Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ko je fijasko za sabor u Aman:)

Nema Carigrad, nema Aleksandrija, nema Antiohija, nema Kipar, nema Atina, Nema Gruzija, Nema Bugarska, Nema Albansku:navijanje:.

Od Poglavara samo 3 ili 4. Kiril, Teofil, eventualno Irinej i kako se zove ovaj i Ceske i Slovacke.

Moc Carigrada na delo)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 9 минута, Вукашин рече

Je l' bilo govora o ovome na Kritu? 

Koliko se secam nije, ali je bilo govora o sklapanju brakova sa onima koji su van crkve, znaci vernik sa nekim koji nije u PC i opet koliko se secam ostavljeno je svakoj pomesnoj crkvi da u odnosu na okolnosti primeni ikonomiju.

Ovo sto prica Elpidorof oko pricesca nema uporista u kanonima i predanju :0201wink:,..... on kao licnost i po stavovima deluje da je jos extremniji od Vartolomeja i ako dodje na celo VP ko zna sta nas ocekuje, verovatno nista lepo....:blush: 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Bokisd рече

Koliko se secam nije, ali je bilo govora o sklapanju brakova sa onima koji su van crkve, znaci vernik sa nekim koji nije u PC i opet koliko se secam ostavljeno je svakoj pomesnoj crkvi da u odnosu na okolnosti primeni ikonomiju.

Ovo sto prica Elpidorof oko pricesca nema uporista u kanonima i predanju :0201wink:,..... on kao licnost i po stavovima deluje da je jos extremniji od Vartolomeja i ako dodje na celo VP ko zna sta nas ocekuje, verovatno nista lepo....:blush: 

I meni je to čudno. Ne znam kako stoji stvar sa Rimokatolicima, ni to mi nije jasno, tj. nisam se mnogo bavio tom temom, ali ovo da se supružnici protestanti pričešćuju u PC, prvi put čujem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Вукашин рече

I meni je to čudno. Ne znam kako stoji stvar sa Rimokatolicima, ni to mi nije jasno, tj. nisam se mnogo bavio tom temom, ali ovo da se supružnici protestanti pričešćuju u PC, prvi put čujem.

Pa, to je taj neki extremni ekumenizam u VP koji je (ekumenizam) kritikovao jos nas sv.Justin,...... i koje se ne uzima ozbiljno u celoj ovoj prici oko VP i koji je moguci uzrok mnogih problema u PC (i bice verovatno u buducnosti)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.WVPE.ORG

Today Notre Dame announced that Ecumenical Patriarch Bartholomew...

U textu ga predstavljaju kao duhovnog vodju preko 300 miliona pravoslavnih vernika sirom sveta. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Патријарх Иринеј са посланством отпутовао у Јордан

25. Фебруар 2020

11_5.jpgН

а позив Његовог Блаженства Патријарха јерусалимског г. Теофила, Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј отпутовао је на братско сабрање предстојатеља помесних Православних Цркава у Аман, Хашемитска Краљевина Јордан.

Пратњу Српског Патријарха чине: Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије; Његово Преосвештенство Епископ бачки г. Иринеј; Његово Преосвештенство Епископ крушевачки г. Давид; протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије Светих Кирила и Методија у Нишу;  протођакон др Дамјан Божић, главни и одговорни уредник Православља и Теолошких погледа; ђакон др Александар Прашчевић, секретар Кабинета Патријарха српског; и ипођакон Дејан Накић, лични секретар Патријарха српског. 

Висока делегација Српске Православне Цркве узеће учешће на братском сабрању предстојатеља помесних Православних Цркава у периоду од 25. до 26. фебруара 2020. године.

 

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, The Godfather рече
WWW.WVPE.ORG

Today Notre Dame announced that Ecumenical Patriarch Bartholomew...

U textu ga predstavljaju kao duhovnog vodju preko 300 miliona pravoslavnih vernika sirom sveta. 

Ne znaju da mi nemamo papu :smeh1: Ne znam šta dvesta i kusur miliona Rusa misli o tome :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ORTHOCHRISTIAN.COM

Whenever the Church felt the need to confront heretics, the Patriarchs of...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, MKD bez 13 рече

Ko je fijasko za sabor u Aman:)

Nema Carigrad, nema Aleksandrija, nema Antiohija, nema Kipar, nema Atina, Nema Gruzija, Nema Bugarska, Nema Albansku:navijanje:.

Od Poglavara samo 3 ili 4. Kiril, Teofil, eventualno Irinej i kako se zove ovaj i Ceske i Slovacke.

Moc Carigrada na delo)))

Тужно ми је ово Твоје ликовање над цепањем хитона Господњег, брате Македонче (извињавам се за профано ословљавање, ако се за овим ником, са или без 13, скрива неки црквени чин, нисам знао). Само онај ко од дрвета не види шуму, може овој ситуацији да се радује, тапше рукама и смеши се, док се копају ровови за коначни удар на Васељенску Цркву. Не ради се овде о никаквој моћи Фанара, него Дубоке Државе, то је ваљда и малом детету јасно, а на делу је заузимање позиција пред коначни обрачун (то се види и у Ц. Гори). А кад та несрећа настане, нека нам је свима Господ милостив - не дао Бог нама и нашој деци!

Онај из Чешке и Словачке се зове Растислав - знаш оно: свети Фотије, Моравска браћа Кирило и Методије итд... ах да и ту ви имате своју причу. :coolio: :( 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mala25.jpg

Одлично да је митрополит Амфиилохије са нашима.....права екипа, Патријарх, Иринеј, Амфилохије и Давид.

Оно што не ваља, митрополит се враћа у ЦГ а доле је Црква нападнута; онда Патријарх иде у САД и тамо проблеми (ок средиће се то, али опет не ваља), а у Јордану део Православља покушава да нађе начин да се поцепано Православље измири....много лоше стање.

Понашање неких помесних Црква везано за овај сусрет показује колико је стање погоршано након Крита....велики Сабор, а после Сабора настају расколи и свађе....никако не ваља. Истовремено се врши удар на РЦ у Украини и на СПЦ у ЦГ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...