Jump to content

Да ли су детету потребне казне

Оцени ову тему


Препоручена порука

Sigurno trebaju i razne kazne,..... fizicke, pa, ako je moguce najmanje (moguce), kao neka mala vaspitna mera (nikako samar, to mi deluje prejako) i to samo u krajnjim situacijama.

Najbolje bi bilo kada bi roditelj svojim dobrim licnim primerom i ponasanjem ucio dete vaspitanju. Inace, sv.Jovan Zlatoust kaze da je vaspitanje dece najvaznija stvar u zivotu svakog roditelja, sto znaci potpuno posvecenje deci. Koliko je to moguce danas kada imamo ovakav brzinski savremeni zivot, bas je tesko pitanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Milica Bajic рече

Уопште ми није јасно зашто би неком сметало уважавање старијих просто као таквих. Ако ништа, а оно из саосећања према њиховим годинама или боље рећи стању у ком се налазе у тим годинама. Па и они најџангризавији мени највише личе на јогунасту децу, нема шансе да се љутим или да им ускратим макар ону основну дозу уважавања коју дугујем свом васпитању и успомени на моје старе. Не треба ми да им ја доказујем њихову немоћ, какви год да су.

Осим тога, сви смо нешто носталгични за старим временима, а тада су се старијим особама љубиле руке. 

Подразумева се и основна је култура је да поштујеш старије од себе,сваком нормалном је то нормално. Старијем човеку треба персирати и пазити на речник у комуникацији са њим. Не заборави доћићемо и ми у њихове године :D

                        Човек планира Бог одлучује

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Џуманџи рече

Beskicmenjak i ljiga ovaj "dzentlmen", junacina iza monitora.

Хтела би она да ме види ал се ја не дам. ? Не треба мени грмаљи, ја сам грмаљ.

Треба поштовати старије и ауторитете. Ако они то заслуже наравно.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog je rekao ko štedi prut mrzi na dušu sina svojega..tako da da,potrebno je kažnjavati decu kad prave neka teža s..a

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, БанеЛ рече

Као почетник то сам једном и урадио, био сам баш срећан, али није најбоље испало. Опет сам испао грбав. Прича се о некој зависности од дроге, покупите им телефоне, па ћете да видите шта је кризирање. 

Joooj što sam ovo volela da radim kad vidim igrice na času. Samo se prikradem iza leđa i otmem telefon, pa im vratim na kraju časa :smeh1:.

Muzika je bila dozvoljena, ok mi je da slušaju kad nešto crtaju posle predavanja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Natasa. рече

Joooj što sam ovo volela da radim kad vidim igrice na času. Samo se prikradem iza leđa i otmem telefon, pa im vratim na kraju časa :smeh1:.

Muzika je bila dozvoljena, ok mi je da slušaju kad nešto crtaju posle predavanja.

Где ће ти душа :))

                        Човек планира Бог одлучује

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Рапсоди рече

Побркао си појмове...уважавање и поштовање. Уважавати се морамо, а поштовање се заслужује (не увек лично). 

Oh, pa i dalje se ne razumemo. U mom svetonazoru pored pozitivnog i negativnog ima i neutralno stanje, to nisam naglasio. Ako necemu ne dam bonus, to ne znaci da je to automatski i negativno. Sasvim je u redu da bude neutralno. Znaci, neko ko je matoriji ili mladji nije zasluzio nista specijalno, nit je dobro nit je lose.

Sve i kad bismo uzeli kao tacno da sam pobrkao loncice, i dalje ostaje problem akcentovanja godina, tj. nejednakog uvazavanja starosnih grupa: "uvazavaj starije!"

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, drvce рече

U mom svetonazoru pored pozitivnog i negativnog ima i neutralno stanje, to nisam naglasio.

...

Mislis da si jedan od nas? Teska posla... :smeh1:

http://starwars.wikia.com/wiki/Gray_Jedi

  • Радостан 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

драги моји...молим вас да се вратите на тему или ћу бити приморана да исту закључам...

одавно сте прешли све границе...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

и још једно обавештење...сви постови који немају везе са темом биће обрисани...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...