Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 32 минута, Родољуб Лазић рече

А и ово што се овде пише у вези Митрополије је спамовање теме о расколу у Православљу.

Зоран је инсајдер пре свега и законски узбуњивач. Нико га није демантовао из Митрополије, током годину дана колико пише у своје име.

Ја сам му рекао шта мсм. на ову тему до даљњег... А ти си га одма напао, ја мсм. да је Зоран, уморан и да га треба бановат на 10 дана, док се психички не одмори и врати у форму... Јер ово све њега острашћава и није му на духовну корист, нити има везе са досадашњим писањем његовим на тему Митрополије, где је упозорио на могући раскол због "чудног" званичног понашања Митрополије...

пре 32 минута, Родољуб Лазић рече

Нисам ништа измислио, све је било од речи до речи, и није била никаква његова шала, то сви знају. 

И не знам га ни као цивила ни у мантији. 

А то све нема никакве везе са овом темом, него је спамовање.

То је била шала, извучена из контекста једне шире расправе са више тема... Где бре да Ђуровић проклиње човека стварно и то да толерише администрација? Није му Кратос ништа увредљиво написао, да сам ја видео, али га је провоцирао стално. А ти цитираш тај текст, као да је буквалан... И дефинишеш као секту, од обичне дискусије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Колико поп Ђуровић слабо познаје прилике у ЦГ јасно показује чињеница што је овде на поукама неколико пута питао зашто нема Литија на Цетињу?!

Сад је јасно зашто их није било, и зашто их неће бити, јер Митрополиту је стало да не падне крв...  али поп Ђуровић већину фрљока изваљује из личних погрешних претпоставки...  ,, уби нас незнање'' !

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Bokisd рече

VSB promice ti fabula....to za Sinod je u vezi Maksima i episkopa u Ameriku - i tu se koliko vidim svi slazemo i na strani smo Sinoda.

Кад и ко? Клели сте се да они немају никакве намере да праве раскол... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Кад и ко? Клели сте се да они немају никакве намере да праве раскол... 

Nije Zoki, stvarno,..... ako se mozda secas cak sam i lajkovao neke tvoje tekstove i analize problema sa tim saborom u Americi i stanju u tim eparhijama.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljudi, hocete prestati sa o. Djurovicem i vratiti se na temu. Tema nije o. Zoran, vec  potencijalni raskol, kako u svetu - tako i kod nas.

Prestanite da sudite coveku, u cemu prednjaci Rodoljub i predstavlja to kao spamovanje od strane drugih clanova. Tema nije i ne moze biti o.Zoran. Ti Lazicu napisi ponovo text o Avvi, siguran sam da ce pouke prihvatiti da ga prezentuju, pa neka se povede raspra, samo - mogu ti reci da ces kao i na prosloj - zube polomiti. Izvoli - naostri pero...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Жика рече

Ја ћу додати још да је прошле године митрополит исправљао младиће који су певали Косово је срце Србије говорећи Косово је срце Црне Горе.

Видех сада линк! Наравно да је "погрешно певати", што каже Ђедо, "да је Косово срце Србије, а оно је срце Црне Горе"! 

Ти си јако злонамеран, као и Ава па све нешто погрешно тумачиш!:)) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Golub рече

Колико поп Ђуровић слабо познаје прилике у ЦГ јасно показује чињеница што је овде на поукама неколико пута питао зашто нема Литија на Цетињу?!

Сад је јасно зашто их није било, и зашто их неће бити, јер Митрополиту је стало да не падне крв...  али поп Ђуровић већину фрљока изваљује из личних погрешних претпоставки...  ,, уби нас незнање'' !

Cekaj, stani, el policija moli mirnu litiju da ne ide, jer ce zbog njihovih saznanja izaci na ulice destruktivni gradjani. Ko je ovde lud? Sta je zadatak policije? Sta ako se to prenese i na druge gradove?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović

пре 1 сат, Родољуб Лазић рече

 

Ко је "Теодосије"? Епископ рашко-призренски? 

Имаш ли благослов од  еп.Теодосија да на Поукама утврђујеш Амфилохијеву кривицу  за наводни раскол?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Аристарх рече

Или ћеш чекат, да ти досади да вадиш пермесо свака 3-6 месеци са мигрантима из африке

Ја сам сада урадио пермесо после одласка из цариградске. Ти пушташ филмове као по обичају. Да ти одговорим само на ово, јер на теолошке је немогуће да ти дочаравам. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro, jel nikome nije čudno da Amfilohiju smeta "Kosovo je srce Srbije", nego zahtjeva da se pjeva "Kosovo je srce Crne Gore"? 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Аристарх рече

А ти нападаш Ђуровића, са којим си градио један медијски портал и делио ставове, дружио се. И још ниси повуко онај текст са Стања Ствари

Сатана Лазић је Александар Лазић, аутокефални власник СС, а овај други је Роћко, који је такође помислио да сам њега назвао Сатаном. 2 су особе, а овај је само написао бесомучни текст против мене који је Сатана, који је био мој другар у нека времена, то радо објавио, а мене онемогућио да тамо одговорим. Научио од Тасе и Амфилохија. Тих стубова демократије којима Ђого плете венце! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Сатана Лазић је Александар Лазић, аутокефални власник СС, а овај други је Роћко, који је такође помислио да сам њега назвао Сатаном. 2 су особе, а овај је само написао бесомучни текст против мене који је Сатана, који је био мој другар у нека времена, то радо објавио, а мене онемогућио да тамо одговорим. Научио од Тасе и Амфилохија. Тих стубова демократије којима Ђого плете венце! 

Што те је Ђого блокирао? Нисте се слагали око ове теме али није било увреда. Изненадило ме то што те је блокирао. Видим да и мене бришу из пријатеља откако износим неслагања са митрополитом Амфилохијем а нисам га вређао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Жика рече

Што те је Ђого блокирао? Нисте се слагали око ове теме али није било увреда. Изненадило ме то што те је блокирао. Видим да и мене бришу из пријатеља откако износим неслагања са митрополитом Амфилохијем а нисам га вређао.

Па то је по Ђоговим стадардима "демократије"!:))

Налупао сам га на оној дискусији па је схватио да му је боље да све побрише и мене блокне. Узео је да ме пљује за шаку сребрњака. Сада су му објавили текст на сајту МЦП. Људи губе образ лако.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Па то је по Ђоговим стадардима "демократије"!:))

Налупао сам га на оној дискусији па је схватио да му је боље да све побрише и мене блокне. Узео је да ме пљује за шаку сребрњака. Сада су му објавили текст на сајту МЦП. Људи губе образ лако.   

Изгледа да га је ухватила сујета. Мислим да није због шаке сребрњака већ да стварно верује да је тако али не знам. Више бих волео да је због убеђења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Golub рече

Сад је јасно зашто их није било, и зашто их неће бити, јер Митрополиту је стало да не падне крв...  али поп Ђуровић већину фрљока изваљује из личних погрешних претпоставки...  ,, уби нас незнање'' !

Naravno da nije stalo...jer situacija u CG je otišla toliko daleko da se iole sad išta može promjeuti a to je da padne krv ili izbije građanski rat. Međutim pošto ne treba da padne ičija krv, treba da se vode mirni pregovori, a u tim pregovorima MCP ako zastupa SPC interese, nažalost osuđeni je gubitnik jer država ima moć iza sebe i podršku zapadnih sila da sprovede dezintegraciju SPC u Crnoj Gori. 

Autonomija Crkve u CG i formiranje CPC Beogradska Patrijaršija sa sjedištem u Cetinju je neminovnost koja će se uskoro konstatovati sama po sebi i Beograd će tu biti doveden pred svršen čin. Ono što upada u oko je Amfilohiju, kao da to godi što će se tako desiti, a ne obratno. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...