Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 39 минута, Жика рече

Никад нисам написао да знам ни тврдио сто посто само сам износио сумњиве радње које указују на то.

мени је ту право сумњиво са митрполитовим еминентним ученицима као рецимо поп Гојко који је на челу битке за светиње, а тврди да је ЦГ већ имала самосталну Цркву признату од других црква. ne_shvata Али с друге стране имамо калуђере код Митрполита  за пример као игуман Макарије савински који у овој ситуацији стоји иза митрполита. Са ђетиђима се не може бити сигуран 100%, једино ако знаш 100% где ће ветар да дува.:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 23 минута, Justin Waters рече

Dobro, jel nikome nije čudno da Amfilohiju smeta "Kosovo je srce Srbije", nego zahtjeva da se pjeva "Kosovo je srce Crne Gore"? 

 

Naravno da je čudno tto je krunski dokaz da je on Milov čovek i da je protiv Srbije i SPC. A to je ono što toliki ljudi ovde uzaludno pričaju i otvaraju oči Sinodu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Света_Матрона рече

мени је ту право сумњиво са митрполитовим еминентним ученицима као рецимо поп Гојко који је на челу битке за светиње, а тврди да је ЦГ већ имала самосталну Цркву признату од других црква. ne_shvata Али с друге стране имамо калуђере код Митрполита  за пример као игуман Макарије савински који у овој ситуацији стоји иза митрполита. Са ђетиђима се не може бити сигуран 100%, једино ако знаш 100% где ће ветар да дува.:)

Свакако да има тамо добрих људи. Само треба да расуђују и да не иду слепо ни за ким. Свети Игнатије Брјачанинов каже да све проверавамо Светим Писмом и Светим Оцима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Морам да признам да ми је чудно да је Родољуб Лазић постао велики бранилац митрополита Амфилохија и владике Атанасија Јевтића. Не бих то потписао пре десет година. Чак је мало бранио и владику Максима  који је либералнији од њих.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, The Godfather рече

Prestanite da sudite coveku, u cemu prednjaci Rodoljub i predstavlja to kao spamovanje od strane drugih clanova. Tema nije i ne moze biti o.Zoran

Јефтина замена теза. Не суди се Зорану, него се показује шта он наставља да ради на овој теми.

 

пре 45 минута, The Godfather рече

mogu ti reci da ces kao i na prosloj - zube polomiti.

:))12:smeha: 

Е насмеја ме онолико...

Куме, он и вас колико -  3, 4, 5? (мада је било сигурно и његових лажних налога)  сте се "јуначки" борили, пљували, вређали и слично и изашли сте скроз кратких рукава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Родољуб Лазић рече

Naravno da je čudno tto je krunski dokaz da je on Milov čovek i da je protiv Srbije i SPC. A to je ono što toliki ljudi ovde uzaludno pričaju i otvaraju oči Sinodu.

Zabole njega za Mila on je vazda imao svoje interese otuda i cesta menjanja misljenja. Nadam se da neću navući balvane za ovaj moj licni komentar. Tako sam navukao pretnje samo zato što sam komentarisao njegovu besedu iz Pećke patrijaršije gde je rekao da su pre Šiptara Srbi palili Crkve. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Жика рече

Морам да признам да ми је чудно да је Родољуб Лазић постао велики бранилац митрополита Амфилохија и владике Атанасија Јевтића. Не бих то потписао пре десет година. Чак је мало бранио и владику Максима  који је либералнији од њих.

Причаш свашта. Ја нисам бранилац ни Амфилохија, ни Атанасија, ни Максима. Ја само браним тезу да ОВДЕ на Поукама не може и не треба да се води преки суд против Амфилохија на основу Ђуровићевих  инсинуација и спекулација. Ако имате нешто против њега, изволите тужите га Синоду и мирна бачка. А не да овде водите оптужни поступак и доносите пресуду. Поуке ни било који други сајт није место за то.

Атанасија чини ми се нигде нисам ни помињао, а за Максима сам јасно рекао почев од оног текста на Стању ствари па надаље да ењегова подршка Вартоломеју и довођење у сумњу аутокефалности СПЦ је неприхватљиво. Тако да не знам о чему причаш.

У ствари знам, замењујеш тезе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Zoran Đurović рече

Па то је по Ђоговим стадардима "демократије"!:))

Налупао сам га на оној дискусији па је схватио да му је боље да све побрише и мене блокне. Узео је да ме пљује за шаку сребрњака. Сада су му објавили текст на сајту МЦП. Људи губе образ лако.   

Не бих ишао тако далеко да се продао. И поп Ђого се препао када је прочитао шта је Митрполит написао о смаосталности па му је онда написао једну малу апологију. Није била лоша, слажем се са оним што је написао нарочито где му каже да нас мало одмори са смученим изјавама :),  само је неке ствари прескочио, да не пишемо поново шта.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Причаш свашта. Ја нисам бранилац ни Амфилохија, ни Атанасија, ни Максима. Ја само браним тезу да ОВДЕ на Поукама не може и не треба да се води преки суд против Амфилохија на основу Ђуровићевих  инсинуација и спекулација. Ако имате нешто против њега, изволите тужите га Синоду и мирна бачка. А не да овде водите оптужни поступак и доносите пресуду. Поуке ни било који други сајт није место за то.

Насмејао си ме за ово са Синодом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Причаш свашта. Ја нисам бранилац ни Амфилохија, ни Атанасија, ни Максима. Ја само браним тезу да ОВДЕ на Поукама не може и не треба да се води преки суд против Амфилохија на основу Ђуровићевих  инсинуација и спекулација. Ако имате нешто против њега, изволите тужите га Синоду и мирна бачка. А не да овде водите оптужни поступак и доносите пресуду. Поуке ни било који други сајт није место за то.

Evo osudili smo ih i njima sve teško zbog toga.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Недавно је отац Ђого говорио о Црној Гори од Дечана до Мостара, Ђедо да је Ђукановић издајица јер се одрекао Косова, овде је поп Жуловић говорио да припадамо Архиепископији Цетињској, имамо јавне међусобице међу епископима, проблеме на ПБФ, Устав који треба да буде поништен у УСА , Вартоломеја од којег се неможе мирно спавати од Украјине, имамо екипу британаца која је правила немире у Бања Луци сада у ЦГ. Имамо нејасноће око тога ко ће преговарати са властима ЦГ која је у Нато. Имамо вишедеценијско распарчавање Српског народа и државе, имамо СПЦ означену од стране НАТО као непријатеља и имамо ликове који сматрају да је било какво довођење ових чињеница у међусобну везу грјех!

Ово горе су чињенице, а ово доле...

Немамо свјест о злу, тако је 41 Патријарх говорио, боље рат него пакт, шта је из тога изашло за Србе у НДХ.

Мислим да није ниакав грјех размишљати, можда Нато има планове да  Црна Гору Гоору припоји Херцегвоини, у прошлом рату је и опстала захваљујући ЦГ, у некој будућности то је има смисла, јер је веза Херцеговине са остатком РСрпске  пресјечена коридором Сарајево Горажде, и РС је пресјечена у Брчком, Границе су тако прављене...

Имамо нерјешено Косово, ако би било неког разграничења између Православних и Албанаца, НАТО би свакоо више волио да НАТО ЦГ припоји себи неке територије, или да размјени рецимо Улцињ. Остаје Македонија која је кључ због луке коју су Кинези купили у Грчкој. Грци сад кад су нас продали ММФ комисуја се одлази из грчке ситуација је санирана.

Ватоломеј ће се уклопити  у било шта, ево га Македонији, али га неинтересује остала "дијаспора" Цркве у Србији, Америка, ЦГ...

Удраили су на јединство СПЦ и неможе се рећи да су без резултата, како су то извели? Па незнам али најмање 20 годинаа имамо њихов редизаин теологије и све скупа није лако сасвим сагледати.

Да ли се Американицима исплати бити под јурисдикцијом СПЦ, што значи санкције због самовоље... Да ли хоће Ђедо и Таса да се покоре Синоду - видјели смо на сједници ПБФ.

Мени чак и није толико важно како би се Црква организовала, нити СПЦ видим као орган државе Србије, за државу немам емоције, за Цркву да.

Кад би се остварио и тај неки Нато - претпостављени сценарио, мени би проблем било то Зизијуласово богословље у коме сам понико и којега сам се одрекао.

Мислим да је ту опасност са којом се мало рачуна и да је мало Јужњака који су продрли до тога да то сагледају, најбољи међу њима ми рече да су неки моји приговори истој опасни, али оста на томе.

Дакле није сва опасност у томе да се направи Пећаршија па ни Велики Монтенегро него у томе да се многи нађу изван Цркве а да нису ни свјесни тога.

Могуће је да се падне и са задње лествице и ако се марљиво и цјеложивотно успињало ка Христу.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11.06.2018

WWW.ORTHODOXYTODAY.ORG

Bishop Kallistos Ware bemoans the unfair and "heavy burden" the...

04.09.2018

WWW.POLITIKA.RS

Свети архијерејски сабор Цариградске патријаршије донео...

30.04.2019

06.11.2019

WWW.BBC.COM

Vuk Adžić kršten je u Hramu Hristovog Spasenja u Podgorici -...

22.01.2020.

RELIGIONNEWS.COM

(Sightings) — One wonders if United Methodists, including those who...

Ето. Клај клај.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Света_Матрона рече

Не бих ишао тако далеко да се продао. И поп Ђого се препао када је прочитао шта је Митрполит написао о смаосталности па му је онда написао једну малу апологију. Није била лоша, слажем се са оним што је написао нарочито где му каже да нас мало одмори са смученим изјавама :),  само је неке ствари прескочио, да не пишемо поново шта.

Pike ne važi to više, ušao je u kontekst.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Света_Матрона рече

Не бих ишао тако далеко да се продао. И поп Ђого се препао када је прочитао шта је Митрполит написао о смаосталности па му је онда написао једну малу апологију. Није била лоша, слажем се са оним што је написао нарочито где му каже да нас мало одмори са смученим изјавама :),  само је неке ствари прескочио, да не пишемо поново шта.

Апологија за ирвасе... мсм...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А јасно је да Ђуровић нема интерес да се ова ситуација легално разреши, у оквиру постојећих црквених институција (јер би притив Амфилохија поднео тужбу) него му је интерес да спиновањем направи што већу пометњу и збрку и на посредан начин, дискредитоовањем оствари нешто од циљева које је замислио да оствари.

А јасно је и да нема дозволу надлежног епископа да ради ово што ради, тако да је он обичан самозванац који бије неку своју битку.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...