Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

А прижељкивали сте да Барт рашчини Аву...

пре 40 минута, Zoran Đurović рече

Tvoj grudar Rođa, a ne bi se valjda njega odrekao?:slikanje:

Наравно. Јер тиме би се макар мало искупио за све неподопштине које ради у Цркви. :)))

Али, ето, не даде му се.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Надајмо се да ће се историја поновити као фарса те да ће у року пет година властољубње и бенаста еклисиологија код дјела браће Грка спласнути.

Да ли ће их смиривати Турци, а Амееиканци их "штити", а онда ће бити куку леле, враћо Срби, враћо Руси. 

Таса треба захтхевати да изаберу измећу себе оне који су бападали СПЦ и РПЦ и да се обрачубају са њима. 

А најбоље би било да се обрачунају одма.

Непеизнајемо папску власт осим ако нама пеипада, онда ок.:0426_feel:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

Tvoj grudar Rođa, a ne bi se valjda njega odrekao?:slikanje:

Ја вас трпам у исту врећу

(imamo i Rocko i ja jednu vrecu.... :))))

Pa, dobro sta da radim, Rodja ima takvo misljenje i stav, ja malo drugaciji, i sto bi se sad odreko svog najboljeg saborca. :smil443643319dc3d:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Bokisd рече

„Izneo sam predlog i rekao da treba opozvati, proglasiti nevažećom autokefalnost RPC na pet godina.

Аха, ретроактивно прогласиш неважећом не само историју Цркве, већ и историју уопште, да би имао својих пет минута за славу, овјенчану неопјеваним идиотизмом.

Ма, ко су уопште ти људи и чему им служи митрополитска митра? Коме су они послушни, сем својој личној глупости? Па такве изјаве и дају, на нивоу малог Перице. Пуј, пике, не важи!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Просечан србенда рече

То би онда било као чедоморство пошто је Истанбулска патријаршија мајка

Пре би било самоубиство. 

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, slovoA рече

Извини, Боки. Испада да одговарам на твоје ријечи, а не на изјаву митрополита Григориоса, коју си ти само навео.

Ma nema potrebe uopste da se izvinjavas,.... znam da si samo koristio izjavu..... (znas da ja sve odma kontekstualizujem kako treba.... :smeh1:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Окупљени под окриљем Патријарха Вартоломеја Поглавари Цркава објавили су 1–3. септембра 2011. изјаву у којој су јасно рекли да су се окупили у Фанару „да би оживили древни обичај” пентархије.

Обавештавајући четири источна патријарха о сазивању поменутог септембарског сабора, поглавар Фанара је дословно изјавио следеће: „Најстарије Патријаршије Православне Цркве, заједно са Светом Црквом Кипра… јесу као језгро читаве зграде и састава Православне цркве“.

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Onufrije рече

Окупљени под окриљем Патријарха Вартоломеја Поглавари Цркава објавили су 1–3. септембра 2011. изјаву у којој су јасно рекли да су се окупили у Фанару „да би оживили древни обичај” пентархије.

A неке српске владике, као и ви (ви прижељкујући), су ме уредно пријављивали Бартоломеју тражећи да ме рашчини јер сам као његов клирик писао против фанарске политике. Чисто да се зна какве сте јајаре. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти си добро прошао и утекао на време. Види шта ради Фанар у Африци, нашли па зашли.

 

 

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Bokisd рече

Dobro, Ukrajina otisla u nedodjiju

Шта се десило с темом о рату у Украјини? Куд нестаде нетрагом и зашто? Има ли неко рационално објашњење?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, slovoA рече

Шта се десило с темом о рату у Украјини? Куд нестаде нетрагом и зашто? Има ли неко рационално објашњење?

Не питај ништа, ако хоћеш на пп.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...