Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 7 минута, RYLAH рече

Ниси, само је цео твој пост био одговор на поруку која се односила на Митрополита и ЦГ.

Да, само се моја порука, иако је говор о њему био повод, није односила на њега него на неке епископе који су можда склони издаји. Теби је изгледа довољно да се о митрополиту говори чак и посредно, као једном од епископа, па да напишеш есеј о Зорану...

А један од епископа СПЦ и њен патријарх је бледог, уморног и забринутог лица на беседи у Жичи говорио о тешким поделама у СПЦ, дакле о тихом незваничном расколу, дакле неки у тој ситуацији могу да издају. О томе сам и ја говорио о својој поруци.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, RYLAH рече

, постављам то питање

Postavio si pitanje -  odakle sumnja? I uredno sam odg odakle potice sumnja.

Takodje nisam se vracao nekih 30tak god unazad i navodio razne verbalne vratolomije u pojedinim presudnim momentima na ovim prostorima, a zatim - puj pike ne vazi, malo smo se zaigrali, nismo dobro sagledali u dat momentu - ali sada sa kriticke distance od nekoliko god vidimo itd...kao sto napisah - odatle sumnja. ( i nema potrebe da pretresamo iznova sve opet )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ronald рече

Da li ste u srodstvu sa Goricom Nikolin? Citam povremeno www.021.rs, pa znam za nju i preko tvitera.

Нисам, има Николиних у Радојеву, Српској Црњи, Иђошу и Новом Кнежевцу и међусобно нисмо родбина и не славимо исту славу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видео: Гаврило Петровић Његош

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ови Грци сви раде за државне безбедности, Руси исто. Они то чак ни не крију. Кад сам једном са једним грчким владиком причао како је објављена књига епископа и свештеника који су у Босни радили за ДБ, он ме је збуњено гледао, као па шта? Па зар није част радити за државну безбедност своје земље?  Доприносити безбедности?

Мислим да је код нас проблем што нам Државна Безбедност не ваља, владике су добри, они би да раде и сарађују, али ови безбедњаци не знају шта да раде са њима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, The Godfather рече

 By His Eminence Elpidophoros Lambriniadis, Metropolitan of Bursa”

“The primacy of the archbishop of Constantinople has nothing to do with the diptychs, which, as we have already said, merely express this hierarchical ranking (which, again in contradictory terms the text of the Moscow Patriarchate concedes implicitly but denies explicitly). If we are going to talk about the source of a primacy, then the source of such primacy is the very person of the Archbishop of Constantinople, who precisely as bishop is one “among equals,” but as Archbishop of Constantinople, and thus as Ecumenical Patriarch is the first without equals (primus sine paribus).”:0426_feel:

Ecumenical Patriarch is the first without equals (primus sine paribus).”:0426_feel:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Vladan :::. рече

Не, него ти мешаш или макар не читаш пажљиво саговорника. Ти у свом "одговору" "мени" пишеш о Зорановим текстовима о митрополиту и ЦГ а ја у тој својој поруци нигде нисам поменуо ни ЦГ ни митрополита него сам уопштено говорио о потребној опрезности у вези раскола и "ако су неки епископи томе склони".

(итд.)

Извини, али ово је толико мучно читати и још би се могло разумети да не долази од члана који се без задршке спрда са људима на форуму које не познаје у сред озбиљне приче, а затим им поручује да буду "опуштени" и да не схватају све толико озбиљно.

У реду, разумем да постоје опуштени људи, али ако се представљаш као један од њих, немој изигравати овакву краљицу драме због једног цитата. Ако ти је толико стало до личног поноса да се кроз оволико порука настављаш због овакве баналности, буди онда једнако осетљив и према личном поносу других. Може?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На крају ћете патологијом патетике покушати да савладате Владана, али неће моћи.:D

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, HOA+ рече

Ови Грци сви раде за државне безбедности, Руси исто. Они то чак ни не крију. Кад сам једном са једним грчким владиком причао како је објављена књига епископа и свештеника који су у Босни радили за ДБ, он ме је збуњено гледао, као па шта? Па зар није част радити за државну безбедност своје земље?  Доприносити безбедности?

Мислим да је код нас проблем што нам Државна Безбедност не ваља, владике су добри, они би да раде и сарађују, али ови безбедњаци не знају шта да раде са њима.

Ајд' све то и некако али ови кажу да Елпи ради за Турке, а они су ваљда непријатељи Грчкој, или нису, или шта су, или је битна само власт, власт, власт над свима ко год да су...
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Pontifex Emeritus рече

Велика поука за све епископе наше Цркве је да се подаље држе од световних власти и политичких странака (позиције и опозиције). Да однос са њима буде у границама протокола и пристојности. Јер цену блискости неће да плате политичари, него Црква. Зато што даље од те каљуге. 

Na Radio televiziji Republike Srpske politicke stranke pozivaju pristalice na okupljanje danas na Bogojavljenje i podrsku "bratskom narodu u Crnoj Gori" šta dalje govoriti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Pontifex Emeritus рече

Велика је разлика кад странке позивају народ у Цркву, и кад Црква позива народ у странке. 

Stranka nema koga šta pozivati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Може светосавска странка. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...