Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

@Hadzi Vladimir Petrovic izdominira si Hadzijo!

Nego pitanje - kada uslovno receno pokidas relaciju - da li ostaje relacija u negativnom smislu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 47 минута, The Godfather рече

@Hadzi Vladimir Petrovic izdominira si Hadzijo!

Nego pitanje - kada uslovno receno pokidas relaciju - da li ostaje relacija u negativnom smislu?

Може да се каже тако, а може да се каже и да ако је прекинем ја не прекида је Бог и заједница, па у том смислу ипак постоји нека релација итд...али то је доста климаво.

На неки начин у овој теологији се спасење у Цркви (Христу) се мјеша са стварањем (у Христу), а у Цркву долазимо као већ створени. односно нама се у овој теологији прво одузима биће (теолошко) да би нам се вратило као (онтолошко) зависно - од епископа....васељенског...папе углавном Једног, и то онтолошкој зависности!

Јереетици су користили Хајдегера који ради сасвим супротно: ослобађа не само сваког човјека него сваку ствар да може да буде и јесте центар свјета, носилац бића (оно што је код јеретика додјељено једном), у том стиху он сагледава идентитет у релацији, а то важи за сваки идентитет!  И не  даје га нико ником. Да не разглабам дање они граде метафизику као теологију, а Хајдегер метафизику превазилази, а пред капијом богословља се побожно зауставља.

Или како то каже Николаус "наметнута другост", социолошки то је горе од било којег фашизма, без мене не постојиш, из тога излази да није грјех убијати рецимо оне који и онако не постоје.

Секташки концепт: једна заједница предвођена једним која држи све у релативном постојању, зависно од воље једног и саглашавања, постојиш или престајеш да постојиш у релном времену... криминал. Грјех је прекинути заједницу или противрјечити -негативно се односити, а не красти, убијати....

То објашњава и оволико подаништво и идолатрију гдје је све мање важно од поклоњења Епископу, што њему не припада, тако у овим финим једва примјетним и тек понегдје видљивим недосљедностима ово јерес добија теоретски привид православности, али сваком је на прву сумњиво, али када уђеш у шуму теолошко филозофских исказа ту се лако загубиш.

"da li ostaje relacija u negativnom smislu" у даљој рачуници то је биће у негативном смислу - што не постоји ( небиће је одсуство бића - па и релација)

Погледај само  однос секташа према онима који нису посвећени у ово филозофски ипак вулгарно учење, па били они и Патријарх.

Иначе Лудовикуса су скрајнули и нема мјеста ни у Солуну ни у Атини него је направио неку алтернативу школу.

На крају по домостроју свако ће се морати одредити да ли  му је важнија оно што очима види или оно што му намећу као истину, као у којем је смислу епископ Христос и када то није, што доводи до старих питања о непогрешивости са катедре и даје основа да ово нашу заблудјелу браћу назовемо Унијатима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Hadzi Vladimir Petrovic , ni ja nisam ljubitelj relaciono licnosne teologije i ako je episkop zato sto je ikona Hrista na Liturgiji (i jeste zaista), da je kao neko bozansvo na zemlji (jeste episkop izvor blagodati u ckrkvi, preko njega se daje blagodat svima ...ali nije neko nepogresivo i autoritativno bozanstvo)..... ali polako sa zakljucivanjima i sudovima, ....opet kazem, artemijevci jedva cekaju takve stvari....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Bokisd рече

@Hadzi Vladimir Petrovic , ni ja nisam ljubitelj relaciono licnosne teologije i ako je episkop zato sto je ikona Hrista na Liturgiji (i jeste zaista), da je kao neko bozansvo na zemlji (jeste episkop izvor blagodati u ckrkvi, preko njega se daje blagodat svima ...ali nije neko nepogresivo i autoritativno bozanstvo)..... ali polako sa zakljucivanjima i sudovima, ....opet kazem, artemijevci jedva cekaju takve stvari....

Јесте, и то сам рекао +Игњатију, може он да буде Христос али само кад смо сви ми Христос, са чиме сложио, додавши да је он на мјесту Христа односно да служи.

А за то да је епископ извор благодати ја бих те посло на пут око свјета пјешке, јер иако јесте није једини, а читав проблем је у том сужавању из мултимензијалности у једнодомензијоналност па Црква бива као наша заједница у Тврдошу сви волимо Владику и идемо тамо због њега, он прича а ми климамо главом и смијемо се на сваку успјелу или не шалу. Међусобни односи су сасвим занемарени.

Ти онда и не знаш шта је благодат, има ли је у моштима, иконама, људима, причешћу, згради,писму, или се само раздаје кроз епископа? Пази не негирам епископа нисам протестант, али нисам ни католик као ти. Да ли си уочио разлику између благодати и Духа Светога?

У крајњој рачуници то је јеретичка манипулација црвом која служи томе да се сви покоримо, док је Христос (епископ) по среди нас онај који нас ослобађа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Екскалибур4 рече

Сви су бановани, несрећници, и све конструктивно што су писали је обрисано. 

Замислите како ће бити када толике сабље пронађу сакривене након неколико векова?

ovaj eskalibur 2 mi dao nekoliko dislajkova,.... super sto je banovan :smeh1: .... (salim se)..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Јесте, и то сам рекао +Игњатију, може он да буде Христос али само кад смо сви ми Христос, са чиме сложио, додавши да је он на мјесту Христа односно да служи.

А за то да је епископ извор благодати ја бих те посло на пут око свјета пјешке, јер иако јесте није једини, а читав проблем је у том сужавању из мултимензијалности у једнодомензијоналност па Црква бива као наша заједница у Тврдошу сви волимо Владику и идемо тамо због њега, он прича а ми климамо главом и смијемо се на сваку успјелу или не шалу. Међусобни односи су сасвим занемарени.

Ти онда и не знаш шта је благодат, има ли је у моштима, иконама, људима, причешћу, згради,писму, или се само раздаје кроз епископа? Пази не негирам епископа нисам протестант, али нисам ни католик као ти. Да ли си уочио разлику између благодати и Духа Светога?

У крајњој рачуници то је јеретичка манипулација црвом која служи томе да се сви покоримо, док је Христос (епископ) по среди нас онај који нас ослобађа.

Где њему то да кажеш :smeh1: Ја јуче помислих, овај @Родољуб Лазић , борац против екуменизма, је по ставовима један од већих паписта овде, кад је кренуо јуче да тражи укидање дискусије и остало...:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Јесте, и то сам рекао +Игњатију, може он да буде Христос али само кад смо сви ми Христос, са чиме сложио, додавши да је он на мјесту Христа односно да служи.

А за то да је епископ извор благодати ја бих те посло на пут око свјета пјешке, јер иако јесте није једини, а читав проблем је у том сужавању из мултимензијалности у једнодомензијоналност па Црква бива као наша заједница у Тврдошу сви волимо Владику и идемо тамо због њега, он прича а ми климамо главом и смијемо се на сваку успјелу или не шалу. Међусобни односи су сасвим занемарени.

Ти онда и не знаш шта је благодат, има ли је у моштима, иконама, људима, причешћу, згради,писму, или се само раздаје кроз епископа? Пази не негирам епископа нисам протестант, али нисам ни католик као ти. Да ли си уочио разлику између благодати и Духа Светога?

У крајњој рачуници то је јеретичка манипулација црвом која служи томе да се сви покоримо, док је Христос (епископ) по среди нас онај који нас ослобађа.

Dobro, slazemo se oko toga da ne valjda da se potencira ta hristocentricnost episkopa kao nekog nezabludivog i totalitarnog autoriteta.....samo opet, mislim da izvodis prejake zakljucke,....videcemo u buducnosti sta ce biti sa tom relaciono episkopskom teologijom.

Ovo oko episkopa kao izvora blagodati u crkvi, pa to se pominje koliko se secam i u kanonima, u smislu da bez episkopa ni svestenik ne moze da sluzi validnu liturgiju i da bez episkopa i zajednice sa njim nismo u crkvi i samim tim smo van blagodati  (zbog toga i pominjemo episkope na liturgijama)...itd...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вукашин рече

Где њему то да кажеш :smeh1: Ја јуче помислих, овај @Родољуб Лазић , борац против екуменизма, је по ставовима један од већих паписта овде, кад је кренуо јуче да тражи укидање дискусије и остало...:D

(polako sa zakljucci .... :D)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Bokisd рече

(polako sa zakljucci .... :D)

Pazi da episkopi ne procitaju da su izvor blagodati :D Ti ces snositi posledice :D

Onda moze sam, drugi mu ne treba, ha-ha..ako je sam izvor.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Вукашин рече

Pazi da episkopi ne procitaju da su izvor blagodati :D Ti ces snositi posledice :D

Onda moze sam, drugi mu ne treba, ha-ha..ako je sam izvor.

Kroz episkopa se daje crkvi blagodat, ...ili, nije ? ...Ili, da pominjemo na liturgijama koga hocemo, ili po cijoj vlasti i kanonskoj legitimnosti svestenici vrse crkvene sluzbe ?

(ne pricamo o samoci, :D ....nego kanonskom ustrojstvu crkve..)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bokisd рече

To vam je ovo,....mozemo da pricamo sve i svasta za Vartolomeja, Maksima, ...ali oni su i dalje kanonsko blagodatni episkopi crkve i mozemo da se pricestimo na liturgijama na kojima sluze,...itd... 0703_read

И Петар је канонски Апослол када га Христос назива сатаном.:)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

И Петар је канонски Апослол када га Христос назива сатаном.:)))

(drugaciji su to konteksti.... :945729:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...