Jump to content

Маните се љубави, ко би да се жени? Удаје?

Оцени ову тему


Препоручена порука

1 hour ago, Рапсоди рече

И да ти кажем.....да научиш :smeh1:  " вођење љубави  " је благословено ....наравно у  црквеном браку . :D

Mlada devojka dosla sa buducim muzem kod svestenika:

"Oce, mi se uskoro uzimamo, pa sam htela da vas zamolim da objasnite mom muzu da i u postu treba da se suzdrzavamo. A takodje i sredom, petkom i ostalim praznicima kada je propisano. " 

Buduci muz negoduje, al je voli, sta ce jadnik. A svestenik ih gleda i sav se uozbiljio. Kad je malo promislio, pogledao je i rekao: 

"A zasto se ti onda devojko udajes? Ajd ti lepo manastir pa se tamo podvizavaj."

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Никола Крушић рече

IMG_3462.JPG
Сутра Ужице, јављајте се ако има неког emoji4.png

Ako je tako ( zelis forumase da upoznas), Krusevac - Mudrakovac -nedelja novembra. Trazi tamo ligu getlemena. ? Mada ce biti tu jos forumasa iz Ks.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je tako ( zelis forumase da upoznas), Krusevac - Mudrakovac -nedelja novembra. Trazi tamo ligu getlemena. [emoji16] Mada ce biti tu jos forumasa iz Ks.


Теби рекох да ћу доћи прва недеља Децембра [emoji16]
  • Свиђа ми се 1

Са вером у Бога

За крст часни и слободу златну!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tedoh da vi rečem da kako je tema postavljena ispada da je izbor ili ljubav ili brak...u toj dualističkoj postavci brak ispad kao antipod ljubavi a to mu dođe onda mržnja...a valjda bi brak treba da bude kruna i vrhunac...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли мислиш се удајеш? :)))Триша разбија. Реално, чарапански хумор је убојит. 

Шта ли би Неша рекао за ову песму, хахаха. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Juanito рече

Ме с чини да би многи да имају такав или сличан однос, ал им рекли да не смеју ил се пак плаше. И онда морају да убеде Васу да то није ни за њега, јер не мож он д има што ја немам...

Ако неко заиста за себе тако што не жели и сигуран је у свој избор, онда реагује отприлике овако као Лига. У суштини га боли уво. Нек раде људи шта оће.

Niko ne ubjedjuje Vasu, javno rekao nesto ruzno i cinicno, moze ocekivati reakciju, mada priznajem da ne treba ulaziti u licne rasprave o licnim stvarima jer je neukusno i besmisleno. O stavovima i etici se moze raspravljati, a sta radi Vasa i neka tamo zena, njihova stvar.

Samo, rekla bih da ti je ova generalizacija i projekcija na racun 'nekih' hriscana prilicno plitka i neukusna. Za tebe ne vazi hriscanski moral, prestrog ti je, ne svidja ti se, ok. Sto bi imao potrebu da unizavas one kojima se svidja i koji pokusavaju da ga se pridrzavaju. 

"Kombinacija" je izum novog doba 'seksualnih sloboda'. Razvrat je uvijek postojao, ali nikad tako cinicno i dominantno kao preovladjujuca kultura, prije se nekako i krio i suzbijao ovim ili onim normama. Sad ce morati pored braka i kombinaciju da pravno definisu, strogo prava i obaveze, sa zabranom zaljubljivanja... jer po prirodi, covjek nije masina i ni u cemu ne moze da ucestvuje bez bas ikakvih emocija. Nije potrebno ni da covjek bude hriscanin pa da uvidi da u takvoj vezi gubi svoje licno dostojanstvo a obezvredjuje i drugu licnost svodeci je na objekat prema kome se odrice ikakve ljudskosti i odgovornosti. Potrebno je samo da bude osjecajan i ikoliko savjestan.

Sto se tice rizika u bilo kojoj normalnoj vezi naravno da postoji. Ne ulijecu ni hriscani u brakove tek tako. Jos vise su svjesni odgovornosti jer se zaista obavezuju za cio zivot. Rizik i neizvjesnost normalnog odnosa ne cine svjesno stupanje u odnos u kome nisu licnost nista manje prljavim i jadnim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i iii? [emoji4]

Па могу ти рећи да је било одлично.
Људи су скроз ок, прихватили су ме као да ме познају годинама.
Баш баш, што се каже супер.
Права је штета што неће још људи да дође.

Са вером у Бога

За крст часни и слободу златну!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Дијана. рече

 

Samo, rekla bih da ti je ova generalizacija i projekcija na racun 'nekih' hriscana prilicno plitka i neukusna. Za tebe ne vazi hriscanski moral, prestrog ti je, ne svidja ti se, ok. Sto bi imao potrebu da unizavas one kojima se svidja i koji pokusavaju da ga se pridrzavaju. 

Imao sam i ja taj trip pre neki mesec da delim zene na prepodobne i one koje nisu. Ali kad razmislis i cuknes glavom, da se izbucka ova surutka u praznoj lobanj, shvatis da ljude ne treba osudjivati zbog njihovih izbora cak ih ne treba ni provocirati ili unizavati.

Svako ima pravo na svoj izbor, i covek kao, hriscanin, dzentlemen, alfa, papucar, prepodoban, ili kako god nekoga zvali ili mu dali neki epitet, treba da shvati da je iznad svega najbitnije postovanje tudjih izbora. To je bre pravo na slobodu svih ljudi, pravo izbora i pravo odluke. I kada sam to, pre neki dan skapirao, sada mogu smireno i bez osude da citam statuse i da razmisljam objektivno.

Sinoc sam bas skontao brata Vegetu i njegovu filozofiju. Trebao bi brate da izbacis taj izraz "prepodobna" bas je uvredljiv. Jedan Alfa ne vredja druge, to vise rade kopleksasi. 

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Vegeta рече

Tako je kod prepodobnih, ali ja sam nečista sila, a ni moja ljubavnica nije prepodobna. :))) Jedini blagoslov koji ja priznajem je kada joj vatrom gore obrazi rumeni, kad je urolana u ćebe.

Znači Sneki ti je žena, a ovo je ljubavnica  :tongue:

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nego kada je ova tema vec o braku.

Pa vidim da ovde ima dosta i teologa i ljudi koji su u braku, pa me zanima kakvi su vasa iskustva sa uzdrzavanjem od sexa u vreme posta i praznika itd. Da li je to neophodno i koliko to uopste je bitno i koliko to utice na bracne odnose?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...