Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 6 часа, logdanov рече

О. Слађан чини ми се има две парохије, у Трајхскирхену и Леобену. Његова мисија међу Србима није усаглашена са СПЦ, а чини ми се да се неко жалио да је његова понуда религијских услуга маркетиншки усмерена против конкуренције истицањем предности мултиетничке заједнице над националном, мислећи на српску.

Слажан има огроман успех и добро ради, али знам да је хтео да буде при СПЦ, али еп. Андреј није имао слуха. Због анимозитета је ово направио, тако да сада Срби и други радо иду код о. Слађана у ту мисионарску парохију. Заборавља се да је у комшилуку и Артемијева катакомба, и о томе нико ништа не прича, а смета им један канонски свештеник! Андреј није хтео ни мене у Риму и Срби 10 година немају литургију на српском, осим оних који дођу код мене. Народна: Има кост, сам је не глође, а другоме не даје. Само народ трпи. И то одговорнима у СПЦ не смета. Ја пак нисам неко ко би правио своје цркве. Римска ситуација је срамна. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

 

WWW.HELLENISCOPE.COM

PHOTO: Father George P. Pappas By Nick Stamatakis UPDATE: The fourth priest mentioned at the last part of this article...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Света_Матрона рече

Патријарх Вартоломеј је из своје јазбине отпутовао  у Давос на форум већином неолиберала, да држи предавање о екологији. Вероватно је и узео неки грант на ту тему :) Тамо је конференцијска такса око 625000$ по особи:0426_feel:.  Има и позивница, али ме не би чудило да му је неко од илумината и платио да дође или краљ чоколаде Порошенко или технички председник северне МАкедоније Заев мада су њему тражили само 100000$.

Photo: orthodoxianewsagency.gr

ORTHOCHRISTIAN.COM

The annual event gathers the world’s key players in business, politics, academia, and charity, as well as celebrities, to find solutions to the world’s major problems, and to work out...

 

Молио бих Вас да не користите неприкладне изразе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Дејан рече

Молио бих Вас да не користите неприкладне изразе.

које јел јазбина?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Света_Матрона рече

које јел јазбина?

Свакако

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи Васељенски може да назива друге који нису Грци верницима другог реда, а ми не можемо његову канцеларију са прљавим и изгужваним теписима одакле брише триста година историје да зовемо јазбина:D

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Света_Матрона рече

у чему је проблем? До сада је било у реду.

Zato što je bilo u redu ja sam se i vratio na sajt.

Ovakvo izražavanje nije dopišteno bilo dok sam bio glavni administrator, a shodno tome da sam ponovo glavni administrator u buduće neće biti dozvoljeno.

Na Poukama se uvek znao red i kultura , jedan kraći vremenski period je zavladala anarhija, od sada će biti monarhija ;)

Bez ljutnje, ali pisanje ovde je ipak javna reč, svakako da je normalno da se slažemo ili ne slažemo sa nečijim govorom ili delovanjem, ali uvek postoji civilizovan način da se izrazimo.

hvala na razumevanju.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Дејан рече

Zato što je bilo u redu ja sam se i vratio na sajt.

Ovakvo izražavanje nije dopišteno bilo dok sam bio glavni administrator, a shodno tome da sam ponovo glavni administrator u buduće neće biti dozvoljeno.

Na Poukama se uvek znao red i kultura , jedan kraći vremenski period je zavladala anarhija, od sada će biti monarhija ;)

Bez ljutnje, ali pisanje ovde je ipak javna reč, svakako da je normalno da se slažemo ili ne slažemo sa nečijim govorom ili delovanjem, ali uvek postoji civilizovan način da se izrazimo.

hvala na razumevanju.

 

у реду је то што си се вратио, али можеш барем ћирилицом да пишеш да сви разумемо :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Света_Матрона рече

у реду је то што си се вратио, али можеш барем ћирилицом да пишеш да сви разумемо :)

Vidim da se sasvim dobro razumemo :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Разумљиво би било да о.Слађан као клирик ЦП служи по грегоријанском календару и при том мисионари у његовим парохијама до миле воље.Али он служи по јулијанском календару, дакле, циљано међу Србима. Ево сада је и награђен од његовог митрополита за своје дело. СПЦ у Аустрији има око 19 парохија и 30-так свештеика значи веома је заступљена тамо. Дакле, нема посебне потребе да и Цариградска митрополија мисионари међу Србима. Стварне намере су, нажалост, више него очигледне!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чудно је ово са цивилизованошћу и црквено-политичком коректношћу у вези Барта и термина јазбина...
 

1) Проблематичан је термин јазбина за канцеларију човека који је "томосом" подржао "цивилизоване" украјинске расколнике, унијате, националисте који су са фантомкама "цивилизовано" обијали цркве, истеривали и пребијали народ и свештенике:

 

2) Проблематичан је термин јазбина за канцеларију човека који је подржао "цивилизоване" нео-нацистичке бандеровце и “Правий Сектор” у отимању и храмова а припадици тих фашиста су на ратишту истицали "цивилизовани" нацистичи кукасти крст:

3) Проблематичан је термин јазбина за канцеларију човека који је дао "томос" "аутокефалности" саморукоположеним и проклетим расколницима?

4) Проблематичан је термин јазбина за канцеларију човека који себи даје власт какву папе могу само да сањају?

5) Проблематичан је термин јазбина за канцеларију човека који отворено шурује са американцима на разбијању Православне цркве?

6) Проблематичан је термин јазбина за канцеларију човека који уводи еклисиолошку јерес фанариотске мајке цркве која има власт на свим осталим црквама?

7) Проблематичан је термин јазбина за канцеларију човека који неће да изговори СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА?

8) Проблематичан је термин јазбина за канцеларију човека који нашег патријарха не ословљава са светост као што би требало у цивилизованом православном свету?

9) Проблематичан је термин јазбина за канцеларију човека који се непозван меша у унутрашње питање СПЦ око македонског раскола?

10) Проблематичан је термин јазбина за канцеларију човека који ради на највећем расколу у Цркви од 1054?


А сме ли овде да се каже усташка јазбина? Је ли и то нецивилизовано? Јер су усташе били нацисти као што су нацисти припадници Правог сектора који са Бартовим аутокефалним расколницима бију народ и отимају храмове?

Бартове присталице у САД нам цепају СПЦ а овде се неки брину како неко овде зове његову канцеларију!? Неко се брине за углед Бартове канцеларије? То се види као нешто јако важно и цивилизовано на шта треба да се скрене пажња на овој теми?

Стварно браћо Срби и православци? Стварно??

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Дејан рече

Vidim da se sasvim dobro razumemo :)

:)

Мени се чини да је овај модератор из мешаног брака и нешто му је тесно када се пише само ћирилицом, па зато користи и ћирилицу и латиницу да би било цивилизовано и политички коректно. Али како би рекао Патријарх Павле морамо имати много више љубави за нашу браћу из мешовитих бракова.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Света_Матрона рече

:)

Мени се чини да је овај модератор из мешаног брака и нешто му је тесно када се пише само ћирилицом, па зато користи и ћирилицу и латиницу да би било цивилизовано и политички коректно. Али како би рекао Патријарх Павле морамо имати много више љубави за нашу браћу из мешовитих бракова.

„Човек не може да бира време у којем ће се родити и живети. Од њега не зависи ни од којих родитеља, ни од ког народа ће се родити, али од њега зависи како ће он поступати у датом времену: да ли као човек или као нечовек, без обзира на то у ком народу и од којих родитеља.“

Патријарх Павле

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Неко се брине за углед Бартове канцеларије?

Докон поп и јариће крсти. А Патриајрх Вартоломеј је сам држи као да је излапели деда, све умуљано и неуредно. Канцеларија нашег Патријарха се зато блиста, свака ситница је на свом месту. Што и приличи канцеларији за Главу цркве која има 800 година историје. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...