Jump to content

Како да се припремим за причешће?


Препоручена порука

пре 25 минута, Иван ♪♫ рече

Jer covek samo Hristom moze da se istinski preobrazi. Sve drugo je samo samoprimoravanje i mucenje koje moze lako da padne u vodu i da se odbaci ako covek shvati da time ne dobija mir.

:skidamkapu:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 65
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Једном ми се десило да сам се исповедила у манастиру и немам појма због чега и шта сам то страшно урадила, добих епитимију од више од пола године. Само што се нисам срушила од шока и једва сам муцајући стигла да упитам "како ја то да издржим?" Са друге стране се чуо одговор "лепо" и видела сам да нема шансе да ми се то ублажи. Решила сам да кад је већ таква ситуација испоштујем колико је до мене, али више се тамо уопште нисам појављивала, нити је код мене дошло до неке значајније промене због те епитимије, осим што ми је донело много преиспитивања и лошег расположења. Ви нисте свесни шта се све дешава у Србији и какве све захтеве имају поједини духовници...

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

svako se prema mogucnostima priprema, al preporucljivo je  obuci maskirnu jaknu, zunes dve rakije, da se ne osjeti bijeli luk iz usta, ne smijes da saplices nogama pred popom, otjerace te, dakle koncentracija treba, pruzis glavu ko za klanje i zazmiri, ako drzis oci otvorene pop ce te garant nesto pitati, al ne prije oci zatvoriti neg sto zines, da ne bi zinuo u pogresnu stranu, one babe pusti ispred sebe, jer ce se pop zamoriti dok ti dodjes na red, pa ubrzava proceduru...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Жељко  Који политичар?!

"Свуда пођи, себи дођи." - Владимир М. Миливојевић  deka.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://svetosavlje.org/zasto-da-idem-u-crkvu-ako-je-bog-u-mojoj-dusi/?pismo=cyr

"Дакле, у храм ми идемо да бисмо у њему нешто добили. Храм – то су зидови изграђени око Тајанства Причешћења. А Тајанство се состоји у томе да је људима пружена рука са Даровима. Због тога посјећивање храма није тешка обавеза, него предивна привилегија. Нама је дато право да постанемо саучесници Тајне Вечере. Нама је дата могућност да постанемо „причесници Божанске природе“. Нама је дата могућност да се дотакнемо Енергије коју није у стању да произведе ни једна електростаница на свијету."

"Свуда пођи, себи дођи." - Владимир М. Миливојевић  deka.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако живите у мањем граду или месту,у коме се све зна,па у време поста купите у маркету саламу за мачку,ризикујете да се прошири глас како једете саламу у време поста,па онда ако се и причестите,онда је то већ сложена тема.

Онда  у исповести неки очекују листу грехова,јер од изласка из куће,стана, сви грешимо !!!!,итд.Понекад би требало да исповедамо и етикету коју вам је неко налепио,нпр.гордост,све у ставу да смо сви горди,али неко је ипак мало више:) 

Мењају се ствари и мења се свест,али негде брже,а негде спорије.

 

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Anika рече

Једном ми се десило да сам се исповедила у манастиру и немам појма због чега и шта сам то страшно урадила, добих епитимију од више од пола године. Само што се нисам срушила од шока и једва сам муцајући стигла да упитам "како ја то да издржим?" Са друге стране се чуо одговор "лепо" и видела сам да нема шансе да ми се то ублажи. Решила сам да кад је већ таква ситуација испоштујем колико је до мене, али више се тамо уопште нисам појављивала, нити је код мене дошло до неке значајније промене због те епитимије, осим што ми је донело много преиспитивања и лошег расположења. Ви нисте свесни шта се све дешава у Србији и какве све захтеве имају поједини духовници...

Duhovnik mi pricao, kaze duhovnik se postaje. Neiskusni se tako zalete pa sve po nekim kanonima od ko zna kad i samo prave probleme. Ne mogu se kanoni iz tako davnog vremena primenjivati danas. Sam starac Tadej je to uvek ispravljao kod tako strogih i neiskusnih, i govorio kako ti to tako, ne ide to tako, lakse malo.

Takve sto tako olako (naglasak na olako) odvajaju od Pricesca, ja da imam vlast bih i njih same odvajao od Pricesca po istoj epitimiji koju su i sami dali, pa bi onda svoju odgovornost shvatili malo ozbiljnije. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U nasoj crkvi ima minimum 5 svestenika, svako ispoveda drugacije, svako trazi drugacije... 

Kad sam se prvi put pripremala za pricest, pitala sam ovde kako sve to ide. Spremila se koliko sam mogla i kada sam otisla na ispovest ja sam se toliko istraumirala da se ni ne secam kako je bilo. Znam samo da taj svestenik nije pitao za moje grehe, samo je pitao da li se kajem i procitao molitvu. Tu sam vec bila malo zatecena i nisam imala osecaj da sam se pricestila. 

Drugi put, drugi svestenik kaze pricaj. Ja se opet istraumirala da li sam sve rekla kako treba i sta treba. 

Treci svestenik postavlja pitanja, na kraju ako imas da dodas nesto dodas, to mi je bilo ok. Izadjoh ziva.

Sad se nisam pricestila duuugo jer znam da bi trebalo da dobijem epitimiju i toliko me je sramota i strah... 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Maja Pavlovic рече

i toliko me je sramota i strah...

дакле, спремна си за причешће...

а на твом месту ја бих се исповедио код некога у кога имам поверење да ме разуме и да неће ("бескрајно") да ме мрцвари...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Нифада рече

Ако живите у мањем граду или месту,у коме се све зна,па у време поста купите у маркету саламу за мачку,ризикујете да се прошири глас како једете саламу у време поста,па онда ако се и причестите,онда је то већ сложена тема.

очигледно да се не зна све, него се нагађа, јер да се зна, онда би знали да купујеш паризер за мачку, до душе неки можда и знају, али им је лакше да верују у зло него у добро, зато купи мачки сланину,па нек цркну :D

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Нифада рече

Ако живите у мањем граду или месту

da, u glavnom su tu problemi...znam, nije lako..

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Maja Pavlovic рече

toliko me je sramota i strah... 

a ne bi trebalo...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Жељко рече

Ето, дакле ако постоји политичар покајник, шта онда ми да бринемо!

 

Оћеш да кажеш да и заТе има наде....12:smeha:

Шалим се малкице....:)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...