje.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Paradoksologija рече

Meni se čini da je poenta bila i u tome da mu ni tramvaj ne treba, lebdi eterično u vazduhu.

Pa da, bas to. 

Nego, dobro je da se Marko Djuric nije nista pitao. On bi verovatno turio statuu da sedi u onom KosovoJeSrbija vozu, da gleda u ikone. ;)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Поуке.орг инфо рече

Види се да се не разумете у уметност 

smesne umetnicke slike-umetnost-umetnicke-slicice-slikice03.jpg:smeh1: 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...