Jump to content

SVE O PRIJEMNOM ZA BOGOSLOVSKI FAKULTET

Оцени ову тему


Препоручена порука

Moguće, ali kako jedan pravnik reče, čemu? Tj. zašto upisivati master ili postdiplomske na drugim nesrodnim studijima?

Dakle kad završiš teologiju možeš samo teologizirati i ništa više. Eventualno možeš biti ambasador republike Austrije u Hrvatskoj...

Možeš biti i nuklearni fizičar i teolog:

loyola-university-new-orleans-father-carter-sj-2.jpg?1257961413

http://mm.loyno.edu/jesuit-community/profiles/james-c-carter-sj

Ili astronom - astrofizičar i teolog:

04012011p21ph.jpg

http://vaticanobservatory.org/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=78&Itemid=170

Ili matematičar i teolog:

90.jpg

http://catholic-resources.org/CV.htm

Mrsko mi sad tražit, tamo ih je kakvih hoćete: genetičara, biologa, hemičara, ljekara, arhitekata pa čak i sexuologa.

Ima tu strašno mnogo svakakvih raznih kombinacija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kod pravoslavnih teologa bude to takva slična situacija, naročito kod Rusa, tamo ih ima stvarno svakakvih. Od sportista pa do možda i astronauta, vrlo lako moguće, ko to sada zna. Ako je neki od tih ruskih komunističkih astronauta tamo gore pronašao Boga onda bi sada vrlo lako neki od njih biti i u manastiru. Kod Boga je sve moguće a i kod Rusa - da po pravdi kažemo, hahaha! Znam za jednog neurologa arhimandrita manastira gledao sam i njegova predavanja - videa na You Tube, odlična su. Neću više spamovati ovdje, kad budem imao vremena postavim post sa najznačajnijim hrišćanskim teolozima, istočnim i zapadnim koji pored toga što su teolozima također su nečim drugim po struci: umjetnicima, naučnicima, sportistima, inžinjerima itd. Samo za to treba mnogo pripreme pa neće to biti baš express za dva dana. Ko čeka dočeka se!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лекарска потврда може да се добије где год је издају, и наш факс прихвата сваку

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

hvala Djidji,pitacu mog lekara opste prakse,ako on ne moze,reci ce mi gde lekarsku potvrdu mogu dobiti u Obrenovcu.Jel zna neko datume kada ce biti prijavljivanje i prijemni i koja ce biti cena prijemnog?

25 juna moj svet je srusen,izgubio sam jedino bice koje je ceo svoj zivot posvetilo meni-moju majku.Jos uvek sam u soku i bicu celog zivota.Samo se nadam da mi majka sada nije bolesna,da je ne boli nista...Pocivaj u miru moja majko jedina,voleo sam te i volecu te celog zivota,kao sto si i ti volela mene i borila se za mene celoga zivota,hvala ti puno za to.Neka ti je laka zemlja majko moja i neka ti dusa pociva u miru.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije valjda potreban lekarski kao za polaganje voznje,gde se proverava vid,sluh,refleksi,razgovara se sa psihologom!Dosta je taj pregled skup.Nadam se da moze kod lekara opste prakse da se to sve zavrsi za upis na Pbf.

25 juna moj svet je srusen,izgubio sam jedino bice koje je ceo svoj zivot posvetilo meni-moju majku.Jos uvek sam u soku i bicu celog zivota.Samo se nadam da mi majka sada nije bolesna,da je ne boli nista...Pocivaj u miru moja majko jedina,voleo sam te i volecu te celog zivota,kao sto si i ti volela mene i borila se za mene celoga zivota,hvala ti puno za to.Neka ti je laka zemlja majko moja i neka ti dusa pociva u miru.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne kažem da ne možeš biti matematičar ili astronom i teolog, čak i sveštenik u isto vreme, ali to je drugi par opanaka, to je za one izuzetne i posvećene.

Što sam hteo reći jeste ovo, teološke studije te ne spremaju ni za šta drugo osim za poznavanje pravoslavne teologije u ovom konkretnom slučaju, i nešto katoličke, i protestantske nešto manje.

Ne možeš posle tog fakulteta biti "fiškal" ili bilo šta drugo.

Mnoge pomoćne nauke koje se tamo izučavaju, kao recimo grčki ili jevrejski jezik su na osnovnom nivou i ne pružaju ti dovoljno znanje za prevođenje npr.

Znači posle teološkog si samo teolog (i ovu titulu treba uslovno uzeti).

Ono što možda nekome može zasmetati jeste što takvo obrazovanje zadire u brojne uglavnom tzv. humanističke nauke, i to sa svog jednostranog stanovišta; dok osoba koja završi ovaj fakultet ne poseduje nikakva pozitivna znanja (nakon medicine lečiš ljude, nakon muzičke akademije znaš da sviraš, nakon građevine gradiš mostove, nakon teologije promišljaš o svetu na jedan poseban način, ali "rukama" ništa ne radiš, ovo može biti dobro ako si poetsko-filosofski nastrojena osoba, inače bi bilo lepo da upišeš još jedan faks čisto zanata radi).

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

PS: Ja sam iz Borce koja pripada Banatskoj eparhiji sto je za mene veliki hendikep jer ako dobijem blagoslov od svog svestenika bicu primoran da radim u Banatu (sto najradije ne bih jer sam gradsko dete). Imam li neku alternativu?

Ово не разумем. Је л можеш да ми објасниш?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

PS: Ja sam iz Borce koja pripada Banatskoj eparhiji sto je za mene veliki hendikep jer ako dobijem blagoslov od svog svestenika bicu primoran da radim u Banatu (sto najradije ne bih jer sam gradsko dete). Imam li neku alternativu?

Ово не разумем. Је л можеш да ми објасниш?

Koliko sam ja razumeo, iz koje eparhije dobijes blagoslov u njoj jedino mozes da budes rukopolozen. Posto sam ceo zivot u Beogradu prelazak u Banat (99% varosica/selo) mi ne bi nikako odgovaralo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

PS: Ja sam iz Borce koja pripada Banatskoj eparhiji sto je za mene veliki hendikep jer ako dobijem blagoslov od svog svestenika bicu primoran da radim u Banatu (sto najradije ne bih jer sam gradsko dete). Imam li neku alternativu?

Ово не разумем. Је л можеш да ми објасниш?

Koliko sam ja razumeo, iz koje eparhije dobijes blagoslov u njoj jedino mozes da budes rukopolozen. Posto sam ceo zivot u Beogradu prelazak u Banat (99% varosica/selo) mi ne bi nikako odgovaralo.

Ти брате ако због Цркве ниси спреман да одеш на Марс, онда боље немој ни да размишљаш о свештеничкој служби.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde se nalazi Medicina rada?Koliko znam u Obrenovcu nema medicine rada.

25 juna moj svet je srusen,izgubio sam jedino bice koje je ceo svoj zivot posvetilo meni-moju majku.Jos uvek sam u soku i bicu celog zivota.Samo se nadam da mi majka sada nije bolesna,da je ne boli nista...Pocivaj u miru moja majko jedina,voleo sam te i volecu te celog zivota,kao sto si i ti volela mene i borila se za mene celoga zivota,hvala ti puno za to.Neka ti je laka zemlja majko moja i neka ti dusa pociva u miru.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тражи се лично, тако што се пише молба која се предаје надлежном свештенику, а архијерејски намесник носи владици. Није препоручљиво да се ови кораци не поштују или да се, не дај Боже, носи архијереју без консултовања или посредовања свештеника.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...