Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 часа, Иван Ц. рече

Поштовани о. Зоране,

у мом првом обраћању људима на форуму поменуо сам и Тебе, похваливши те као једног од наших најбољих патролога, где је велико задовољство читати твоје текстове. Што се овог другог дела тиче, рекао сам да је доста тога речено, а биће шта ће бити. 

Пусти мало да и мудрији људи од Тебе кажу нешто. Ја нисам могао нити желим да трпим увреде које се упућују нашим Епископима, па да је не знам какав. Нисам тако црквено васпитан, ипак сам један од оних који је завршио и Богословију где се поштовао ред и поредак. Мене можеш да вређаш, Теби то нећу замерити, то је Твој стил, али немој никога другог.

Жао ми је о. Зоране што не можеш да разумеш да треба имати и кочницу и стати. Све су људи чули, све су прочитали, подигао си духове, усталасао могуће и немогуће, умири се сада мало.То мени много говори и видим где то може да одведе.

Ја тебе брате не могу саветовати - ти не слушаш никог. У мени немаш непријатеља као и у многим људима од којих ствараш и правиш непријатеље, али ја, као члан Мисионарског одељења СПЦ, ти нећу дозволити, као ни било коме да упућују овакве увреде које пас с маслом не би прогутао.

Жив и здрав да будеш! Бог да ти подари свега најбољег и да добро размислиш где ово води.

 

 

Ево Оче Иване да се ја обратим,мени је за пар емсеци два пута трајно банован налог овде и то  јер сам писао о деловању Митрополита ,не са верске нити црквене стране , него са политичке,и то деловање је у најмању руку дискутабилно. Тако да није баш било како неко рече да се овде смело свашта причати напротив ја осетих дебело ту цензру од оног админа којима је Амфилохије мио.Ал доброт о је већ испричана прича.

 

Ако хоћете ред на форуму укротите ликове који у сваку тему трпају своје полтичке и идеолошке острашћености.

Овде је много озбиљан проблем политичко помереног односа који форсирају ови који митрополита "бране" а то је да на исти начин као и он имају однос према властима Србије.Ја још не видех једног јединог који брани Амфилохија да напише да је преедседник Србије ок и да се бори за Србе и Србију. 

И да додам ако стварно дође до ове поделе у спц, онда је ово"кроћење Зорана"у жељи да митрополит покаже јединство са СПЦ и Српским национом, јалов чак штетан посао,дај Боже да није и да буде продуктиван.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ПЦУ призывает отказаться от несвойственного украинцам обычая крещенских купаний в ледяной воде
Купание в проруби в ночь на Крещение не смывает грехи и несвойственно украинцам. Об этом говорится 16 января в официальном блоге Православной Церкви Украины (ПЦУ) в Facebook.

В посте говорится, что в последнее время 19 января в водоемах устраиваются массовые купания с целью «смыть грехи в освященной воде». Однако этот процесс не приводит к духовному очищению, подчеркнули в ПЦУ. Уточняется, что омовение не предписано никакими церковными правилами и в прошлом среди украинцев не было распространено. «Украинские этнографы не фиксировали в прошлых веках массовых крещенских купаний, тем более в том виде, как это происходит сейчас, — совсем без одежды или с предшествующим алкогольным подогревом и громкими гуляниями после», — добавили в Церкви.


 
ПЦУ также призвала заменить купание бросанием в воду деревянного креста с последующим его вылавливанием, как это принято у современных греков, передаёт «Лента.Ру».

Raskolnici strahuju da ne bude Božije volje pravedne pa ne plivaju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Bokisd рече

i sv.papa Lav I

Тај канон није васељенски јер никада није био прихваћен од васељенске Цркве. Ту се сва дискусија завршава. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Иван Ц. рече

Поштовани о. Зоране,

у мом првом обраћању људима на форуму поменуо сам и Тебе, похваливши те као једног од наших најбољих патролога, где је велико задовољство читати твоје текстове. Што се овог другог дела тиче, рекао сам да је доста тога речено, а биће шта ће бити. 

Пусти мало да и мудрији људи од Тебе кажу нешто. Ја нисам могао нити желим да трпим увреде које се упућују нашим Епископима, па да је не знам какав. Нисам тако црквено васпитан, ипак сам један од оних који је завршио и Богословију где се поштовао ред и поредак. Мене можеш да вређаш, Теби то нећу замерити, то је Твој стил, али немој никога другог.

Жао ми је о. Зоране што не можеш да разумеш да треба имати и кочницу и стати. Све су људи чули, све су прочитали, подигао си духове, усталасао могуће и немогуће, умири се сада мало.То мени много говори и видим где то може да одведе.

Ја тебе брате не могу саветовати - ти не слушаш никог. У мени немаш непријатеља као и у многим људима од којих ствараш и правиш непријатеље, али ја, као члан Мисионарског одељења СПЦ, ти нећу дозволити, као ни било коме да упућују овакве увреде које пас с маслом не би прогутао.

Жив и здрав да будеш! Бог да ти подари свега најбољег и да добро размислиш где ово води.

 

 

Оче Иване, неколико оштрих а добронамерних запажања.  Мислим да није добро што пишеш поруке оваквог типа свештенику Ђуровићу. На страну твоји хвалоспеви упућени њему као теологу, то је твој лични став. Не разумем га, али није битно. Оно што пада у очи је твој крајње снисходљив однос према њему, који иде чак дотле да му дајеш "зелено светло" да тебе може да вређа (нећеш му то замерити!?) јер је то његов стил...Извини, о чему ти конкретно причаш? Да ли хоћеш да кажеш да је његов примитивни, уличарски језик и понашање, нешто што може бити прихватљиво и подведено под "лични стил"!? Не могу се са тим сложити. Мало ниже, с правом тај "стил" описујеш правим речима - "увреде које пас с маслом не би прогутао". И настављаш да то неће бити допуштено никоме, па ни њему. А у ствари је требало говорити не о томе за убудуће, него санкционисати такво понашање које представља драстично кршење правила форума. Јер за увреде које пас с маслом не би појео се иде са форума. Ако ћемо право говорити.

Ти делујеш као да си распет између свог крајње позитивног става према њему, с једне стране,  и потребе, да не кажем обавезе, да га некако "доведеш у ред", са друге стране. А та амбивалентност те може спутавати и ограничавати у вођењу овог сајта. Видећемо како ћеш успети да изнесеш ово бреме. Желим ти снаге и одлучности да то урадиш на прави начин. Можда сам мало преоштар, не замери. Јасно је свима да смо Ђуровић и ја на супротни позицијама у много чему, и свакако ово што пишем јесте делом и израз те личне конфронтације. Али никако није само то. Обично се трудим да ствари сагледавам објективно, и често у томе успевам.

И за крај, скренуо бих ти пажњу и на једну сада већ уобичајену ствар, на коју су људи већ навикли: а то је надимак "Лохи". Можда некима не изгледа, али и то је врста омаловажавања. Ако може Лохи, и може Макса, и Таса,  што не би могло и Ики и Фики и шта већ не? Шта ггод да ми мислимо о њима и да ли се слажемо или не, мислим да се подразумева да им се имена морају изговарати правилно, а не као надимци. То је ваљда основа прикладног ословљавања на мисионарском сајту СПЦ.

Још једном, опрости на слободи у обраћању, надам се да ћеш га разумети на прави начин.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Миле Бајшев рече

Ево Оче Иване да се ја обратим,мени је за пар емсеци два пута трајно банован налог овде и то  јер сам писао о деловању Митрополита ,не са верске нити црквене стране , него са политичке,и то деловање је у најмању руку дискутабилно. Тако да није баш било како неко рече да се овде смело свашта причати напротив ја осетих дебело ту цензру од оног админа којима је Амфилохије мио.Ал доброт о је већ испричана прича.

 

Ако хоћете ред на форуму укротите ликове који у сваку тему трпају своје полтичке и идеолошке острашћености.

Овде је много озбиљан проблем политичко помереног односа који форсирају ови који митрополита "бране" а то је да на исти начин као и он имају однос према властима Србије.Ја још не видех једног јединог који брани Амфилохија да напише да је преедседник Србије ок и да се бори за Србе и Србију. 

И да додам ако стварно дође до ове поделе у спц, онда је ово"кроћење Зорана"у жељи да митрополит покаже јединство са СПЦ и Српским национом, јалов чак штетан посао,дај Боже да није и да буде продуктиван.

 

 

Вама је налог банован, сад сам видео у админ-панелу због вређајућих речи које сте упућивали корисницима Поука, непримерних коментара и трол порука.

Ово чиме сада покушавате да оправдате ваше поступке не стоји.

Ја немам времена за расправе, набеђивања итд...

Да ли неко ко брани некога не воли председника или га воли - не знам, нити ме занима... Ја сам у том контексту аполитичан.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Миле Бајшев рече

онда је ово"кроћење Зорана"у жељи да митрополит покаже јединство са СПЦ и Српским национом, јалов чак штетан посао,дај Боже да није и да буде продуктиван.

Ово је све контрапродуктивно. Ја не могу да отварам очи људима, као што то не чини ни Дух Свети. Не може се на силу. И весели Исус је кукао: Јерусалиме, Јерусалиме, који убијаш пророке и каменујеш послане теби, колико пута хтједох да саберем чеда твоја као кокош пилиће своје под крила, и не хтједосте! 

Ја се не узбуђујем, јер и Јерусалим се претворио у руину, па што не би један форум? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Родољуб Лазић рече

Ако може Лохи, и може Макса, и Таса

Да спалимо минеје у црквама јер садрже скраћенице имена? Не каже Исус него Ис. И минеј вређа Исуса? Исто важи и за различита имена особа. Па и надимке. Да не кажем како би те све опевали у минејима. Ти си захвалан. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Родољуб Лазић Са већином написаног се слажем. Понављам, о. Зорана веома поштујем и ценим као теолога, од кога сам много тога научио. Ако је ово мисионарски сајт, што ће сада и бити - недопустиво је да се такве ствари појављују где без икакве задршке може било ко да било коме епископу СПЦ говори најгоре увреде! Још се неки и љуте кад их у томе упозорим!

Мој посао је тежак и озбиљан. Нећу имати разумевања од многих, али знам да ћу имати подршку од оних којима је стало да се ствари поставе на своје место.

А и тебе Родољубе позивам да даш мисионарског доприноса... Хајде, има ли нешто што бисте могли да урадите, напишете... а да то привуче младе људе у Цркву?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Zoran Đurović рече

Тај канон није васељенски јер никада није био прихваћен од васељенске Цркве. Ту се сва дискусија завршава. 

(dobro, ali, prihvacen je na Istoku,....pa i na Zapadu u raznim periodima...)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Иван Ц. рече

Вама је налог банован, сад сам видео у админ-панелу због вређајућих речи које сте упућивали корисницима Поука, непримерних коментара и трол порука.

Ово чиме сада покушавате да оправдате ваше поступке не стоји.

Ја немам времена за расправе, набеђивања итд...

Да ли неко ко брани некога не воли председника или га воли - не знам, нити ме занима... Ја сам у том контексту аполитичан.

 

Оче Иване,због одговора на уверду,па и да је директна ничим изазвана се недаје трајни бан ,поготово када пре тога нема ни упозорења,а камоли неке казне.Било је то у ширем контексту. Нисте били ту нисте пратили. Сада сте ту сигурна сам да ће те испратити све уврде према свима. Па и према властима Србије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала, Миле, што ми својим "рукознаком" дајеш сигнал да је моја порука добра. Нема боље потврде за то од твог дислајка. :mahmah:  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Миле Бајшев рече

Оче Иване,због одговора на уверду,па и д аје директна ничим изазвана се недаје трајни бан ,поготово када пре тога нема ни упозорења,а камоли неке казне. Нисте били ту нисте пратили. Сада сте ту сигурна сам да ће те испратити све уврде према свима. Па и према властима Србије.

Чим пишете са другог налога, што Вам је по Правилнику сајта недопустиво - показао је администратор толеранцију према Вама. Узмите то као израз добре воље.

И ево, Вама ћу поставити исто питање као и Родољубу:

Можете ли Ви да дате неки допринос СПЦ са те мисијске стране? На пример, да некако набавите 5 библија и поделите вашим комшијама?

Ето, ја пре 10 година направих сајт за читање Библије:

 

Стотинама студената је било на корист кад су полагали испите, људи свакодневно читају и уједно слушају...

Разумете?

Ја нисам политичар. Свештеник сам. Покушавам колико то могу да помажем људима и то ме једино чини радосним. Не чине ме срећним кад се људи деле, расправљају...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

Хвала, Миле, што ми својим "рукознаком" дајеш сигнал да је моја порука добра. Нема боље потврде за то од твог дислајка. :mahmah:  

Дислајк је већ по дифлоту зато што плачипичкариш и користиш се  "змијским тактикама" овде као фалиш Оца Ивана а у суштини му потураш да подржава Зорана ,Мушкости мало покажи стани директно из тога шта оћеш да кажеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...