Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Пре сат времена, Zoran Đurović рече

и тада си ме осуђивао говорећи да сам руковођен личним мотивима, а да је тамо, у САД, све супер

Причаш безвезе, само да би налепио неку дисквалификацију. Или си ме побркао са неким. Ја никад нисам мислио да је у Америци супер, па то нисам могао ни да напишем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Родољуб Лазић рече

Причаш безвезе, само да би налепио неку дисквалификацију. Или си ме побркао са неким. Ја никад нисам мислио да је у Америци супер, па то нисам могао ни да напишем.

Тим речима ниси, али је смисао био тај. Јер си реаговао на мој текст зашто би требало обријати владику Максима. Стално си приговарао зашто се мешам у посла СПЦ, као да сам ја Марсовац. Прижељкивао си моје рашчињење као и моје владике "доброжелатељи" ми. Сада ствари почињу да иду по ходу који сам прижељкивао и трасирао. На крају ти остаје да кажеш као Северијан Габелски за Златоуста: Да све оптужбе против њега не стоје, треба га рашчинити због хвалисавости!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Zoran Đurović рече

Тим речима ниси, али је смисао био тај.

Нити су биле те речи, нити је био тај смисао. Причаш тек да би причао.

пре 12 минута, Zoran Đurović рече

Јер си реаговао на мој текст зашто би требало обријати владику Максима.

О томе смо причали до сада десет пута. Свако може пронаћи тај мој текст и видети шта сам писао. Наслов текста је: "Чаша јереја Зорана (нико као ја)".

пре 13 минута, Zoran Đurović рече

Стално си приговарао зашто се мешам у посла СПЦ, као да сам ја Марсовац.

Наравно, зато што си био у другој помесној Цркви и ниси имао никакво право да се мешаш у ствари СПЦ, нарочито не на начин на који си ти то радио, са свим могућим и немогућим клеветама и увредама на рачун Амфилохија и Јоаникија.

пре 16 минута, Zoran Đurović рече

Прижељкивао си моје рашчињење као и моје владике "доброжелатељи" ми.

 Нема шта да прижељкујем. Окрени -обрни, ти све сводиш на лични ниво. Нисам ја био за твоје рашчињење због личног анимозитета, него зато што си деловао антиканонски. За оно што си тада радио, следовало ти је рашчињење. Ниси рашчињен, а и то због чега сам те ја тада прозивао више није актуелно.

пре 18 минута, Zoran Đurović рече

На крају ти остаје да кажеш као Северијан Габелски за Златоуста: Да све оптужбе против њега не стоје, треба га рашчинити због хвалисавости!

Против тебе стоји све оно што сам рекао, плус хвалисавост. Мада то није разлог за рашчињење, већ за епитимију. И, наравно, нити сам ја Северијан, нити си ти Златоусти. То су твоје пуке маштарије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да се подсетимо:

Митрополит Амфилохије: Властољубље Цариградског патријарха је катастрофално за будућност Православља

,,Амфилохије је рекао да је властољубље најопакија болест у свим заједницама и да је оно у Римокатоличкој цркви било догма кроз вјекове, а у Православној искушење.

-Тако је до наших дана. То се види данас и по понашању Цариградског патријарха у односу на Украјину. Властољубље његово довело је до велике невоље у Украјини, до подјела које су катастрофалне за будућност не само Украјине и свих словенских народа него у исто вријеме и свеукупног православља, - казао је Митрополит Амфилохије.''

http://mitropolija.com/2018/12/22/mitropolit-amfilohije-vlastoljublje-carigradskog-patrijarha-je-katastrofalno-za-buducnost-pravoslavlja/

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема потребе да се ту секирате, измириће на крају антихрист Фанар и Русе. Једино је питање, гдје ће Црква бити, кад се сви "православни" сложе у тој борби антихриста, против Сатане?

Сатани је циљ уништење Божије творевине, а антихристу да влада над том творевином. А то су два различита циља и у тој борби ће се, не само православни већ "хришћани" уопште, наћи на страни онога који се не бори против Христа, већ би само да га замијени, да буде човјек-бог, умјесто Богочовјека.

А о тој ери човјека-бога, има већ сасвим довољно на разним медијима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da li ovaj raskol znaci da uskoro necemo moci da se pricescujemo u hilandaru niti da idemo na liturgije kad smo u grckoj ako se nastavi sukob izmedju slovena i grka?

Равно,нигде брда све је равно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Банатски деран рече

da li ovaj raskol znaci da uskoro necemo moci da se pricescujemo u hilandaru niti da idemo na liturgije kad smo u grckoj ako se nastavi sukob izmedju slovena i grka?

Ми смо у јединству и са РПЦ и са Цариградском патријаршијом. Молимо се Богу за јединство Цркве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Родољуб Лазић рече

Наравно, зато што си био у другој помесној Цркви и ниси имао никакво право да се мешаш у ствари СПЦ,

Mnogi bitni ljudi su ga uvek videli kao svojeg. Vladika David o njemu govori da je umetnik i vrsni teolog. A tada je još uvek bio u Rimu.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Volim_Sina_Bozjeg рече

Mnogi bitni ljudi su ga uvek videli kao svojeg. Vladika David o njemu govori da je umetnik i vrsni teolog. A tada je još uvek bio u Rimu.

Наравно да сам друговао са многим владикама. 

Ако би се клеро-фашистички умовало у Роћковом кључу, онда се не би смеле преводити књиге туђих клирика, а да не помињемо изјаве нашег саборакоји је дао јаснуподршку Русима и Онуфрију, што би се протумачило као мешање у послове друге цркве. Свеједно дали то говори појединац или сабор. А говорили су и поједици, као нпр. Митрополит Амфилохије. 

Узети у разматрање и да је Максим Исповедник осуђен за велеиздају, јер је из Рима критиковао Константинопољ. Мене су пак нашијенци шпијали да критикујем Вартоломејеву политику у Украјини и зато су тражили моје рашчињење, а не ове будалаштине које наводи Рођени. Друге кривице нисам имао. А Рођени би скакао до звезда дамеје Барт рашчинио, па ма каквом основу. ::))) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Ако би се клеро-фашистички умовало у Роћковом кључу

А да мало мућнеш главом пре него што  овакве ствари напишеш?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Zoran Đurović рече

онда се не би смеле преводити књиге туђих клирика, а да не помињемо изјаве нашег саборакоји је дао јаснуподршку Русима и Онуфрију, што би се протумачило као мешање у послове друге цркве. Свеједно дали то говори појединац или сабор. А говорили су и поједици, као нпр. Митрополит Амфилохије. 

Све ово благе везе нема са оним што си ти радио као туђи клирик. Ти си био обичан свештеник (ни синод ни архијереј, мада себе вероватно видиш изнад и овога и ових) и ниси давао изјаве о нечему него си у континуитету, вероватно дуже од годину дана, писао чланке и постављао видео материјале  у вези са тада актуелним стварима у СПЦ, вршио харангу против Амфилохија и Јоаникија, износио разне клевете итд.итд. Да ли ти као нечији клирик смеш да обављаш било шта важније, од проповедања (пример је и забрана коју је патријарх дао за иступање свештенства у јавности, која забрана се, по твоме, вероватно уклапа у "клеро-фашистичко умовање" ) па надаље без благослова надлежног архијереја?  Не смеш. А овде се радило о твом еклатантно рушилачком деловању у другој помесној Цркви. Да ли си имао благослов свог архијереја за то што си радио? Наравно да ниси. И тиме је све речено. Тако да ти је паметније да престанеш на ову тему. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Родољуб Лазић рече

вршио харангу против Амфилохија и Јоаникија, износио разне клевете итд.итд

Само задњи дебил може да мисли да ако сам клеветао неког владику могао бих и даље да будем у чину. Тебе управо качи канон да онај ко оптужи без доказа некога за нешто подвргава се казни која је предвиђена за то злодело.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли ти стварно мислиш да се овдашњи форумаши и посетиоци форума не сећају шта си писао? Зар мислиш да смо сви добили колективну амнезију? Да си опетовано причао да су Амфилохије и Јоаникије направили дил са Милом за стварање црногорске цркве, да је Амфилохије издајник и да прави раскол у СПЦ и још штошта...

Твој проблем је, између осталог, што не капираш када треба да се зауставиш. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Родољуб Лазић рече

Да ли ти стварно мислиш да се овдашњи форумаши и посетиоци форума не сећају шта си писао

E vidi vladike nisu upućene, već samo mi forumaši. Pa da.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...