Jump to content

Stefan Simić: KAKO SE SRBIJA OBRUKALA POVODOM PRAVDE ZA DAVIDA

Оцени ову тему


Препоручена порука

ŠTA JE BILO OD TOG DUGO NAJAVLJIVANOG RUŠENJA REPUBLIKE SRPSKE? APSOLUTNO NIŠTA, NIJEDAN JEDINI INCIDENT

1-a-stef.jpg

Ne sećam se da sam u životu prisustvovao većoj ljudskoj pobedi
Kao što je bila večeras pobeda Davora Dragičevića
I četrdeset i više hiljada ljudi koji su došli na skup podrške porodici
Toliko je Davor, kao i ljudi oko njega, probudio ponosa i dostojanstva da je to nestvarno

Pritom sam sve vreme dobijao informacije iz Srbije da se radi o državnom udaru
Da je na ulicama Banja Luke haos i da ne pričam kakve sve laži
A ja pred očima vidim potpuno drugu sliku, ljude prepune optimizma, vere, nade
Što se napokon pojavio čovek kome veruju, da izrazi ono što oni ne mogu a osećaju

Rećiću samo da sam negde oko 21h u povratku do stana gde sam odseo
U opuštenom razgovoru šetao i pričao sa policajcima, bilo ih je desetak
Nikakvi incidenti, nijedan razbijen prozor, ništa, ništa, ništa
Totalno razumevanje situacije i podrška

Za to vreme, srpski mediji, već mesecima unazad projektuju rušenje države i Republike Srpske
Dok se, zapravo, radi o ogromnom nezadovoljstvu naroda Dodikom
Dodik nije država, Dodik nije republika srpska
Kao da ne postoji niko drugi osim njega koji bi mogao sve to da vodi

Koliko Vučićevi mediji lažu shvatio sam ponajviše ovih dana
Kada svojim očima gledam jedno a čitam nešto sasvim drugo

Ako je Srbija pravi prijatelj Republike Srpske trebala je da stane uz Pravdu za Davida
Konferencija u Beogradu bila je, manje više, potpuno ignorisana

Milomir Marić se zajedno sa Dodikom sprdao sa tim
Teša Tešanović zajedno sa Miroljubom Petrovićem
Miroslav Lazanski takođe
Bez trunke savesti i odgovornosti
Svodeći sve na prevaru i vešto režiranu nameštaljku

Gde je ta obojena revolucija koju vode amerikanci
Gde su ti britanski specijalci o kojima se kod Marića svakog jutra govori

Rećiću samo jedno – KAKO VAS NIJE SRAMOTA
VI IZDAJETE SRPSKI NAROD, OBEZVREĐUJUĆI ONE LJUDE KOJI SE BORE
A NE LJUDI KOJI SKORO 200 DANA MIRNO STOJE I TRAŽE PRAVDU
TI ISTI BORCI KOJI SU GINULI ZA REPUBLIKU SRPSKU

Umesto da su prepoznali čast i poštenje tih ljudi
Želju da se slučaj Davida Dragičevića reši bez kapi prolivene krvi
Oni izmišljaju priču o nekakvom novom 5om oktobru

Toliko tekstova je napisano o tome da se sprema haos
Mesecima unazad je najavljivano
I šta se večeras od toga desilo

Apsolutno ništa

Narod ima pravo da ne želi Dodika
Narod ima pravo da se stidi svoje vlasti
Da je menja i uređuje kako želi

To su pokazali večeras, jasno, glasno
A kroz Davora Dragičevića je sve to kulminiralo do neslućenih granica

Posmatrao sam Davora predhodnih dana
Kruži priča da njime manipulišu političari, amerikanci i ne znam ko

Iskreno, gledajući Davora
Ne da je nemoguće manipulisati njime nego je on taj koji sve to vodi

Pogledajte slike sa Davidovog Trga od večeras, snimke
I sve će vam biti jasno

Narod traži promene, narod traži pravdu
A Srbija umesto da shvati kako ti ljudi žive i koliko su obezvređeni
Ona ih tretira kao izdajnike i strane plaćenike

Zato treba da ih je sramota
Što nasedaju na Vučićevu propagandu
Kome se čitava politika, oduvek, od prvog dana njegove politike
Zasnivala na propagandi

Zar su banjalučani toliko glupi da ne znaju kako žive u svojoj državi
Pa mi iz Srbije treba da im pričamo da su prevareni, slagani

Srbija živi u daleko većoj iluziji
Zato je u slučaju Pravde za Davida nije bilo nigde
A prećutno je stala i ostala na strani ubica

https://radiogornjigrad.wordpress.com/2018/10/06/stefan-simic-kako-se-srbija-obrukala-povodom-pravde-za-davida/

radio gornji g

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovi jadni roditelji nisu nikakvi pucisti. Majku ponijela masovna podrska, a otac puko. Desio se narod, to niko nije ocekivao, ali to naravno izdisucem zlorezimu smeta, i grakcu, kako je to rusenje institucija, dok se samo javno i masovno trazi odgovornost od institucija, i to samo u vrlo teskom, pojedinacnom slucaju, gdje je toliko bilo nepravde. Iscurili su svi gnojni cirevi,sto obican narod pojma nema, o svom kriminalu i zlocinima, obicni narod samo gleda kako da prehrani porodicu. Svi su iznenadjeni time da je narodni pokret se oformio. To su trebali da budu privatni protesti sacice prijatelja. Niko, niko nije ocekivao... Bosanski SRbi cute, njima sve potaman, od miline jedva disu. Kad se digla gladna raja u Federaciji i polupala institucije, ove/nas tata smirio nacinoalistickom spikom, to su Muslimani, nas se to ne tice.... U jadnoj kukavnoj srpskoj Bosni od kraja rata narod se nije desio.. .. dozlogrdilo biti ponizen i gladan i izmanipulisan i lagan vise, kad god socijalni, opravdan, nemir, oce Turci dda vas pobiju, nazad u nacionalisticki tor. Tako u tri tora. Budi se narod na sve tri strane, ''gladni smo na tri jezika". Moras pod prijetnjom poslom da izadjes na 'miting podrske' tj.kontra miting kad je socijala protestvovala. Evo kazu da moras i da glasas, podmeces pred direktorom ispunjen listic i vratis prazan.. Raditi ne mozes ako nisi njihova prodana dusa. Mozes da imas sposobnosti i iskustva koliko hoces. 'lijen si i nesposoban, i biras poslove' (ta sam, 8 godina vec 'biram', obijajuci njihove pragove).

Roditelje od pocetka vode i savjetuju neki hrabri ljudi koji javno govore i prije ovoga svega protiv vladajuceg ne rezima nego osiljenosti i korumpiranosti i otvorenog kriminala, i sve vise zlocina.. ovi novi kad dodju, ako dodju, morace biti dosta, dosta bolji. Narod je osjetio moc javne kontrole. Nek su ih naucili cakama javne borbe neki ljudi koji imaju veze sa zapadom.. dozlogrdilo je. RS izjdaje najgore onaj koji bi radije izazvao krvoprolice (kao sto je naoruzao policiju na mirnu narodnu masu prekjuce, i silom sprecavao autobuse i ostale da dodju do BL) nego odstupio od vlasti. Da nije izbora, krvoprolica bi bilo, davno bi protest na DAvidovom trgu bio ugusen silom, kao sto vajni 'Srpska, to sam ja' nije odolio da izjavi da ga 8.oktobra (dan nakon izbora, naravno pod pretpostavkom sopstvene pobjede) vise nece biti.

Da ne spominjem manipulaciju 'referendumom i spajanjem sa majkom Srbijom'. Sramota.. od onog koga su stranci i doveli na vlast, ali se osilio kad je okusio veliku podrsku naroda, a od SDSa naucio koju pricu narod najradje guta... Koji je strancima rado ustupio arhivu Jasenovca, koju je (doskorasnji kustos, otjerani) Savo Brdar svojim zivotom sacuvao tokom rata, u svojoj kuci.. koji je tim istim strancima govorio da je u Jasenovcu bilo 300.000 zrtava. On zna, veliki strucnjak. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije bio nijedan jedini incident. Bio sam na protestu, ne u cjelosti, ali sam se djelom priključio i bio u momentu kada su se ovi telefoni podigli za simbolično jedinstvo da se osvjetli istina. 

Đubretarska režimska televizija RTRS nije uopšte izvještavala, i imali su samo jedan članak u kome su pokušali prikazati da su organizatori navodno napali policijski vozilo. S druge strane režimska policija je zaustavljala ljude na obodima Banja Luke, kao i u drugim dijelovima RS i BiH i sprečavala ih fizički da krenu dalje, čime je broj ljudi još smanjen. 

Elem, izbori se evo bliže kraju. Dodik je kako se očekivao pobijedio,ali neočkeivano tjesno, i vidi mu se na njusci da nije baš najsretniji i da je kiselo proglasio pobjedu, jer je očigledno da su izbori pokazali da Srpska nije ujedinjena, i da on nije nikakav predstavnik svih Srba u Srpskoj. 

Sutra u BiH sviće novi dan, ništa se neće promjenuti, ljudi će nastaviti napuštati zemlju, kriminal i mafija i dalje vladati, režim će gaziti i ubijati. Iskreno se nadam da će pokret "Pravda za Davida" izdržati, siguran sam da su djelimićno dopirinjeli da Dodikovci ne odnesu ubjedljivo pobjedu kao 2014, i da neće nakon ovih izbora pokleknuti i da će nastaviti disati vlašću za vrat, i s nadom da će skupiti kritičnu masu ljudi oko sebe koji će biti pokretač promjena u nekim narednim godinama. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne da sam razocarana 'rezultatima izbora', o kojima je 'odlucio' Zvornik, ciji su glasovi kasnili. Dok nisu stigli glasovi iz Zvornika, opozicija je vodila. Moj glas i tri glasa clanova porodice za kandidatkinju (moju drugaricu) odnijela voda... na tom glasackom mjestu nema glasova za nju!!! znaci ne samo neiskoristeni, nego i koristeni glasovi se falsifikuju. Ovo je strasno. ponizavajuce do dna, demoralisuce do srzi. Znaci godinama uzalud glasam, sad tek to znam crno na bijelo, i uzalud su glasali 15% vise ljudi izasavsih na izbore vise nego prije, koji su htjeli izglasati promjenu...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...