Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

Патријарх Кирил о Сабору УПЦ

pmscPA_629361406a79c4_79480325-tmb-720x411xfill.jpg

 

 

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 3 часа, Legatus Pontificius рече

дакле, северномакедонски расколници су канонску јерархију Православне Цркве изложили најстрашнијем прогону, и тиме су показали зрелост да им се призна аутокефалност. а украјински расколници канонску јерархију нису прогонили, хапсили и затварали, и зато нису показали зрелост за аутокефалност. дакле, зрелост се, по вашем мишљењу, показује и доказује спремношћу да се прогони Црква Христова и против ње чине злочини и бешчашћа. е, па, честитам вам на таквој "зрелости".

:)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Legatus Pontificius рече

аха, значи, милион и по Северних Македонаца заслужили су аутокефалност, а педесет милиона Украјинаца нису заслужили. а то ваљда зато што су Северни Македонци канонске архијереје прогонили, хапсили и затварали у казамате, а Украјинци нису.

Значи ретроактивно и Риму да се одузме право на Патријарха у 4. веку јер је Рим прогањао и убијао хришћане.

Св. Игњатије Богоносац и сви мученици римски "на апаратима", што би рекли клинци. :))

А аргумент квантитета је тек за причу...:0205_whistling:

Сине, шта мислиш о хеклању?

Можда буде боље...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Јанко рече

Сине, шта мислиш о хеклању?

Да ли заиста желиш да видиш те мисли на миљеу? :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 29.5.2022. at 0:20, slovoA рече

Једини литургијски дијалог је обраћање Цркве Богу Оцу. А у тој твојој хармонији демократије с Црквом, одвијаће се један сасвим другачији дијалог, између антихриста и човјека. И неће се знати, ко је ту коме милији, по вриједностима самог пада.

Mani se nebuloza, demokratija satanizam:)), patimo jer nismo Bog po prirodi:0426_feel: i sličnih gluposti, ti patiš iz nekih drugih razloga i vidis antihrista i gdje ga ima i gdje ga nema, tako da ti je možda i bliže od očiju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Mani se nebuloza, demokratija satanizam

То је твоја перцепција, ја не причам о томе. Напротив, побједа демократије биће побједа над Сатаном, у којој ће антихрист комотно ступити на сцену, као човјек који је побиједио не само зло и Сатану, већ је овладао над природом човјека (као што и ти владаш). А што у тој побједи и владању над природом човјека, нигдје неће бити Христа, то је већ и твој проблем, што човјека идентификујеш с Христом, а не обратно.

Христово оваплоћење је већ тај чин који нас не идентификује с Њим, као ваплоћеним Богом. По тој истој природи коју је Он усвојио, ми не само да нисмо богови, у тој природи се рађамо за смрт. А само по уподобљењу Богу, ослобађамо се те зависности од смрти и саме природе човјека, над којом, наводно (по читавој тој твој теологији), владамо.

Ти си сам себи Христос, несретни мој друже.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, slovoA рече

То је твоја перцепција, ја не причам о томе. Напротив, побједа демократије биће побједа над Сатаном, у којој ће антихрист комотно ступити на сцену, као човјек који је побиједио не само зло и Сатану, већ је овладао над природом човјека (као што и ти владаш). А што у тој побједи и владању над природом човјека, нигдје неће бити Христа, то је већ и твој проблем, што човјека идентификујеш с Христом, а не обратно.

Христово оваплоћење је већ тај чин који нас не идентификује с Њим, као ваплоћеним Богом. По тој истој природи коју је Он усвојио, ми не само да нисмо богови, у тој природи се рађамо за смрт. А само по уподобљењу Богу, ослобађамо се те зависности од смрти и саме природе човјека, над којом, наводно (по читавој тој твој теологији), владамо.

Ти си сам себи Христос, несретни мој друже.

Odakle crpis te teze tipa: pobjeda demokratoje je pobjeda nad satanom u korist antihrista? 

Upodobljenje Bogu je cul, a idenrifikaciija je nekul:bu:

Zasto i kako bìh ja vladao prirodom kad je ona druga priroda Hristova?

Najbolje da ovladam Hristom tvojim molitvama, (tako cu zavladati posredno i prirodom) bez obzira sto to sto pises nema veze sa zivotom i mjesavina je lose shvacenog Zizjulasa i nekog yutub apokaliptockog tripa pomnozenog sa zivotom Srbina u dalekom svjetu, jos ako nemas srece pa si u eparhiji nesnadjenog episkopa, onda me ne cudi tvoje stanje.

Meni si i ti Hristos, a ni do samog sebe ne mogu bez njegovog oposredovanja, kao ni do prirode, to oposredovaje ce Crkva zove.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Najbolje da ovladam Hristom tvojim molitvama, (tako cu zavladati posredno i prirodom) bez obzira sto to sto pises nema veze sa zivotom i mjesavina je lose shvacenog Zizjulasa i nekog yutub apokaliptockog tripa pomnozenog sa zivotom Srbina u dalekom svjetu, jos ako nemas srece pa si u eparhiji nesnadjenog episkopa, onda me ne cudi tvoje stanje.

О коме причаш? Гдје отприлике видиш тог Србина у далеком свијету? У Шумадији?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ORTHOCHRISTIAN.COM

The clergy there will continue to commemorate His Holiness Patriarch Kirill of Moscow and All Russia but will not commemorate His Beatitude Metropolitan Onuphry of Kiev...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Legatus Pontificius рече

с обзиром да си неофит, твоја острашћености је природна, па ти не замерам увреде и претње.

S obzirom da si glup i bezbozan proci ces malo gore od prosjecnog bota.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хе пази назови Патријарха Вартоломеја, потпуно је пореметио не зна шта прича,  по оној народној држи лопова.  Они су били сиромачни а Руси су их рекетирали. :navijanje:

ORTHODOXTIMES.COM

At a special ceremony this morning Ecumenical Patriarch Bartholomew was proclaimed an honorary citizen of the...

 

“The Church of Constantinople was always poor. You remember from history that my predecessor (Ecumenical Patriarch) Jeremiah went to Moscow (1588) to fundraise for the Patriarchate and was detained there by the Tsar and other officials of the Russian state and was not allowed to return to his seat until he gave the Patriarchal Merit to the Metropolitan of Moscow. It was a kind of…pious blackmail. And since then the problems between us and those of our brothers have not ceased.”

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

На многаја љета Владико! Свака реч је светоотачка.

Запорошки митрополит иступио против потпуне независности УПЦ

 Митрополит запорошки и мелитопољски Лука упозорио је на исхитрене одлуке присталица потпуне независности Украјинске православне цркве од Московске патријаршије.

„У животу није тако тешко прогласити аутокефалност колико је тешко остати канонска црквена заједница, чувајући евхаристијску заједницу са помјесним црквама и субјективност у свјетском православљу“, рекао је митрополит у извјештају на Епархијском скупу.

Према његовом мишљењу, није најважније у каквом ће канонском статусу УПЦ постојати у будућности, већ коме је данас стало до тог статуса и под чијим притиском УПЦ покушава да гради своју будућност. Друштво је свјетовно, непријатељски расположено према самој Цркви, нема никакве везе са њом и није упућено у ствари њеног унутрашњег живота“, објаснио је митрополит Лука.

Он је позвао да се не заваравају они који мисле да је разлог за такав однос друштва према УПЦ у њеном канонском статусу, унутрашњем устројству или дјеловању. „Данас смо угњетавани, прогањани и терорисани, јер не могу да нам опросте другост, чињеницу да се Црква не може уградити у политички контекст, затворити у идеологију, ставити у службу држави или друштву“, сматра митрополит.

„Пут уступака друштву да нас оно не одбаци је пут у ћорсокак. У очима друштва, ово ће изгледати као манифестација слабости, а свако жели да покори слабе. Један захтјев ће бити замијењен другим. Пошавши путем уступака друштву, ми ћемо несумњиво сачувати спољашњу црквену организацију, али шта ће онда остати од Цркве Христове у њој, у тој организацији? Да, постојаће и функционисати. Али можемо ли у њему наћи Христа?“, упитао је Митрополит.

 

 
  • Свиђа ми се 1

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...