Jump to content

SVE O PRIJEMNOM ZA BOGOSLOVSKI FAKULTET

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • 4 weeks later...

Ene stvarno ima. Nisam primetio pre. Pa koliko traze znanja iz engleskog? Meni engleski nije problem uopste. 0203_cool

Ne traze mnogo ali bez obzira sto znas engleski dobro, upoznajes se sa novim terminima.Kupi Srpsko-Engleski teoloski recnik od Aleksandre Dobric.

“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.” Yoda

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако се узму два језика на основним студијама, онда се један рачуна у просек, а други се касније признаје на мастер-студијама

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У оптицају су руски, енглески, француски, немачки. Такође, могуће је замолити Ксенију Кончаревић да издејствује сарадњу са неком од катедри осталих живих језика на Филолошком (нпр. новогрчки, италијански, шпански, итд., укратко свих живих језика чије катедре постоје), ако има више интересената, али у том случају се мора ићи на предавања на филолошки.

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Kako se i gde dobija blagoslov od episkopa i kakva je procedura kada primi nekoga,inace zivim u Obrenovcu?

Da li su sva predavanja obavezna posto radim?

Koliko minimum treba u proseku poena za upis na budzet?

Ja sam malo stariji ali cu probati mozda.

Pozdrav.

25 juna moj svet je srusen,izgubio sam jedino bice koje je ceo svoj zivot posvetilo meni-moju majku.Jos uvek sam u soku i bicu celog zivota.Samo se nadam da mi majka sada nije bolesna,da je ne boli nista...Pocivaj u miru moja majko jedina,voleo sam te i volecu te celog zivota,kao sto si i ti volela mene i borila se za mene celoga zivota,hvala ti puno za to.Neka ti je laka zemlja majko moja i neka ti dusa pociva u miru.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako se i gde dobija blagoslov od episkopa i kakva je procedura kada primi nekoga,inace zivim u Obrenovcu?

Da li su sva predavanja obavezna posto radim?

Koliko minimum treba u proseku poena za upis na budzet?

Ja sam malo stariji ali cu probati mozda.

Pozdrav.

Pa ja sam razgovarao sa svojim svestenikom, pa ce ovaj da mu posalje molbu da odem kod njega po blagoslov. Tako je bar kod mene. Sto se posla tice, moj drug koji je prosle godine upisao, radi u nekoj brzoj hrani u Beogradu dok studira i ne mora da ide na predavanja zbog toga, samo moras imati neku potvrdu da znaju da radis negde.

A na ovo zadnje pitanje ne znam da ti odgovorim. Mozda neko zna...

Ko drugome jamu kopa, ne cini prolece, jedna lasta u nju upada.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko se ceka na odobrenje na odlazak na blagoslov?Necu biti kuci bar 20 dana pa da li mogu krajem meseca kod svestenika pa da idem na blagoslov najkasnije krajem juna i gde je glavni episkop u Beogradu?

25 juna moj svet je srusen,izgubio sam jedino bice koje je ceo svoj zivot posvetilo meni-moju majku.Jos uvek sam u soku i bicu celog zivota.Samo se nadam da mi majka sada nije bolesna,da je ne boli nista...Pocivaj u miru moja majko jedina,voleo sam te i volecu te celog zivota,kao sto si i ti volela mene i borila se za mene celoga zivota,hvala ti puno za to.Neka ti je laka zemlja majko moja i neka ti dusa pociva u miru.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa nemam pojma stvarno, nista mi ovaj nije rekao. Rekao mi je da ce sve da bude sredjeno i da ce zvati. Ali mislim da tebi to nece biti neki problem posto ti je tu odmah Beograd blizu i mozes da odes kad hoces po blagoslov. E ne znam gde je. Ja sam iz Uzica, pa tako da moram kod episkopa zickog u Kraljevo.

Ko drugome jamu kopa, ne cini prolece, jedna lasta u nju upada.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti ces da polazes sada u junu?

Ja sam uzeo one 4 knjige pa cu citati i pokusati pa kako bude.

Kakav sam maler,odbice me za blagoslov,ali valjda nikoga do sada nisu odbili pa nadam se da nece ni mene.

Ti si se bar setio na vreme a ja sam ostario ali nema veze,nikada nije kasno.

Jesi li ti procitao 4 knjigice?

25 juna moj svet je srusen,izgubio sam jedino bice koje je ceo svoj zivot posvetilo meni-moju majku.Jos uvek sam u soku i bicu celog zivota.Samo se nadam da mi majka sada nije bolesna,da je ne boli nista...Pocivaj u miru moja majko jedina,voleo sam te i volecu te celog zivota,kao sto si i ti volela mene i borila se za mene celoga zivota,hvala ti puno za to.Neka ti je laka zemlja majko moja i neka ti dusa pociva u miru.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За благослов мораш имати препоруку свог парохијског свештеника. Најбоље да одеш да се код њега распиташ. Када ти напише препоруку, њу носиш (или је твој свештеник однесе, како се већ организујете) код владике, заједно са молбом за упис на факултет и крштеницом (не сећам се да ли треба још нешто).

И не бој се за благослов - стићи ће на време, то јест пре почетка уписног рока, а добија се по аутоматизму - ако имаш препоруку свештеника, свакако ћеш добити и благослов.

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...