Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 7 минута, Миле Бајшев рече

Оче Иване, ја сам тотолно не упућен у теолошка питања, пратио тако свуда по мало да видим шта ѕсе то дешава ,веровао својој Цркви али сад и ви сами кажете да је учење овог Зизијулијаса је све вас опчинило а дај се показало као лажно, а ти борбаши то стално нападали значи да су ипак у нечему били у праву. И понављам да не могу то да судим ја јер не знам, али видим овде на форуму да многи  људи,па и Ви, који су сами били убеђени у неку "светост"тог учења сада кажу да су се били обманути.

А што се тиче скидања,када се на нету нешто објави тешко да се неко може изббирити за ауторска права,поготово када је то био неки јавни текст не неком форуму ,сајту.

Ма нису они схватили да су били обманути, већ се само окрећу како ветар дува. До пре пар година су дували у синкретистичке тикве, распитивали лгбт идеологију, сцијентизам најгоре врсте и слично. А сад? Сад кад је екуменизам банкротирао, постали су "зурлоти". Мало карикирам, али је поента јасна. Нико нормалан и иоле литургијски писмен не би пао на Зизијеве будалаштине и јереси. Закључак је јасан. Уопште им не верујем да су били обманути. Не, ја мислим да нису. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 4 минута, Иван Ц. рече

Оче па ово је све из 2014.Нисмо се разумели,Нисма ја Оче сумњао у одлуку да се формира,него бих да пратим текстове и рад ако негде има  обједињено.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ivan Marković рече

Ма нису они схватили да су били обманути, већ се само окрећу како ветар дува. До пре пар година су дували у синкретистичке тикве, распитивали лгбт идеологију, сцијентизам најгоре врсте и слично. А сад? Сад кад је екуменизам банкротирао, постали су "зурлоти". Мало карикирам, али је поента јасна. Нико нормалан и иоле литургијски писмен не би пао на Зизијеве будалаштине и јереси. Закључак је јасан. Уопште им не верујем да су били обманути. Не, ја мислим да нису. 

Ја се у то не разумем,ја сам ту не писмен,а не знам људе да бих судио о њима.Неки који овде пишу су дебели лицемери и то сам им рекао .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Vladan :::. рече

А шта је то тачно било непристојно?

 

Пријатељу, и раније си се слично понашао према мени. Још на првој теми кад сам дошао овде, потпуно неизазвано с моје стране И прешао сам преко тога. Немам никакав посебан интерес да разговарам с тобом, још мање да ме гњавиш. Ако хоћеш, можемо бити у нормалним односима. Ако нећеш, и то је у реду.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Миле Бајшев рече

Оче па ово је све из 2014.Нисмо се разумели,Нисма ја Оче сумњао у одлуку да се формира,него бих да пратим текстове и рад ако негде има  обједињено.

 

Шта ти заправо хоћеш од мене? Колико сам разумео ти хоћеш да видиш да ли нешто овако постоји, сад желиш да обједињено постављам ко је шта урадио? Није ми јасно... Нисам ја тамо сам. Кажеш да први пут чујеш, па рекох хајде да ти покажем.

Хоћеш да ти пишем о мојим пројектима? Одвише их је а и нешто немам воље, искрено.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Пријатељу, и раније си се слично понашао према мени. Још на првој теми кад сам дошао овде, потпуно неизазвано с моје стране И прешао сам преко тога. Немам никакав посебан интерес да разговарам с тобом, још мање да ме гњавиш. Ако хоћеш, можемо бити у нормалним односима. Ако нећеш, и то је у реду.

Значи оптужио си ме да сам непристојан а немаш појма шта сам то непристојно рекао? И то зовеш нормалним односом? То је нека твоја "благочестивост"? ОК.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Иван Ц. рече

Шта ти заправо хоћеш од мене? Колико сам разумео ти хоћеш да видиш да ли нешто овако постоји, сад желиш да обједињено постављам ко је шта урадио? Није ми јасно... Нисам ја тамо сам.

Хоћеш да ти пишем о мојим пројектима? Одвише их је а и нешто немам воље, искрено.

 

Оче Иване не сумњам да псотоји,па рекли сте то , ја бих да пратим баш у циљу да бих себи приближио,зато питам да ли негде има да се испрати рад мисионара то ме интересује,јер овде ми је сувише стручлно на верским темам пишу не разумљиво само толошки као научлчне радове углавном.И Оче само још једно Ви сте први коме сам персирао овде на форуму пошто си прешо на ти наставићу тако. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Иван Ц. рече

Није Митрполит звао да се текст уклони.

Јесте звао. Грех је лагати. Скриновао сам ову поруку. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Јесте звао. Грех је лагати. Скриновао сам ову поруку. 

Не знам кога, мене није.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vladan :::. рече

@Ivan Marković Welcome back! Long time no see!

 

Хвала! Ипак нећу учествовати у дискусијама, јер за то постоје разлози. Најмање један је тај да се цела та наказна кула од карата сручила баш у моменту кад сам мислио да губимо. Али настављам да вас пратим и читам. Понешто излајкујем и тако. Ту сам али више нема свађе и расправе. Покоји коментар повремено и то је то.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Иван Ц. рече

Не знам кога, мене није.

Нисам ни рекао да је тебе звао. Ти пак знаш кога је звао. Праштај што сам непријатан. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, The Godfather рече
STANJESTVARI.COM

Очигледно је да васељенском патријарху није сметало Косово као...

 

Има једна стара српска изрека која каже: ”Благо оном ко рано полуди, цео му живот прође у весељу!”. А нова српска изрека каже: ”Тешко оном ко касно полуди, траг му његов нечовјештвом смрди!”. Не знам зашто ме ова нова српска изрека асоцира на истамбулског папу?! Баш чудно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Bokisd рече

Ne, NOA, nije bas tako... za mene, glavno i osnovno pitanje sada u ovim teskim vremenima za nasu crkvu, jeste da li ce mitropolit da pravi raskol ili nece, i po svemu dosad vidjenom,..... jedino da mu ugrade cip u glavu i promene misli :D ,.... onda moze da zaboravi da je ceo zivot dao za SPC i sigurno nece da pravi raskol.

По цену да ћу бити банован...

Не знам да ли Митрополит ради на расколу или не, могу само да се слажем или не слажем како он води целу ствар. Овде поп Иван сматра да је највећи доказ то што Јоаникије хоће животима да брани светиње. Мени је то наопако, не треба животима, посебно не туђим, да брани ништа. Они су требали да преко Епископског Савета који је формиран 2006 да одбране светиње, а то нису урадили.

Да је ситуација остала Мило наспрам Амфилохије, вероватно би се завршила тиме да би СПЦ сама дала аутокефалију или аутономију ЦГ Цркви, да би сачувала светиње и смирила ситуацију.

Но, проблем је интернационализован, Јоаникије је пружио неочекиван отпор, сад има далеко више фактора домаћих и међународних који доле делују, сад о свему овоме више не одлучује само Амфилохије и Мило, него далеко већи играчи, са далеко већим амбицијама и плановима. Амфилохије неће направити раскол, нити може сад преко ноћи да окрене плочу, тако да је та прича завршена. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...