Jump to content

Postavi pitanje muslimanu

Оцени ову тему


Препоручена порука

oduvek sam hteo da znam, da li vas boli kad vas hodža suneti? I zašto to uopšte radite?

 

Prva knj.Moj.(17,7-10)" A postavljam zavjet svoj između sebe i tebe i sjemena tvojega nakon tebe od koljene do koljena da je zavjet vječan"...

 

A ovo je zavjet moj između mene i vas i sjemena tvojega nakon tebe koji će te držati da se obrezuje između vas sve muškinje".Ne misli se na biološki porod nego na pripadnost istoj vjeri a ovome je i dokaz u istoj knjigi 34. (Dina i Sihem).A akoje pitanje kome da vjerujem ja više vjerujem Božijoj naredbi nego onome kako je to Pavle dokinuo.

 

Zavjet je vječan i on će biti vječan jer je to Božije naređenje.Ne možemo mi protiv Božije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zavjet je vječan i on će biti vječan jer je to Božije naređenje.Ne možemo mi protiv Božije.

 

 

Samo je Bog vecan. Lepo je jedan clan foruma spomenuo izraz "do veka". Da li to znaci da posle veka nesto nece bti ?  Budimo ozbiljni.

 

Ali da ne bude da ja tu nesto mudrujem procitaj ovo iz Sterog Zaveta :  "I ukinuću svaku radost njenu, svetkovine njene, mladine njene i subote njene i sve praznike njene." Osija2 :11  301

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo je Bog vecan. Lepo je jedan clan foruma spomenuo izraz "do veka". Da li to znaci da posle veka nesto nece bti ?  Budimo ozbiljni.

 

Ali da ne bude da ja tu nesto mudrujem procitaj ovo iz Sterog Zaveta :  "I ukinuću svaku radost njenu, svetkovine njene, mladine njene i subote njene i sve praznike njene." Osija2 :11  301

 

Tako je samo je Bog vječan.

 

Ovo gore što sam prethodno naveo "da je zavjet vječan" se odnosi na ljudsku ovozemaljsku vječnost(ili bolje rečeno do smaka svijeta).

 

Bog uspostavlja zavjet između sebe i čovjeka.Normalno je da Bog koji je stvaralac čovjeka najbolje zna njegovo vrijeme postojanja pa samim tim on uspostavlja zavjet do tog vremena. Ovaj zavjet se ne odnosi ni na radost ni na svetkovinu ni na praznik.Ovaj "zavjet" je pečat pripadnosti slijeđenja Abramovske vjere do smaka svijeta.

 

Takođe nigdje Isus nije dokinuo ovaj zakon.

 

Ev.po Mat.(5:18,19) "Jer vam zaista kažem dokle nebo i zemlja stoji neće nestati ni najmanjeg slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši.

                                 Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovijesti i nauči tako ljude najmanji nazva će se u carstvu nebeskome, a ko izvrši i nauči taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome".

 

Pavle je izbacio ovu zapovijest iz zakona ne po naređenju Isusa nego zato što on misli tako.Isus bi ovo uradio da je trebalo.

 

Muhammed s.a.v.s. je nučio i izvršio zato će se on veliki nazvati u carstvu nebeskome po slovu Ev.po. Mat.(5:18,19)

 

Ev. po Mat.(7:21,22,23)"Neće svaki koji mi govori Gospodine!,Gospodine! ući u carstvo nebesko no koji čini po volji oca mojega koji je na nebesima.

Mnogi će reći meni u onaj dan Gospodine!,Gospodine! nijesmo li u ime tvoje prorokovali i tvojim imenom đavole izgonili i tvojijem imenom čudesa mnoga tvorili?

Itada ću im ja kazati:nikad vas nijesam znao;idite od mene koji činite bezakonje."

 

Činiti bezakonje znači nepoštovati on štoje Bog uspostavio.

 

Bog samo preko svojih proroka donosi i ukida zakone.Ovaj gore pomenuti nije ukinuo jer da jeste to bi Isus jasno rekao.A činiti po volji Oca koji je na nebesima znači sprovoditi one zakone koje je On i postavio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

samo što se to nije nekome svidjelo i to vam je učinio neobaveznim

 

 

Moram da kazem da ova tvrdnja uospte nema veze sa stvarnoscu.

 

Ova praksa je ukinuta u hriscanstvu jer je jednostavno Bog poslavsi svog Sina na zemlju, sklopio svoj zanji/konacni savez/zavet sa ljudima, koji hriscani jednostavno nazivaju Novi Zavet.

 

Znak novog saveza (Novog Zaveta), koji je produzetak i ispunjenje Starog i koji se iznad svega odvija u "duhu i istini" - kako to veli i sam Hristos - jeste duhovno (a ne telesno) obrezanje, odnosno krstenje vodom i Duhom, kojim svaki hriscanin postaje clan Crkve i sklapa zavet sa Bogom...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ev.po Mat.(5:18,19) "Jer vam zaista kažem dokle nebo i zemlja stoji neće nestati ni najmanjeg slovca ili jedne title iz zakona .                                  Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovijesti i nauči tako ljude najmanji nazva će se u carstvu nebeskome, a ko izvrši i nauči taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome".

 

 

A kome je Isus ovo rekao i u kom periodu zivota ? Jevrejima ili paganima; pre nego je ispunio Zakon ili posle toga ? Zar ti ove Isusove reci "dok se sve ne izvrši" govore o vecnosti za sva vremena ili do odredjenog vremena, jer pise "dok se..." ?

 

 

Pavle je izbacio ovu zapovijest iz zakona ne po naređenju Isusa nego zato što on misli tako.Isus bi ovo uradio da je trebalo.

 

 

Ajde nemoj da lazes, jer moze ? Sto puta sam vama muslimanima rekao da ap. Pavle moze biti samo dokaz za Hriscanstvo, a nikako obrnuto. Covece, brate, Pavle je posao da uhapsi hriscane i da ih pobije bas zbog izmene zakona. Evo sta pise ap. Luka za prvomucenika Strefana, za sta su Ga Jevreji optuzili : " Ovaj čovek ne prestaje huliti na ovo sveto mesto i na zakon.  Jer ga čusmo gde govori: Ovaj Isus Nazarećanin razvaliće ovo mesto, i izmeniće običaje koje nam ostavi Mojsije." To je bilo pre nego sto je Pavle postao Hriscanin. Zar ti ne zelis da vidis da se o  izmeni zakona govorilo pre Pavla ? Zbog cega su uopste ubili Isusa i optuzili Ga za bogohuljenje, i zbog cega su Jevreji proganjali Isusove ucenike i apostole, ako nista nisu menjali u Jevrejskim ucenjima ?

 

A jeste ap. Pavle radio bas po naredjenju Isusa : "  A kad beše na putu i dođe blizu Damaska, ujedanput obasja ga svetlost s neba, I padnuvši na zemlju ču glas gde mu govori: Savle! Savle! Zašto me goniš? A on reče: Ko si Ti, Gospode? A Gospod reče: Ja sam Isus, kog ti goniš: teško ti je protivu bodila praćati se. A on drhćući od straha reče: Gospode! Šta hoćeš da činim? I Gospod mu reče: Ustani i uđi u grad, pa će ti se kazati šta ti treba činiti. " VIdis li ti da je radio bas po naredjenju Isusa.

 

Evo sta sam ap. Pavle kaze : "Ali vam dajem na znanje, braćo, da ono jevanđelje koje sam ja javio, nije po čoveku. Jer ga ja ne primih od čoveka, niti naučih, nego otkrivenjem Isusa Hrista. Jer ste čuli moje življenje nekad u Jevrejstvu, da sam odviše gonio crkvu Božiju i raskopavao je.... A kad bi ugodno Bogu, koji me izabra od utrobe matere moje i prizva blagodaću svojom. Da javi Sina svog u meni, da Ga jevanđeljem objavim među ljudima neznabošcima; odmah ne pitah telo i krv, Niti iziđoh u Jerusalim k starijim apostolima od sebe nego otidoh u arapsku, i opet se vratih u Damask.. " 

 

Samo duboko indoktriniran covek ne moze da vidi da je apostol Pavle izabran od Isusa. I nemoj da iznosis neistine, pa jos na hriscanskom forumu i sablaznjavas ostale lazima jer ti se tako svidja.

 

 

Muhammed s.a.v.s. je nučio i izvršio zato će se on veliki nazvati u carstvu nebeskome po slovu Ev.po. Mat.(5:18,19)

 

 

Osnovna pravila o kojima visi sav zakon i proroci ( to su reci koje se odnose na Stari Zavet ) je ljubav prema Bogu i bliznjima, a pogotovu prema neprijateljima. A kada je Muhamed uopste pricao o ljubavi, a da ne spominjemo o ljubavi prema neprijateljima. Isus je govorio da ce izaci lazni proroci koji se govoriti da su Hristos, i da ce mnoge prevariti, nije nikada rekao da ce se pojaviti novi prorok kojeg bi trebalo da sledimo. Tako je Muhamed lazni prorok i sablaznio je mnoge, a "tesko onome preko kojeg dolazi sablazan", rece Isus.

 

 

Činiti bezakonje znači nepoštovati on štoje Bog uspostavio.

 

 

Naravno, zato tesko Muhamedu na Sudnjem Danu. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kome je Isus ovo rekao i u kom periodu zivota ? Jevrejima ili paganima; pre nego je ispunio Zakon ili posle toga ? Zar ti ove Isusove reci "dok se sve ne izvrši" govore o vecnosti za sva vremena ili do odredjenog vremena, jer pise "dok se..." ?

 

 

 

 

Ajde nemoj da lazes, jer moze ? Sto puta sam vama muslimanima rekao da ap. Pavle moze biti samo dokaz za Hriscanstvo, a nikako obrnuto. Covece, brate, Pavle je posao da uhapsi hriscane i da ih pobije bas zbog izmene zakona. Evo sta pise ap. Luka za prvomucenika Strefana, za sta su Ga Jevreji optuzili : " Ovaj čovek ne prestaje huliti na ovo sveto mesto i na zakon.  Jer ga čusmo gde govori: Ovaj Isus Nazarećanin razvaliće ovo mesto, i izmeniće običaje koje nam ostavi Mojsije." To je bilo pre nego sto je Pavle postao Hriscanin. Zar ti ne zelis da vidis da se o  izmeni zakona govorilo pre Pavla ? Zbog cega su uopste ubili Isusa i optuzili Ga za bogohuljenje, i zbog cega su Jevreji proganjali Isusove ucenike i apostole, ako nista nisu menjali u Jevrejskim ucenjima ?

 

A jeste ap. Pavle radio bas po naredjenju Isusa : "  A kad beše na putu i dođe blizu Damaska, ujedanput obasja ga svetlost s neba, I padnuvši na zemlju ču glas gde mu govori: Savle! Savle! Zašto me goniš? A on reče: Ko si Ti, Gospode? A Gospod reče: Ja sam Isus, kog ti goniš: teško ti je protivu bodila praćati se. A on drhćući od straha reče: Gospode! Šta hoćeš da činim? I Gospod mu reče: Ustani i uđi u grad, pa će ti se kazati šta ti treba činiti. " VIdis li ti da je radio bas po naredjenju Isusa.

 

Evo sta sam ap. Pavle kaze : "Ali vam dajem na znanje, braćo, da ono jevanđelje koje sam ja javio, nije po čoveku. Jer ga ja ne primih od čoveka, niti naučih, nego otkrivenjem Isusa Hrista. Jer ste čuli moje življenje nekad u Jevrejstvu, da sam odviše gonio crkvu Božiju i raskopavao je.... A kad bi ugodno Bogu, koji me izabra od utrobe matere moje i prizva blagodaću svojom. Da javi Sina svog u meni, da Ga jevanđeljem objavim među ljudima neznabošcima; odmah ne pitah telo i krv, Niti iziđoh u Jerusalim k starijim apostolima od sebe nego otidoh u arapsku, i opet se vratih u Damask.. " 

 

Samo duboko indoktriniran covek ne moze da vidi da je apostol Pavle izabran od Isusa. I nemoj da iznosis neistine, pa jos na hriscanskom forumu i sablaznjavas ostale lazima jer ti se tako svidja.

 

 

 

 

Osnovna pravila o kojima visi sav zakon i proroci ( to su reci koje se odnose na Stari Zavet ) je ljubav prema Bogu i bliznjima, a pogotovu prema neprijateljima. A kada je Muhamed uopste pricao o ljubavi, a da ne spominjemo o ljubavi prema neprijateljima. Isus je govorio da ce izaci lazni proroci koji se govoriti da su Hristos, i da ce mnoge prevariti, nije nikada rekao da ce se pojaviti novi prorok kojeg bi trebalo da sledimo. Tako je Muhamed lazni prorok i sablaznio je mnoge, a "tesko onome preko kojeg dolazi sablazan", rece Isus.

 

 

 

 

Naravno, zato tesko Muhamedu na Sudnjem Danu. 

 

Pitaš me :"Vidiš li ti da Pavle radi po naređenju Isusa"

Ja iz gore navedenog mogu vidjeti samo ono što Pavle govori da mu se desilo.Je li to dovoljno da bude dokaz ?

Nije.

 

 Sav dokaz leži samo na tome što je Pavle to sam prenio i to u različitim varijantama.

Prva:

"A koji bijahu sa mnom vidješe svijetlost i uplašiše se ali ne čuše glasa koji mi govoraše."

 

Druga:

"A ljudi koji iđahu sa njim stajahu i čuđahu se jer čujahu glas a ne vidjahu nikoga."

 

Šta je istina?

Opet gori navodiš citate kako Pavle kaže da ono Evanđelje koje je on javio nije od njega nego da je to od Isusa.

Daj dokaz.

To što on tvrdi može biti a i ne mora biti dokaz.

Kad god nešto želim dokazati a nemam ništa konkretno onda ću reći:Pričam po Božijem nadahnuću. 

Ovo zaista ne može biti dokaz pa koliko god vas to pogađalo.

 

Ev.po.MAT.(5:17)

"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke:nijesam došao da pokvarim nego da ispunim."

 

Isus jasno i razgovijetno govori da on nije došao da dokida nešto iz zakona on je samo došao da ga ispuni.

 

Lijepo Isus kaže:

"Dokle nebo i zemlja stoji neće nestati ni najmanjeg slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši"

 

Ovozemaljski čovjek je vezan za nebo i zemlju pa prema tome  iz gore navedenog se da zaključiti da je to do smaka svijeta.

 

  Ja se u određenom momentu moram ponavljati.

Pon.zakon(18:20)

"Ali prorok koji bi se usudio govoriti što u moje ime što mu ja ne zapovijedim da govori ili koji bi govorio u ime drugih bogova taki prorok da se pogubi."

Ovo se ne može odnositi na Muhammeda s.a.v.s.on je umro prirodnom smrću nije pogubljen.

Ako vi tvrdite da se u Pon.zak.(18:15,20) odnosi na Isusa a vi tvrdite da je on ubijen na križu onda su dvije varijante:

Prva:

Da ovi navodi nisu istiniti

Druga:

Da Isus nije govorio božije riječi odnosno da je bio lažni prorok pa je zato pogubljen.(mi u takvo što nevjerujemo)

Šta je istina?

Ovi gore navodi mi najviše liče upravo na pojedine kršćanske misionare u ranim godinama koji su sve i svašta pisali i radili sve u ime Isusa.

 

A i ovi navodi iz Ev.po.Mat.(7:21,23) to najbolje dokazuju.

 

"Neće svaki koji mi govori Gospodine, Gospodine ući u carstvo nebesko, no koji čini po volji Oca mojega koji je na nebesima.

Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospodine, Gospodine nijesmo li u ime tvoje prorokovali i tvojijem imenom đavole izgonilii tvojijem imenom čudesa mnoga tvorili?

I tada ću im ja kazati:nikad vas nijesam znao;idite od mene koji činite bezakonje."

 

Preko ovih gore navedenih dolazi sablazan.Preko onih koji sve i svašta  rade i pričaju a sve skrivajući se iza Isusa.

Muhammed s.a.v.s. to nikada nije radio.

On je uvijek isticao da objava dolazi preko meleka od Boga. 

 

E sad vi dobro razmislit kome je teško na sudnjem danu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sav dokaz leži samo na tome što je Pavle to sam prenio i to u različitim varijantama. Prva: "A koji bijahu sa mnom vidješe svijetlost i uplašiše se ali ne čuše glasa koji mi govoraše."   Druga: "A ljudi koji iđahu sa njim stajahu i čuđahu se jer čujahu glas a ne vidjahu nikoga."

 

 

Opet iznozis neistine. Prvu recenicu je zapisao apostol Luka opisujuci dogadjaj, a drugu je rekao licno apostol Pavle. Nije Pavle rekao obe recenice.

 

 

Opet gori navodiš citate kako Pavle kaže da ono Evanđelje koje je on javio nije od njega nego da je to od Isusa. Daj dokaz. To što on tvrdi može biti a i ne mora biti dokaz.

 

 

Ako tebi preobrazaj apostola Pavla od gonitelja Hriscana, bas zbog prevazilazenja starozavetnog Zakona, pa do toga da je posle sam propovedao Jevandjelje i stradao zbog toga, kao i njegove poslanice gde opisuje svoj probrazaj, uz to uzmimo i prorocanstva Starog Zaveta i ucenja ostalih apostola i Jevandjelista, nisu dokazi to je tvoj problem. Meni jesu dokazi, tebi ne moraju biti. Samo, opet ponavljam, nemoj iznositi neistine o Bibliji, da u Njoj ne pise ovo ili ono, da Isus nije rekao nesto, da tu postoje silne kontradikcije o kojima se moze knjiga napisati.... i tome slicno, Znaci, veruj kako ti je volja ali nemoj da lazes i sablaznjavas druge jer je ovo pravoslavni forum i prati ga veliki broj vernika.

 

 

Ja se u određenom momentu moram ponavljati.

 

 

Ja jos cesce. Ti do sada nisi pobio ni jedan moj argument vec samo iznosis nove stvari. Tako se ne radi ozbiljno.

 

 

"Neće svaki koji mi govori Gospodine, Gospodine ući u carstvo nebesko, no koji čini po volji Oca mojega koji je na nebesima. Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospodine, Gospodine nijesmo li u ime tvoje prorokovali i tvojijem imenom đavole izgonilii tvojijem imenom čudesa mnoga tvorili? I tada ću im ja kazati:nikad vas nijesam znao;idite od mene koji činite bezakonje."

 

 

 

Vidis kako samog sebe podkopavas ? Citiras nesto a nisi dobro proucio sta je napisano. De procitaj ponovo i razmisli najvise o ovome sto sam povecao... mozda shvatis nesto.

 

 

Preko ovih gore navedenih dolazi sablazan.Preko onih koji sve i svašta  rade i pričaju a sve skrivajući se iza Isusa. Muhammed s.a.v.s. to nikada nije radio. On je uvijek isticao da objava dolazi preko meleka od Boga.    E sad vi dobro razmislit kome je teško na sudnjem danu.

 

 

Sinko, ovo je pravoslavni forum i pazi sta pises. Briga mene u sta ti verujes. Tvoja vera je tvoja stvar i nemam nameru da te preobratim u Pravoslavlje. Ja se samo borim protiv lazi koje iznoste o Bibliji i Isusu u Bibliji. Mozes govoriti o Isusu u Kuranu da nije Bog, i da je po Kuranu rekao ovo ili ono, ali vam necu dozvoliti da na ovom mestu sirete obmanu o tome kakav je Isus u Bibliji i da se u njoj nalazi dokaz za vasu veru i Muhameda. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nikad mi nije bilo jasno sta je tu kod obrezivanja zdravije i higijenicnije, osim sto ti pipica ogrubi ko panj pa onda snjim mozes i drva cepati :lol:

 

evo nedavno su se dobro setili da prestane kupiranje usiju kod kerica, jer ne da nije korisno nego naprotiv, uostalom zasto bi nas Bog stvorio neobrezane...

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nikad mi nije bilo jasno sta je tu kod obrezivanja zdravije i higijenicnije, osim sto ti pipica ogrubi ko panj pa onda snjim mozes i drva cepati :lol:

 

evo nedavno su se dobro setili da prestane kupiranje usiju kod kerica, jer ne da nije korisno nego naprotiv, uostalom zasto bi nas Bog stvorio neobrezane...

Ovo je jedan rabin napisao mislim da tu imaš dovoljno da si nađeš odgovor:

 

Obrezivanje i medicina

 

Ovaj tjedan čitamo o jednom od temelja židovstva, jednoj od 613 zapovijedi, Brit Mila, obrezivanju. To je savez između Boga i Abrahama, utemeljitelja židovstva, sklopljen prije oko 4000 godina. 

“Ovo je moj savez, koji ćete čuvati između mene i sebe i tvojeg sjemena nakon tebe: svako muško neka vam bude obrezano. Obrežite se i neka to bude znak saveza između mene i vaših sinova. Svako muško staro osam dana bit će obrezano u svim naraštajima” (Postanak 17, 10-12). 

Abraham je primio obvezu da pouči svoje sinove kako da zauvijek idu Božjim putem, dok je Bog Abrahamu obećao vječnost židovskog naroda: dok postoji čovječanstvo, postojat će i židovski narod. Kao što vidimo, židovski narod i dalje obrezuje svoje sinove i ponosno nosi znak Božjeg saveza, a Bog se pobrinuo za opstanak židovskog naroda. Mnoge Božje zakone je objeručke prihvatila znanost, a među njima i obrezivanje. Nekada je to bio način kako su se Židovi i nežidovi razlikovali. No, to se promijenilo - od Drugoga svjetskog rata milijuni dječaka su obrezani iz medicinskih i drugih nereligioznih razloga. 

Obrezivanje je postalo uobičajeno u zapadnom svijetu, a najviše u SAD-u. Tamo je obrezano oko 70 posto muške novorođenčadi, a u Kanadi oko 48 posto. Obrezivanje kao vjerska obveza obavlja se na gotovo sto posto židovske i muslimanske muške djece. Prema medicinskim istraživanjima, obrezivanje osam puta smanjuje vjerojatnost infekcije AIDS-om te smanjuje šanse za rak penisa. Obrezivanje u dječaka dokazano smanjuje vjerojatnost infekcijske upale mokraćnih putova do deset puta te mogućnost zaraze sifilisom. Uz sve to, partnerice obrezanih muškaraca rjeđe obolijevaju od raka vrata maternice nego partnerice neobrezanih. Kraće rečeno, obrezivanje je jedan od klasičnih primjera za tisućama godina staro biblijsko “predviđanje” moderne znanosti, u ovome slučaju medicine. Isto tako zanimljivi nisu samo čin i posljedice obrezivanja, već i vrijeme. Obrezivanje se obavlja osmoga dana od rođenja, kako je zapovjedila Tora: Osmoga dana bit će obrezan ( Lev 12,3). U nekim okolnostima obrezivanje se odgađa iz zdravstvenih razloga, ali kad opasnost prođe i dječak potpuno ozdravi, ono se ipak obavlja. 

Znanost je našla razloge za obrezivanje upravo osmoga dana: prije osmoga dana krvarenje kod beba može biti opasno po život. Međutim, znanost je pokazala da se do osmog dana razvija važan faktor za zgrušavanje krvi, vitamin K. Ako se on ne stvara u dovoljnoj količini do sedmoga dana djetetova života, očito je prvi siguran dan za obrezivanje - osmi dan! Isto tako, protrombin, još jedan bitan faktor za zgrušavanje krvi, osmoga dana dostiže razinu višu od prosječne - 110 posto - a sljedećega dana pada i ustaljuje se na 100 posto. Prema tome, količine vitamina K i protrombina osmoga dana idealne su za obrezivanje. 

Na ovakve fascinantne stvari jedino što možemo reći jest isto što je rekao i kralj David: “O, koliko li si djela stvorio, Gospode, i sva si ih mudra učinio” (Ps 104, 24). 

rabin Kotel Da Don

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma paz da ne poverujem u ta silna naucna ispitivanja, posebno za AIDS koji je prevara milenijuma, serviraju ti spiku koju oni oce

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико видим муслимани само узимају од других, већину времена цитирате Библију још сте и тумачи постали, а још сада и Јевреје, куда иде овај свет.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma paz da ne poverujem u ta silna naucna ispitivanja, posebno za AIDS koji je prevara milenijuma, serviraju ti spiku koju oni oce

“Ovo je moj savez, koji ćete čuvati između mene i sebe i tvojeg sjemena nakon tebe: svako muško neka vam bude obrezano. Obrežite se i neka to bude znak saveza između mene i vaših sinova. Svako muško staro osam dana bit će obrezano u svim naraštajima” (Postanak 17, 10-12).

Valjda u ovo trebaš vjerovati. 

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико видим муслимани само узимају од других, већину времена цитирате Библију још сте и тумачи постали, а још сада и Јевреје, куда иде овај свет.

A šta smo to mi uzeli od drugih?

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

“Ovo je moj savez, koji ćete čuvati između mene i sebe i tvojeg sjemena nakon tebe: svako muško neka vam bude obrezano. Obrežite se i neka to bude znak saveza između mene i vaših sinova. Svako muško staro osam dana bit će obrezano u svim naraštajima” (Postanak 17, 10-12).

Valjda u ovo trebaš vjerovati. 

 

to je nesto drugo i veze nema sa mojim komentarom i pitanjem... niti ima veze sa vama muslimanima, samo sto ne kontate jer od silnog formalizma nema mesta razmisljanju niti sustini

 

ima ona stara narodna: "uvatio se ko pijan plota"

 

ali niste vi krivi, glavni problem lezi u mehanizmu Islama koji smrtonosnim stegama ne da da mrdnes, lukavo nema sta...

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A šta smo to mi uzeli od drugih?

Мислим на муслимане на форуму, не занима ме теолошка расправа, па када се погледа више сте цитирали Библију него Куран, а и сада не налазите од неког муслимана за обрезање него од рабина.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...