Jump to content

Да ли су детету потребне казне

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 33 минута, kordun рече

ukrao u vojnom poligonu, ne pitaj kako, to nema na filmovima, ja sam cak isao u minsko polje raskopavati mine da imam eksploziv, imaju zivi svjedoci tome.

Stvarno te trebalo vezati za radijator :smeh1:.

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Natasa. рече

Stvarno te trebalo vezati za radijator :smeh1:.

какав радијатор???...то до двадесете требало у подруму држати са букагијама на ногама, само на лебу и води, и онда га оженити, и мираз још да даш уз њега, само да га воде :smeh1:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Natasa. рече

Postaviš li se kao autoritet u školi, gledaju kroz tebe kao da to u životu nisu videli

Ne samo to, nego tu prosto moraju da se rugaju tome sto ti pokusavas da ih malo spustis na zemlju.

A onda dodje majka jednog od tih - zbog kog smo mesecno drzali odeljenska veca - i ladno nam kaze "ja mislim da vi (nastavnici) prosto ne radite dovoljno sa njim", a cela smena se mlati oko njega jednog da ga samo dovede malo u red. I kad ti to kaze, samo naglo dobijes zelju da je bacis sa sprata, nista drugo.

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Снежана рече

какав радијатор???...то до двадесете требало у подруму држати са букагијама на ногама, само на лебу и води, и онда га оженити, и мираз још да даш уз њега, само да га воде :smeh1:

Zamisli da ti sin sve to priredi :0426_feel:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

ja mislim da vi (nastavnici) prosto ne radite dovoljno sa njim

Joj što mi je ovo poznato 7896634.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Milica Bajic рече

@Justin Waters 

Имаш ли неки савет, из искуства са твојом сестром, на који начин избећи да дете нема никакав ауторитет у ситуацији да расте само са мајком?

( Мој клинац ће ускоро 3 године, још увек нисам начисто, некада ми делује да је преразмажен, а некада сам тако поносна на њега. Ситуације решавамо у ходу, али уме и да ме наљути, у таквим ситуацијама просто видим да му прија да будем строга према њему. Просто изазива. )

Za sad kako vidim sestra nema mogućnost da joj se nametne kao autoritet. Vrlo vjerovatno neće ni moći, to ne znači nužno da će nešto krenuti po zlu. Ona umije da radi s njom, ne popušta joj u svemu, kontroliše pak na kraju njeno ponašanje, ali sve to uz jako velike napore, iznad prosječne nego kada je dijete i sa ocem i majkom istvoremeno. Da li će izdržati u svemu tome ne znam, da je ne strefi neka srčka ili ne oboli dok je suviše rano to me samo malo plaši. 

Tako da neki savjeti je teško dati, jer i djeca su različita. Za tvog klinca ne vidim da je drugačije nešto od mojih. Isto imam momente kada pomislim jao kako su razmaženi u knjaženju ponekad i vrisci, ali je sve to normalno i dio je djetetovog sazrijevanja. Najvažnije je da istraješ jer, kako razumjem samohrana si majka, pa to iziskuje dodatni napor.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Lady Godiva рече

Не слажем се. Ја никад у мојом мами нисам видела ауторитет, само сам осећала неизмерну љубав и разумела сам колико она мене воли и колико се мучи ради мене. И то је било сасвим довољно да будем добро дете и да се трудим да јој помажем или макар не одмажем. Никад нисам имала неки страх у том смислу да урадим нешто што не смем, једини страх је био да је нечим не повредим. Деца, као и одрасли, су различите личности. Не постоји идеално решење, нити метод васпитања. 

Kad te čitam imam osjećaj da si sa 5 godina čitala Herbeta Spensera, a sa 12 si već znala sva aristotelova djela napamet....mislim znaš kad sam ja poečo razmišljati o tome da su se moji roditelji žrtvovali za mene...onda kada sam i sam počeo zarađivati svoj kruh i osjetio šta to znači na koži---dakle s jedno 27 28 godina. Ne znam onda si ti bila suviše pametno i inteligentno dijete pa ti se moglo sve reći kroz riječnik ozbiljnih riječi i složenih rečenica. Nema onda šta da dodam također. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Natasa. рече

Ne znam za tvoju sestru, ali radeći u prosveti i gedajući ljude oko sebe, vidim da odrasli hoće da budu ortaci sa decom...a to ne biva. Deca misle da su ravni odraslima i nemaju nikakv osećaj za autoritet, nikakav. Postaviš li se kao autoritet u školi, gledaju kroz tebe kao da to u životu nisu videli, a sve naravno kreće od kuće. Deca su sad gomila narcisoidnih egomanijaka što bi rek'o kolega @obi-wan. Naravno, nisu sva deca ista i pristupa im se različito, ali granica i roditeljski autoritet itekako moraju da postoje

Ne znam šta bih rekao ovdje. Sve počinje u kući vjerovatno i ta djeca koje se tako ponašaju, naučila su to od svojih roditelja naravno. 

1 hour ago, Natasa. рече

Takođe viđam često kontriranja između roditelja pred decom, što je nedopustivo. Smatram kad jedan kaže nešto, ovaj drugi ima da ćuti pred detetom, ako mu nešto tu nije pravo neka raspravljaju nasamo. Zamisli ti ovo-otac uspostavi autoritet nad sinom i dođe majka i krene da brani malog debilka i upropasti čoveku trud. Pa tačno da odlepiš da tim-ljubi te majka-stavom!

Ajoj ovo je idealan recept da upropastiš dijete. Srećom sa svojom ženom sam jednosuštan u tom pogledu i nemamo razmimoilaženja oko toga kako tebamo raditi s našom djecom. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Justin Waters рече

jednosuštan

12:smeha:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo upravo prije par minuta imah epizodu sa kćerkom:

Dakle neki dan se igrala na podu, uzme ćebe sa svog kreveta i stavi na pod, stavi jastuk i nešto kao spavao ovo ono...super drago ti kad dijete razvija maštu...ovo smatram pozitivnom igrom. 

Međutim sad uzela svu posteljinu sa našeg spavaćeg kreveta i jastuke i rasprostrla po podu i ja pošto sjedim u kuhinji malo podalje, žena preko fejsbuka šalje poruku 12:smeha: da joj neda da pokupi posteljinu...i ja dođem gore i pokupim te jastuke i ćebe, kad kćerka krenu da vrišti kao odlepljena, i ja krenem da joj objašnjavam pa nije to fino ne možeš jastuke gdje mama i ja i ona spavamo na pod, nije to fino, a onda ništa neće ni da me sluša krenu da se mlati i ošamari me...e tu ja dobija žutu minutu i onda planem i malo je zakačim po butini prstom i onda tu joj slamam to ponašanje i odmah se kao koala za mene uhvati, tata neću više biću dobra....

Eto sad neka misli ko šta hoće, ja joj dopustima svašta, i da se igra s vodom u kući, i da šara bojice po stolu, i da e igra s pijeskom u kući i da se penje svukuda, i da hoda bosa po terasi, i pravim joj šatore i ohrabrujem na razne načine da se bavim svim i svačim, ali ne može dobiti sve kad hoće i šta hoće, a nema šta da skida jastuke i posteljinu sa kreveta jer to ne suluži tomei ako se opire tome onda bezuslovno mora shvatiti da će imati sankcije na takvo ponašanje. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, kordun рече

ja se zalazem da se biju i zene i djeca

:nene:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, obi-wan рече

Ne moze covek da izraste da uopste nema nikakvog postovanja za autoritet i za starijeg.

Nikada mi niko nije objasnio, a ni sam nisam uspeo da shvatim -  zasto bi neko bio autoritet samo zato sto je mator? Pa toliko ima budala koje su omatorile i sad, satro, one su autoriteti jer su uspeli da se zboraju i osede?! A kako koja godina prolazi, u to sam sve ubedjeniji.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Justin Waters рече

Eto sad neka misli ko šta hoće, ja joj dopustima svašta, i da se igra s vodom u kući, i da šara bojice po stolu, i da e igra s pijeskom u kući i da se penje svukuda, i da hoda bosa po terasi, i pravim joj šatore i ohrabrujem na razne načine da se bavim svim i svačim, ali ne može dobiti sve kad hoće i šta hoće, a nema šta da skida jastuke i posteljinu sa kreveta jer to ne suluži tomei ako se opire tome onda bezuslovno mora shvatiti da će imati sankcije na takvo ponašanje. 

Moram da priznam da ja nista od toga nisam dao, tj. to sto je mimo mesta i reda. Isto i zena. Nismo bili u tome strogi, ali jesmo bili nepopustljivi.

Oces da saras i bojis nesto? Evo bloka i sveske. Igrala bi se peskom? Eno ga tamo u dvoristu. Penjala bi se negde? Moze, samo dobro znaj da mozes grdno da se nagrdis i povredis ako u tome ne pazis... itd... i uzgred, sve sto je bas dobro stavljas na sto, da tako kazem, da dete moze da to vidi, pa nek` bira sta voli.

Ne znam sta bi ko rek`o na sve ovo, ali ona je fala Bogu porasla u sasvim normalno dete. Sad je 3. godina srednje, i zadovoljna je sobom i onim sto ima...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...