Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 11 минута, Zoran Đurović рече

Ја волим Боксита као човека, али не могу да га читам. Нисам толико сагрешио Богу па да морам да испаштам:))

(svaka krpa nadje zakrpu,.... i moje pisanije,....:D)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 21 минута, Zoran Đurović рече

Ја волим Боксита као човека, али не могу да га читам. Нисам толико сагрешио Богу па да морам да испаштам:))

I ja bih rekao da je dobar i nezlobiv covek, ali kad pocne sa raznim konstrukcijama i tumacenjima, zavrti mi se u glavi : )) Ne mogu do kraja da isptatim : )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Иван Ц. рече

Мој брат Иринеј је много бољи човек од мене... то је жива истина. Биће од њега добре мошти некад...

А мом духовнику верујем и он ми каза да си ти свет човек, само луд који не зна кад је доста... ништа није погрешио.

Бриши овај ком., јер ће тамбураши казати да смо се договорили да глумимо!:))

А кажи духовнику да му потписујем и прву и другу изјаву!:D - Буди ми добар, лаку ноћ и сутра да разбијеш! - Не ногу, него испит!

ПС. Жињац ми се јавља и каже како је у ауту, а ја му кажем да га анђели прате. После 2 сата ми се поново јавља и каже: Пукла ми гума на преко 100 км, једва сам извукао живу главу! Немој више да се молиш за мене! :))

Ја му рекох: Па да се нисам помолио, не би ме ти сада звао! 

Шалимо се, али се ово заиста одиграло. Као овде у цркви св. Антонија где сам служио прву литургију и удовој попадији експлодирала гума из чиста мира. Да јој је пукла у вожњи... Експлозија је била невероватна и сви смо изашли у двориште да видимо шта се десило.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вукашин рече

I ja bih rekao da je dobar i nezlobiv covek, ali kad pocne sa raznim konstrukcijama i tumacenjima, zavrti mi se u glavi : )) Ne mogu do kraja da isptatim : )

Зато га ја читам кроз одговоре других. Ако га читам на суво, кажем: Ђе оде ови чоек, што ли прича...:)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Zoran Đurović рече
пре 7 минута, Вукашин рече

I ja bih rekao da je dobar i nezlobiv covek, ali kad pocne sa raznim konstrukcijama i tumacenjima, zavrti mi se u glavi : )) Ne mogu do kraja da isptatim : )

Зато га ја читам кроз одговоре других. Ако га читам на суво, кажем: Ђе оде ови чоек, што ли прича...:)))

(moram malo,.... Zoki i Vuce,.... ako je tesko, onda kroz moje odgovore odgovorima na moje pisanije - lakse ce se razume....:D)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Hadzi Vladimir Petrovic рече

@Иван Ц. Послушање духовнику, праштај.

Је ли то ава постао и виртуални духовник?  :)  Јесте ли се ви икад погледали у очи? 

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И да још једанпут цитирам ове мудре речи светог Софронија:

,,Веома је важно да међу свештеницима и епископима влада најискреније међусобно поштовање; да се прекину међусобна сумњичења и оптуживања, борба за власт, завист према онима који нас превазилазе својим даровима. Чак и ако постоје неки недостаци код овог или оног служитеља Цркве (а ко је од људи савршен?), боље је кад се људи подстичу да имају поверења према оним свештеницима са којима практично најлакше могу да имају везе, услед географског положаја или због неких других околности. Ово поверење хришћана према свештенослужитељима биће за њих извор надахнућа да заиста кажу праву реч својој пастви. Ми и из речи самог Господа знамо да на „Мојсијевом седишту” често седе недостојни људи, али је упркос томе Христос говорио народу да слуша своје пастире, да испуњава оно што они траже, не подражавајући њихов начин живота или њихова дела'''.

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Екскалибур рече

Ако сте довде дочитали, значи да још нисам банован, али то је ваљда захваљујући чињеници да данас радим ноћну па могу да форумашим, још који сат.

Па фала вам, и лаку јутро свима. 

:) 

Ескалирао си дибидус! 

Није ни теби ласно... :loading:

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Фанарски Митрополит Емануел пореди РЗЦ са украјинском сектом

Након Литургије у Паризу Митрполит Емануел са фанара се обратио присутнима да објасни сличности између РЗЦ и украјинске секте.

 Митрополит каже да се Св. Јован Шангајски родио у расколу, постао епископ у расколу и да је умро у расколу. :0222_shocked:
Онда наставља да га је МП признала и да је слично урадио васељенски, тј да ће из секте коју је он признао изаћи исто тако велики молитвенци пред престолом Господњим као што је био Св Јован. :unbelieveble:


Son Éminence, le Métropolite Emmanuel de France en s’adressant à son Excellence, l’Archevêque Eustrate de Tchernigov et Niziv, à la fin de la divine liturgie ainsi que lors du déjeuner officiel, a évoqué la question de l’unité à partir de l’exemple de la relation d’une Église schismatique, l’Église orthodoxe russe hors frontières, avec le Patriarcat de Moscou pendant cent ans. L’Église russe n’a pas demandé pas la réordination de ses clercs. « L’union bénie de l’Église orthodoxe russe hors frontières avec le Patriarcat de Moscou a permis la restauration dans l’Église canonique de cette Église et de ses nombreuses âmes. Pendant près d’un siècle, cette Église se trouvait en état de schisme. Les évêques schismatiques ont ordonné d’autres évêques pendant trois ou quatre générations. Mais le moment était venu pour le Patriarcat de Moscou, par une simple signature, sans remettre en cause la succession apostolique de ces évêques et sans aucune hésitation, de les réintégrer en pleine communion au sein de l’Église russe en 2007. En effet, une figure de sainteté, comme saint Jean Maximovitch, qui était né dans le schisme, avait été ordonné évêque par des schismatiques et était mort schismatique, a été reconnu par le Patriarcat de Moscou comme saint et est aujourd’hui honoré comme saint par nous tous. L’Église d’Ukraine, cher frère, était également en situation de schisme, mais depuis bien moins d’années que l’Église orthodoxe russe hors frontières. Elle s’est toujours trouvée sur le territoire du Patriarcat œcuménique, recevant l’an dernier son autocéphalie de l’Église Mère de Constantinople, car tous les évêques et les clercs de cette Église dépendaient initialement du Patriarcat œcuménique qui a alors fait usage de son doit exclusif en tant qu’Église Mère. Nous regrettons seulement que, pour vous en particulier, le Patriarcat de Moscou n’ait pas accepté d’entrer en pleine communion avec vous. Nous espérons que cette situation change rapidement pour le bien de l’Église. Le Patriarcat œcuménique n’a pas hésité à affronter les nombreuses oppositions en vue du salut de ses frères ukrainiens. Il ne poursuivait aucun intérêt personnel, si ce n’est celui des orthodoxes du pays. Il ne cherche rien de plus que l’unité et la communion de la foi. Que le saint protomartyr et archidiacre Stéphane écoute nos prières en vue de l’élimination immédiate de toutes les barrières à l’unité et que les discriminations ethnophylétiques disparaissent».

ORTHODOXIA.INFO

La divine liturgie a été célébrée en présence de plusieurs évêques en la cathédrale Saint-Stéphane à Paris en l’honneur de Stéphane, archidiacre et premier martyr dans l’histoire de l’Église. Son...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оно што је, по мени, +Амфилохије овде рекао је: шта ће вам већа "самосталност" и "аутокефалија" од оне коју свака епископија већ има, и шта ће вам већи значај од оног који је МЦП кроз историју већ имала. Као кад би неки шумадијски политичар хтео да прави аутокефалну шумадијску цркву, па му Епископ крушевачки каже: еј, овде је кнез Лазар столовао, шта ће ти више од тога.

Слажем се, Митрополит би заиста морао више да вага речи у оваквој ситуацији, али узмимо у обзир да је то старац од 82 године. Ја да се питам, увео бих да се и у Цркви иде у пензију са 65. Ако људи нису у стању ваљано да обављају овоземаљске послове после 65-е, како ће онда да обављају послове који се тичу вечног спасења?

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

RS.SPUTNIKNEWS.COM

Патријарх српски Иринеј посетиће Пљевља 26. јануара, сазнаје Спутњик у Патријаршији. Патријарх ће присуствовати Светосавској академији...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оно што је, по мени, +Амфилохије овде рекао је: шта ће вам већа "самосталност" и "аутокефалија" од оне коју свака епископија већ има, и шта ће вам већи значај од оног који је МЦП кроз историју већ имала. Као кад би неки шумадијски политичар хтео да прави аутокефалну шумадијску цркву, па му Епископ крушевачки каже: еј, овде је кнез Лазар столовао, шта ће ти више од тога.
Слажем се, Митрополит би заиста морао више да вага речи у оваквој ситуацији, али узмимо у обзир да је то старац од 82 године. Ја да се питам, увео бих да се и у Цркви иде у пензију са 65. Ако људи нису у стању ваљано да обављају овоземаљске послове после 65-е, како ће онда да обављају послове који се тичу вечног спасења?
Moguce je i to. Svi smo u rovovima i poverenje je izgubljeno. Bog da svakog pomiluje da se umudrimo.

Послато са SM-A530W користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Desiderius Erasmus рече

Оно што је, по мени, +Амфилохије овде рекао је: шта ће вам већа "самосталност" и "аутокефалија" од оне коју свака епископија већ има, и шта ће вам већи значај од оног који је МЦП кроз историју већ имала. Као кад би неки шумадијски политичар хтео да прави аутокефалну шумадијску цркву, па му Епископ крушевачки каже: еј, овде је кнез Лазар столовао, шта ће ти више од тога.

Слажем се, Митрополит би заиста морао више да вага речи у оваквој ситуацији, али узмимо у обзир да је то старац од 82 године. Ја да се питам, увео бих да се и у Цркви иде у пензију са 65. Ако људи нису у стању ваљано да обављају овоземаљске послове после 65-е, како ће онда да обављају послове који се тичу вечног спасења?

Не знам како се усуђујеш да предлажеш Архиепископа Амфилохија за пензију усред ове борбе, да ли уопште размишљаш ко би га могао насљедити и кога би Сабор тамо могао поставити!

Што се тиче аутокефалије у православљу је сваки човјек аутокефалан, а свака параохија због свога литургијског карактера васељенска.

Просто наше предање је толико богато да можеш све да кажеш кроз цитате и догађаје па да буде колико толико ок, али кад се скине то паковање и кад се те изјаве поставе у конкретну - данашњу - историјску ситуацију онда се чита паметније.

Да уведем Мелиседека и лаос..."растумачим" пар појимова могао би да спакујем у "православну" обланду било шта... и то је то што каже +Давид служимо се теологијом или јој служимо?

Или Хајдегер, парафраза: Служимо ли се ријечима или смо слуге Логоса.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Не знам како се усуђујеш да предлажеш Архиепископа Амфилохија за пензију усред ове борбе, да ли уопште размишљаш ко би га могао насљедити и кога би Сабор тамо могао поставити!

Не причај глупости. Ја управо браним Митрополита и свим срцем сам уз њега. Мислим да би он пре умро него и помислио да прави раскол.

За пензију говорим генерално.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...