Jump to content

Да ли су детету потребне казне

Оцени ову тему


Препоручена порука

@Justin Waters 

Имаш ли неки савет, из искуства са твојом сестром, на који начин избећи да дете нема никакав ауторитет у ситуацији да расте само са мајком?

( Мој клинац ће ускоро 3 године, још увек нисам начисто, некада ми делује да је преразмажен, а некада сам тако поносна на њега. Ситуације решавамо у ходу, али уме и да ме наљути, у таквим ситуацијама просто видим да му прија да будем строга према њему. Просто изазива. )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Natasa. рече

Oni su ti ugrožavali prava. :smeh1:

u 7 osnovne jedan moj drug i rodjak miroslav, donio onaj vojni noz za kalasnjikov u skolu i marsira hodnikom i drzi noz u ruci i mlati rukama dok hoda, a gleda u stranu i njegov nnajbolji prijatelj otvara vrata od razreda, kako je sa vratima ispruzio ruku, miroslav ga slucajno probode nozem kroz podlakticu, a ataman nastavnica engleskog izlazila iz zbornice i sve to vidi,  uteko miroslav, dosao direktor, poceo cas, vode zdravka u ambulantu, direktor moli miroslava kroz prozor, on dole na igralistu, kaze znamo miroslave da nisi namjerno, dodji gore , necemo ti nista, a vice miroslav odozdo sa igralista, jes pa da mi uzmete noz hahah i sta ti da radis sa tom djecom, to je za mlatiti stapom , nema tu drugih pregovora

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, kordun рече

trebali su da te tuku

нису имали потребе, ја јесам била сојеглава, тврдоглава, немирна, без длаке на језику, али сам увек била добро дете. Проблем је што људи не разликују немирно дете, немиран дух од безобразног/неваспитаног детета.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Milica Bajic рече

@Justin Waters 

Имаш ли неки савет, из искуства са твојом сестром, на који начин избећи да дете нема никакав ауторитет у ситуацији да расте само са мајком?

( Мој клинац ће ускоро 3 године, још увек нисам начисто, некада ми делује да је преразмажен, а некада сам тако поносна на њега. Ситуације решавамо у ходу, али уме и да ме наљути, у таквим ситуацијама просто видим да му прија да будем строга према њему. Просто изазива. )

posebno za musko dijete je bitan otac, tesko ce majka moci sina da odgoji sama

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, kordun рече

posebno za musko dijete je bitan otac, tesko ce majka moci sina da odgoji sama

Знам...:( И ако се ичега плашим то је то, али капирам да ме је Бог са разлогом ставио у ту позицију...

  • Тужан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Justin Waters рече

onda smo došli do zajedničkog stava da je to tako jer ona u svojoj majci ne vidi autoritet nego nekog njoj ravnog.

Ne znam za tvoju sestru, ali radeći u prosveti i gedajući ljude oko sebe, vidim da odrasli hoće da budu ortaci sa decom...a to ne biva. Deca misle da su ravni odraslima i nemaju nikakv osećaj za autoritet, nikakav. Postaviš li se kao autoritet u školi, gledaju kroz tebe kao da to u životu nisu videli, a sve naravno kreće od kuće. Deca su sad gomila narcisoidnih egomanijaka što bi rek'o kolega @obi-wan. Naravno, nisu sva deca ista i pristupa im se različito, ali granica i roditeljski autoritet itekako moraju da postoje.

Takođe viđam često kontriranja između roditelja pred decom, što je nedopustivo. Smatram kad jedan kaže nešto, ovaj drugi ima da ćuti pred detetom, ako mu nešto tu nije pravo neka raspravljaju nasamo. Zamisli ti ovo-otac uspostavi autoritet nad sinom i dođe majka i krene da brani malog debilka i upropasti čoveku trud. Pa tačno da odlepiš da tim-ljubi te majka-stavom!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, kordun рече

nozeve sto su mi zapljenili u skoli, rucnu bombu, vojni suzavac od 5 kg, sto pravi oblak od kilometar u prexcniku

Odakle ti sve ovo? :unbelieveble:

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, kordun рече

snjeza ispala nesposobna

 Mlađu? pa on je konj mator, njega jedino žena može da prevaspirta, a i nisam mu ja mama da ga prevaspitavam...

  • Свиђа ми се 1

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@obi-wan

А шта очекујеш? Кажеш неком "ма да ви миленијалци, емо.." и онда као треба да разговарамо. Нисам се увредила, само немам шта да разговарам са неким ко не може да скапира да постоје људи који не мисле и не функционишу као он, него нас одмах трпаш у неке калупе. Мислим то само говори о теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Lady Godiva рече

@obi-wan

А шта очекујеш? Кажеш неком "ма да ви миленијалци, емо.." и онда као треба да разговарамо. Нисам се увредила, само немам шта да разговарам са неким ко не може да скапира да постоје људи који не мисле и не функционишу као он, него нас одмах трпаш у неке калупе. Мислим то само говори о теби.

Uopste nije tu rec o misljenju. Tu jednako masis ono sto napisem. To NIJE moje misljenje, nego zivo svedocenje onoga sto verujemo. Mislim, meni licno ni iz dzepa ni u dzep, nadam se da je to jasno, ja pre svega volim da se druzim sa ljudima ovde, ali mator sam da prosto cutim na ono sto bi trebalo da pricam.

Mozda nije trebalo svojevremeno ni da upisujem teologiju, ali sad je kasno da se za to predomisljam.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Снежана рече

нису имали потребе, ја јесам била сојеглава, тврдоглава, немирна, без длаке на језику, али сам увек била добро дете

"Izrazito suv i debeo". :smeh1:

:pivo:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, obi-wan рече

"Izrazito suv i debeo". :smeh1:

:pivo:

контрадикторна личност вазда...ко онај Вилотић (ал` не ћутим у биоскопу) :smeh1:

 

:pivo:

  • Хахаха 1

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, kordun рече

@Natasa.  a nisam ja znao da si ti uciteljica, trebala bi milosavljevica da prevaspitas malo, snjeza ispala nesposobna

Jao nemoj njega 'leba ti, njemu treba dobra devojka i zdrav muški uticaj. Pre je on slučaj za tebe :smeh1:.

Profesorka biologije, honorarno sam držala i časove engleskog Azijatima...sad samo oko deteta, pa da vidim posle kad stasa kako ću i šta ću sa poslom :0426_feel:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...