Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

 

@Zoran Đurović

Видим, на крају си одустао и од приче о враћеној цркви као доказу Василијевог екуменизма. Остало ти само да немоћно сикћеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

@Bokisd Čak imam jednu ideju koja je možda pogrešna, nisam je nigde čuo, ali mi tako nekako deluje. Naš pokret čak nekad ni nije naš, već je moj pokret nekad i pokret nekog drugog na drugom kraju grada, a koji je nekako smislom vezan za mene.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Видим, на крају си одустао и од приче о враћеној цркви као доказу Василијевог екуменизма. Остало ти само да немоћно сикћеш.

Свима који су стекли употребу разума ствари су јасне. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Inženjer Djatlov рече

@Bokisd Nije tu pitanje samo naš pokret ili samo Božiji, jer našeg nema bez Božijeg, tako da naš pokret u čistom vidu verovatno ne postoji.

Ne vidim drugo nego da mora da postoji i nas neki pokret, makar i milimetarski, i ne samo to, nego i da taj pokret odrzavamo (u pokretu),..... pa to sve ima u podviznickoj duhovnoj literaturi.... i imamo tamo da moze da se bupne i sa visokih duhovnih stanja....ko se malo opusti rizikuje taj pad....rizikujemo i mi 'obicni' taj pad ako se opustimo i pomislimo ..... da je sve na Bogu,....ili je sve na samo na nama.... mora to zajednicko i simfonija...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Inženjer Djatlov рече

@Bokisd Čak imam jednu ideju koja je možda pogrešna, nisam je nigde čuo, ali mi tako nekako deluje. Naš pokret čak nekad ni nije naš, već je moj pokret nekad i pokret nekog drugog na drugom kraju grada, a koji je nekako smislom vezan za mene.

Pa, moze smisao,.... recimo kroz molitvu i brigu.... to je nesto realno zar ne....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bokisd Da, ali to zajedničko je uvek nerazdeljivo zajedničko, kontinuitet, a ne milimetar moj, pa milimetar Božiji. Kao u onoj Zenonovoj aporiji o nemogućnosti kretanja, ako sve tako iscepkamo na milimetre, ne stigosmo nigde.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Zoran Đurović рече

Свима који су стекли употребу разума ствари су јасне. 

Немој да се љутиш и да се једиш. Сам си крив. Из претходног искуства могао си претпоставити ће ти се десити исто оно што ти се десило већ много пута у разговору са мном - да се слупаш као чамац о стеновиту обалу. Много ти је једноставније да пређеш на праву страну. Онда ћеш у мени имати доброг пријатеља, а заједно можемо да урадимо многе корисне ствари. Ето, фер понуда. Само треба да се одрекнеш својих екуменистичких и либералних заблуда. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bokisd Da, ali bih dodao da i događaji tu igraju ulogu, a drugi ljudi pripremaju događaje za mene, ja ne mogu samom sebi da se desim. Tako da su drugi ja i ja oni i kroz događaje koje međusobno spremamo jedni drugima.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Родољуб Лазић рече

 

@Zoran Đurović

Видим, на крају си одустао и од приче о враћеној цркви као доказу Василијевог екуменизма. Остало ти само да немоћно сикћеш.

.

On svojim ponašanjm samo još jednom dokazuje da loš čovek ne može biti dobar ni u profesiji. Ne treba trošiti vreme, niko racionalan njega više ne uzima za ozbiljno. Skaredno mu je drugo ime, i, iako je jako žudeo za holovima, nije mu donelo ništa. 

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Родољуб Лазић рече

Из претходног искуства могао си претпоставити ће ти се десити исто оно што ти се десило већ много пута у разговору са мном - да се слупаш као чамац о стеновиту обалу.

Да, знамо да си ти највећи бачије на Поукама!

пре 10 минута, Родољуб Лазић рече

Много ти је једноставније да пређеш на праву страну. Онда ћеш у мени имати доброг пријатеља, а заједно можемо да урадимо многе корисне ствари. Ето, фер понуда. Само треба да се одрекнеш својих екуменистичких и либералних заблуда.

12:smeha::)):)) Е, јеси симпа, морам да признам. Тако је ваљда Кавасила, има у Мајендорфа, кукао и вапио: Томо Аквински, да си наш па да те Бог види и да те ми сви славимо као свеца!:)) - Праштај ми што не могу да цитирам, ова корона ме ударила по памћењу меморије!12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Inženjer Djatlov рече

@Bokisd Da, ali to zajedničko je uvek nerazdeljivo zajedničko, kontinuitet, a ne milimetar moj, pa milimetar Božiji. Kao u onoj Zenonovoj aporiji o nemogućnosti kretanja, ako sve tako iscepkamo na milimetre, ne stigosmo nigde.

Ipak sam mislio milimetar u kontekstu toga da treba i nesto nase i nasa volja i onda ako imamo to nerazdeljivo i zajednicko i kontinuitet,.... onda smo na konju....:cheesy3: :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Tristatri рече

niko racionalan njega više ne uzima za ozbiljno

Алаха ми, поменућу те над моштима св. Петке. - Мојој жени било лоше после короне, одгегала до капеле, замолила ме да јој очитам, није веровала да се одмах исцелила. - За тебе ћу очитати нешто за отрежњење. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bokisd Ne znam, ja se u to naše ne uzdam mnogo. I to ne u smislu znanja o ovome ili onome, u to i mogu da se pouzdam u sebe, ali znam da ako me Bog stavi u drugi kontekst, oboji me u drugu boju, i to moje znanje postane anti znanje, i šta mi onda vredi što znam ili mogu nešto.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Inženjer Djatlov рече

@Bokisd Ne znam, ja se u to naše ne uzdam mnogo. I to ne u smislu znanja o ovome ili onome, u to i mogu da se pouzdam u sebe, ali znam da ako me Bog stavi u drugi kontekst, oboji me u drugu boju, i to moje znanje postane anti znanje, i šta mi onda vredi što znam ili mogu nešto.

Dobro, ima da verujemo i pouzdamo se u Boga,.... pa kako se kaze.... kako nam Bog da'... ali ima i ono....ko se cuva i Bog pomaze.... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...