Jump to content

Да ли су детету потребне казне

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, drvce рече

Nikada mi niko nije objasnio, a ni sam nisam uspeo da shvatim -  zasto bi neko bio autoritet samo zato sto je mator? Pa toliko ima budala koje su omatorile i sad, satro, one su autoriteti jer su uspeli da se zboraju i osede?! A kako koja godina prolazi, u to sam sve ubedjeniji.

Autoritet je jedno, ne zavisi mnogo od godina.

Stariji je drugo, ne mora da bude autoritet, ali se obavezno postuje zbog godina koje ima.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

, ali se obavezno postuje zbog godina koje ima.

E, to, ta magija godina, u cemu je fora sa njima?

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, drvce рече

E, to, ta magija godina, u cemu je fora sa njima?

Nije to magija godina, to je prosto uvazavanje starijih. Prirodna stvar, ima je cak i kod zivotinja, i to jos kako.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sve sa merom...nista po difoltu...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, obi-wan рече

Nije to magija godina, to je prosto uvazavanje starijih. Prirodna stvar, ima je cak i kod zivotinja, i to jos kako.

Tebi je prosto, meni je oduvek bilo neobicno. I dalje je. Mada se pretvaram u drustvu kao da je to OK, jer sam tako manje cudan.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, drvce рече

Tebi je prosto, meni je oduvek bilo neobicno. I dalje je. Mada se pretvaram u drustvu kao da je to OK, jer sam tako manje cudan.

A sta bi bila alternativa?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

A sta bi bila alternativa?

Nema bonusa na godine. Kao sto nema obaveze da postujes dvometrase jer su visi. Imas tolko godina, to je taj info i ajd zdravo.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, drvce рече

Nema bonusa na godine. Kao sto nema obaveze da postujes dvometrase jer su visi. Imas tolko godina, to je taj info i ajd zdravo.

Nisi mi odgovorio na pitanje. Sta je alternativa uvazavanju starijih kao starijih?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, obi-wan рече

Nisi mi odgovorio na pitanje. Sta je alternativa uvazavanju starijih kao starijih?

Kako nisam, nema bonusa na godine. Ako vec uvazavam licnost, licnost je iskoristila godine da zasluzi uvazvanje. Nema ponovnog uracunavanja godina obaska. Neko zasluzi postovanje kao mlad, a neko nema nista osim godina. Ali ja takvima ne dam ni to. Zapravo, u sebi, nikome ne dajem taj bonus, nije samo da bitange uskracujem za uvazavanje godina.

Ono sto bi moglo da lici na uvazavanje starijih kao starijih jeste svest da sam mogucno u boljoj formi od njih (mogu da im oborim ruku, recimo), pa zbog toga moram da budem dodatno fin jer je moc u mojim rukama. Kao sto pandur koji ima pistolj za pojasom mora pristojno da mi se obrati ili rizikuje da se ne razlikuje od razbojnika.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, obi-wan рече

Nije to magija godina, to je prosto uvazavanje starijih. Prirodna stvar, ima je cak i kod zivotinja, i to jos kako.

уважаваш сваког ваљда као личност и оног од две године и оног од 92, али да ми буде ауторитет само и само зато што је старији од мене, па то је онако баш пут за бескичмењаштво, тако од деце очекујемо да им буде ауторитет отац који, шефу дегенерику пези и ћути нпр., а код куће хоће да глуми ауторитет...одвој уважавање и културно/уљудно понашање од прихватања ауторитета.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Снежана рече

уважаваш сваког ваљда као личност и оног од две године и оног од 92, али да ми буде ауторитет само и само зато што је старији од мене, па то је онако баш пут за бескичмењаштво, тако од деце очекујемо да им буде ауторитет отац који, шефу дегенерику пези и ћути нпр., а код куће хоће да глуми ауторитет...одвој уважавање и културно/уљудно понашање од прихватања ауторитета.

Ne autoritet. Uvazavas starije godine. Primer: u razgovoru sa vise ljudi pustis da stariji kaze sta ima pre tebe.

To ne znaci da ti je taj autoritet, uopste ne moras ni najmanje da se slozis sa njim, ali mu dajes tu tehnicku prednost u prici zbog godina.

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, drvce рече

Kako nisam, nema bonusa na godine. Ako vec uvazavam licnost, licnost je iskoristila godine da zasluzi uvazvanje. Nema ponovnog uracunavanja godina obaska. Neko zasluzi postovanje kao mlad, a neko nema nista osim godina. Ali ja takvima ne dam ni to. Zapravo, u sebi, nikome ne dajem taj bonus, nije samo da bitange uskracujem za uvazavanje godina.

Sta to znaci na delu - evo pogle povise ovaj primer sa razgovorom, i kazi mi da li bi pustio starijeg da kaze sta ima pre tebe, jer je prosto stariji?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

Ne autoritet. Uvazavas starije godine. Primer: u razgovoru sa vise ljudi pustis da stariji kaze sta ima pre tebe.

To ne znaci da ti je taj autoritet, uopste ne moras ni najmanje da se slozis sa njim, ali mu dajes tu tehnicku prednost u prici zbog godina.

онда седи у ћошак и слушај јер сам старија :smeh1:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, obi-wan рече

Sta to znaci na delu - evo pogle povise ovaj primer sa razgovorom, i kazi mi da li bi pustio starijeg da kaze sta ima pre tebe, jer je prosto stariji?

Ako je do tehnike, onda cu od slucaja do slucaja da procenim da li ima smisla da ga pustim da kaze sta ima. Kazem, u drustvu mogu da stavljam razne sesire na glavu, ali interno nikome ne dajem prednost zato sto je mator (niti se rugam "gusterima" i noobovima). Ispostujem hijerarhijsku organizaciju kada mi je to korisno. Ali uspostavljanje hijerarhije postovanja na osnovu godina mi je potpuno glupavo (Bravo, majstore, uspeo si da budes rodjen pre/posle mene!)

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, drvce рече

Nikada mi niko nije objasnio, a ni sam nisam uspeo da shvatim -  zasto bi neko bio autoritet samo zato sto je mator? Pa toliko ima budala koje su omatorile i sad, satro, one su autoriteti jer su uspeli da se zboraju i osede?! A kako koja godina prolazi, u to sam sve ubedjeniji.

stariji se postuje , to je elementarna kultura, ne u smislu autoriteta. dalje ja od zena ocekujem da mi se obracaju sa vi i da skrecu pogled na cestu. sta ima tu loso, al ne mozes ti sa ovim nasim zernama tu na poukama, to je sve neodojeno...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...