Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

Што се мене тиче, уопште не желим да се тим питањем бавим даље овде. Нисам ни иначе мислио да се бавим његовим рашчињењем на овој теми, али он се накачио и кренуо да паметује.

Сви знамо шта је писао и шта је радио, а да ли владике знају, колико знају, и да ли ће и шта да раде са тим, то је њихова ствар. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Ako starac Nikodim Bogosavljević može da prangija po Amfilohiju i Atanasiju, zašto to ne može ava Rimski? Inače njegovo proročanstvo za 2022 glasi da korona staje?:ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Родољуб Лазић рече

а да ли владике знају, колико знају,

Ова реченица показује колико си наиван. У СПЦ се све зна. 

Дођи ми на св. Саву да ти прочитам молитву у Петки; до тада ћу се избавити од короне. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Родољуб Лазић рече

Сви знамо шта је писао и шта је радио, а да ли владике знају, колико знају, и да ли ће и шта да раде са тим, то је њихова ствар. 

Наравно да знају, али неће га рашчинити и ни не треба да га рашчине. До тога долази само у крајњој нужди која никад није била и неће бити израз Цркве. А тај његов аргумент, да би због тих писанија већ био рашчињен да су она проблематична, само показује неразумијевање тог израза и изражавања Цркве, у тим настојањима да свештенство доведе (врати) у Њен стварни поредак.

И није то само питање оца Зорана. Та патријархова забрана свештеницима, да се тек тако оглашавају по медијима, односи се управо на тај проблем разних учења која су само плод њихове (свештеничке) маште и уопште нису учење и израз Цркве Христове.

Просто, стали свештеници на врата Цркве и тим својим учењима баш ништа не раде, осим што лаосу заклањају Христа. И себе ту виде као предстојатеља (епископа), иако су само његови намјесници! Исто као што су јеврејски првосвештеници видјели себе као предстојатеље Божије, пред Христом.

А проблем самог епископства данас, да ни не постављам. Ипак је то израз Цркве у овим смутним временима, макар био и извитоперен.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Pitajte oca Romama sa Ostroga da li je bio lapsus ili naređenje da pomene u liturgiji patrijarha Amfilohija?  

@Родољуб Лазић

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Gde ima info u srpskim medijima da patr.Porfirije ide kod Vartolomeja ?

Равно,нигде брда све је равно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Патријарх Порфирије не припрема посету Вартоломеју: Патријаршија демантовала натписе у медијима

Патријарх СПЦ Порфирије није најавио и не припрема посету цариградским патријарху Вартоломеју, како је објавило више утицајних грчких и руских портала и новина, речено је данас Танјугу у београдској Патријаршији.

Како је наведено, вест коју је објавило више грчких и руских утицајних портала и новина, као што су Догма, Вима ортодоксија и Савез православних журналиста о посети Порфирија цариградском патријарху је нетачна, односно реч је о спекулацији.

Из Патријаршије наводе да тим поводом није било комуникације и да у актуелним околностима Патријарх не планира путовања ван Српске Патријаршије.

https://www.novosti.rs/c/drustvo/vesti/1078094/patrijarh-porfirije-priprema-posetu-vartolomeju-patrijarsija-demantovala-natpise-medijima

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, slovoA рече

И није то само питање оца Зорана. Та патријархова забрана свештеницима, да се тек тако оглашавају по медијима, односи се управо на тај проблем разних учења која су само плод њихове (свештеничке) маште и уопште нису учење и израз Цркве Христове.

Јако сам уморан да објашњавам несмаштанима. Не бих могао ни овде да се оглашавам да сам под блоком. А то што паламудиш о маштањима, ни најмање не може да се односи на мене, јер имам зилион "јеретичких" објављених текстова. Ускоро ће бити и књиге са нихил обстат. Јер никоме се не исплати да се качи са мном. Штавише, радим на формирању тела које ће преко Патријаршије давати имприматур. Да се мало уведе ред и да се зна шта је шта.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вукашин рече

@Zoran Đurović Ђоковић био у Ружици, данас одмах под Острог. :D 

Па и ја сам Василијев миљеник. Васа био екумениста:))) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

Јако сам уморан да објашњавам несмаштанима.

Никакво објашњење ти ја нисам тражио. Али сад би већ могао да објасниш тај израз "несмаштани" и неким чудом га дефинишеш изван датог контекста, да управо њиме не буде јасно изражен и проблем о којем причам.

Умјесто тих измаштаних ријечи и читавих учења, циљ Цркве је јасно изражен у чину епископа и оном неопходном услову (кондицио сине...) "да правилно управља ријечју истине".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Zoran Đurović рече

Васа био екумениста:))) 

Мош мислити колико си лупио и остао жив кад ти нико, па ни твоји фанови, није ово лајковао. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам јел био негдје овај текст, молим администрацију да ми опросте на грубим ријечима, али заслужују и више ове битанге из Цркве Турске: 

У оваквом менталном стању, раскол је неминован, и треба да се деси што прије да се одвојимо од ових ништарија. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...