Jump to content

Свет Старог Завета - 1. део - Стеван Јовановић, Велибор Мартиновић и Вук Јовановић

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 16 часа, Благовесник рече

Ако је Христос прва реч од Бога

Није рекао прва већ једина. Мислим Карл Барт. Али та Реч делује и у Старом Завету, па се јавља Мојсију и каже "Ја сам Бивствујући."Претпостављам да си ово несвесно учитао, па онда извукао погрешне закључке. Утом смислу би се сви други покушаји мимо Светог Писма могли третирати онако како си рекао. Али не и они пре него је Син дошао у телу, а тичу се откровења Израиљу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чекај, Исус, Реч Божја, не каже Апостолима да  убијају, а пре оваплоћења те Речи Божје, 

хоћеш да кажеш да та Реч долази Мојсију и осталима и каже - поубијајте, све их побите, и децу и стоку?

При чему Конфучије испаде ближи Речи Божјој оваплоћеној, иако су ови пророци и он живели у исто време Старе ере.

 

Питам просто јер ми није баш јасно какав је твој став по том питању. 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Bokisd рече

same Hristove zrtve na krstu.

Нагласак треба ставити на томе да је проглашен невиним по слову закона, што потврђује законита власт, Понтије Пилат. 

Друго, никада га не би могли погубити да Апсолутни Господ Бог, Отац Христов, али и сам Христос (који каже да има власт положити своју душу и опет је узети натраг, и да је управо то добио као заповест од Оца пре оваплоћења), нису то допустили, а дозволили су то из разлога који такође Кинезу треба подвући и након којег ће он разумети да је то био спасоносни чин: наиме, Спаситељ другачије не би могао доћи у додир са Адамом и загрлити га, извући из непостојања, а тако и све остале наше   упокојене претке... Није праведно да он Праведник страда, то је истина, али у томе је Распета љубав, они га разапињу јер не верују да је Он Син Божји Спаситељ, а Он то дозвољава јер одлази да пронађе Адама...

Треће, иконе у катихизису и црквама обавезно са ликом Христа скупљене косе, јер рашчупани је у њиховој свести само демон, као када би нама потурали Исуса са вампирским зубима или роговима... Дакле, искључиво овакав иконопис:

 

Isus.jpg

  • Свиђа ми се 1

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Благовесник рече

Чекај, Исус, Реч Божја, не каже Апостолима да  убијају, а пре оваплоћења те Речи Божје, 

хоћеш да кажеш да та Реч долази Мојсију и осталима и каже - поубијајте, све их побите, и децу и стоку?

Где сам то рекао? И ко се по теби јавио Мојсију?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Благовесник рече

Чекај, Исус, Реч Божја, не каже Апостолима да  убијају, а пре оваплоћења те Речи Божје, 

хоћеш да кажеш да та Реч долази Мојсију и осталима и каже - поубијајте, све их побите, и децу и стоку? 

Шта  би са Содомом? И какву перспективу Исус у Новом Завету нуди рецимо прељубницима ако се не покају?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Благовесник рече

При чему Конфучије испаде ближи Речи Божјој оваплоћеној, иако су ови пророци и он живели у исто време Старе ере.

Испада бескрајно даље...стварно не знам шта ти није јасно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Благовесник рече

Нагласак треба ставити на томе да је проглашен невиним по слову закона, што потврђује законита власт, Понтије Пилат. 

Друго, никада га не би могли погубити да Апсолутни Господ Бог, Отац Христов, али и сам Христос (који каже да има власт положити своју душу и опет је узети натраг, и да је управо то добио као заповест од Оца пре оваплоћења), нису то допустили, а дозволили су то из разлога који такође Кинезу треба подвући и након којег ће он разумети да је то био спасоносни чин: наиме, Спаситељ другачије не би могао доћи у додир са Адамом и загрлити га, извући из непостојања, а тако и све остале наше   упокојене претке... Није праведно да он Праведник страда, то је истина, али у томе је Распета љубав, они га разапињу јер не верују да је Он Син Божји Спаситељ, а Он то дозвољава јер одлази да пронађе Адама...

Треће, иконе у катихизису и црквама обавезно са ликом Христа скупљене косе, јер рашчупани је у њиховој свести само демон, као када би нама потурали Исуса са вампирским зубима или роговима... Дакле, искључиво овакав иконопис:

 

Isus.jpg

Са овим се слажем. Ово би могао бити мисионарски приступ Кинезима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Благовесник рече

Нагласак треба ставити на томе да је проглашен невиним по слову закона, што потврђује законита власт, Понтије Пилат. 

Друго, никада га не би могли погубити да Апсолутни Господ Бог, Отац Христов, али и сам Христос (који каже да има власт положити своју душу и опет је узети натраг, и да је управо то добио као заповест од Оца пре оваплоћења), нису то допустили, а дозволили су то из разлога који такође Кинезу треба подвући и након којег ће он разумети да је то био спасоносни чин: наиме, Спаситељ другачије не би могао доћи у додир са Адамом и загрлити га, извући из непостојања, а тако и све остале наше   упокојене претке... Није праведно да он Праведник страда, то је истина, али у томе је Распета љубав, они га разапињу јер не верују да је Он Син Божји Спаситељ, а Он то дозвољава јер одлази да пронађе Адама...

Треће, иконе у катихизису и црквама обавезно са ликом Христа скупљене косе, јер рашчупани је у њиховој свести само демон, као када би нама потурали Исуса са вампирским зубима или роговима... Дакле, искључиво овакав иконопис:

 

Isus.jpg

Da, vrlo zanimljivo rasudjivanje, sta i kako moze da se propoveda Jevandjelje i drugim narodima. :ok:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...