Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 7 минута, HOA+ рече

Ко су ови поред Стефана?

Некакав лажни принц Црне Горе и Македоније Стефан Чернетић

Slikovni rezultat za стефан чернетић памела"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 6 минута, Миле Бајшев рече

Добра воља је потребна за секс не за разумевање,за разумевање је потребна памет

a i za poneki padez

potpis

Drasko iz Novi Beograd

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, بسم الله الرحمن الرحيم рече

Некакав лажни принц Црне Горе и Македоније Стефан Чернетић

Slikovni rezultat za стефан чернетић памела"

jel ovo Pamela? radnica na plazi? srce joj iskace!

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Драшко рече

jel ovo Pamela? radnica na plazi? srce joj iskace!

Главом, брадом и ко зна чим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović Znaš li da su VHS iz Braničevske ep. na sigurnom? Dan danas je teferič kad se ubace, beli maže. Đuranović te pozdravio i rekao da batališ ova pisanija.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Иван Ц. рече

Ја лично имам један проблем и то велики проблем, баш, баш велики проблем: неки моји дојучерашњи богословски "идоли", чије сам речи и текстове "гутао", прекуцавао њихове радове, правио видео снимке... данас су ме потпуно разочарали својим немуштим, веома чудним, на граници са анти-црквеним ставовима. Постављам себи питање - да ли сам уопште ишта у животу научио онда?

Оно што сам схватио из тога, на крају, јесте да не смем да имам идоле...

 

 

ипак Владика Игантије има већи проблем, распала му се његова теологија саборности и улоге епископа у парам-парчад овим разбојништвом васељенског који му је био идол. Искрено ми га је жао, добар је он владика, ту је и био добар око улоге епископа, али издали су га најближи  и отишли у неопапизам и етнофилетизам.  Надам се да неће да изда и да ће смоћи снаге да остане у СПЦ. Неко је рекао да не може да спава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Света_Матрона рече

ипак Владика Игантије има већи проблем, распала му се његова теологија саборности и улоге епископа у парам-парчад овим разбојништвом васељенског који му је био идол. Искрено ми га је жао, добар је он владика, ту је и био добар око улоге епископа, али издали су га најближи  и отишли у неопапизам и етнофилетизам.  Надам се да неће да изда и да ће смоћи снаге да остане у СПЦ. Неко је рекао да не може да спава.

A ti se, Matrona, baš sikiraš za njega...

Šta ti je prostodušna žena....

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Света_Матрона рече

ипак Владика Игантије има већи проблем, распала му се његова теологија саборности и улоге епископа у парам-парчад овим разбојништвом васељенског који му је био идол. Искрено ми га је жао, добар је он владика, ту је и био добар око улоге епископа, али издали су га најближи  и отишли у неопапизам и етнофилетизам.  Надам се да неће да изда и да ће смоћи снаге да остане у СПЦ. Неко је рекао да не може да спава.

Не брини се. Неће.

Тачно је ово испред што си написала. Теологија Митрополита Јована, у коју смо се клели, читали, препричавали, је сада врхунила у неопапизму васељенског патријарха, нажалост.

Мени је просто чудо да се Митрополит Јован Зизијулас није ни једном једином речју, једним јединим текстом супроставио. Да је то урадио, остао би код многих људи као највећи теолог данашњице. Овако...

Исто то мислим и за другог најзначајнијег теолога у Србији. Кад је могао да спречи да његово духовно чедо не срља све дубље и дубље у проблеме, по цену и да изгуби здравље, није се осврнуо и рекао му аман стани! Али му зато није био проблем да патријарха вређа и показује нешто што никако не могу да окарактеришем као јуродивост. Али хвала му, на неки начин. Сигуран сам да је многима помогао да немају идоле. Мени јесте. 

 

Мислим да смо много тога рекли, сутра ћу написати један званично обраћање, вас све молим да се држите правилника сајта и да не заборавите да се налазите на мисионарском сајту. 

Коме се све то не допада може истог момента да напусти. Морамо да успоставимо овде нормалну комуникацију. Доста је било.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, بسم الله الرحمن الرحيم рече

82812058_476772069898520_5979970304380764160_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ohc=LRyfMGKVEQcAX9QSqze&_nc_ht=scontent.fbeg4-1.fna&oh=fc85cc68582c8e394b640e40fcc3ab1a&oe=5EA34539

 

Pavelić i Germogen u novom ruhu, što ga ne pitaše za intervju u "IL Populo" iz '91 god.

Овај млађани усташоид је угостио скоро и оног лажног монаха "Серафима"- Бојана, који је такође млатарао како треба да има нова "црква" у Хрватској, и то у исто време када несоји из Србије нападају митрополита Порфирија. Наравно, ништа није случајно. Исти им је газда.

Јасно вам је који је то сој људи.

Сви они дувају у исту тикву. А проклети Дедеић није више актуелан ни у Црној Гори. Он је свакоме небитан, па и својим најближим сарадницима. Обичан кловн.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Иван Ц. рече

А вама ево предлога: покрените одмах сада неку занимљиву, богословску тему. Погурајте је, направите причу која ће људе заинтересовати.

Ви сте оче свашта прошли са свима нама. Верујем да сте подоста упознали судбину свих људи и куда иде наша Планета. Хтео бих објаснити нешто поводом чињенице да око богословских тема не може бити сагласности по неком рационалном и видљивом искуству, а да кроз све што је сада актуелно, да се дошло до једне од највећих пометњи за Цркву. Теолози заправо немају појма где се налазе. Причају о Богу, а наше постојање сврставају у системе ,,како се некоме ћефне''. Увек је насиље потицало од папизма, из жеље за влашћу и силом. Доста је Црква срамоте попила од таквих. Само једно заборављају сви богоборци, да Бог има двосекли мач. Управо ће њиховим оружјем Бог да их уништи.

Почетак 2019. је званично, ако добро пратим, почетак страшног раскола у Православљу. Овога пута, а за разлику од оног када су нас некада римонасилници свели на мањину, сада велика већина православних остаје на свом путу, а други који су у мањини, нажалост иду путем промашаја. Невероватно је до којих је размера дошла зло-употреба Зизјуласове теологије, колико само употреба а колико злог од те теологије. Наравно, несрећни у заблуди биће самоуверени, докле год им се то дозвољава у дискурсу унутар Цркве. Такви се обично откривају својим патетичним говором и описивањем најфинијих врлина, које заправо треба живети и тајити, а овде су у функцији преваре, па чак и ,,одабраних''.

Међутим, сва је прилика да ће такви манипулатори имати слаб успех, тј. слаб одзив преварених, пре свега захваљујући самој промени живота и доласком информационо-технолошког доба, када су препричавање и филозофирање заиста у снажном опадању у црквено-теолошкој примени. Реч Цркве нико неће моћи оспорити и то захваљујући Истини и Логосу. Двосекли мач није празна прича. Ко се теологије лати да направи раскол, од теологије ће и погинути. Вартоломеј и фанароити већ имају хорду својих теолога, имају и међу нама (форумашима). Ипак се надам да ће многи преварени са гнушањем разобличити непринципијелну и злоупотребљену теологију.

У случају наших проблема унутар СПЦ, постоје неке струје које се одлично сналазе зарад сопствених интереса, а главна карта им је опште незнање и дрскост да општа питања наводе на своју уску воденицу. Шта значи када је неко пре свега историчар? Значи да тај црпи из историје појам правде и права. Ту нема двосеклог мача, потребног да би се православље одбранило од унутрашњег непријатеља. Колико год да је неко чинио чак и чуда, уколико не препозна време (тачније, могућности Цркве), а искористи га на терет Цркви, тај свакако неће избећи одговорност. А да не причам о политичким излетима и странпутицама.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Иван Ц. рече

млађани усташоид

 

пре 13 минута, Иван Ц. рече

А проклети Дедеић није више актуелан ни у Црној Гори

Dukljani danas drže nekakav kult Ilije Abramovića, Miraša zovu srpskom-udbaškom podmetačinom. Jedino što znam da je bijeli o. Zoran na Smederevo TV, veličao Zizjulasa i Ignjatija, nije red danas olako mijenjati ploču.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Vladan :::. рече

Осим тога ако њихов наступ говори да они заиста верују да им Барт и Браунбек могу направити "цркву" онда шта више ту има да се преговара и објашњава? За њих је онда црква фанариотска пословна франшиза. Бонус је и што код Барта не треба покајање (него ваљда само 20 милиона зелених).

У Барта и Браунбека верују само они ”Македонци” који од тога имају некакву корист - било политичку, било финансијску. Обичан народ уме да препозна ко им шта мисли и смера. Свесни су Македонци да у било каквом дилу са истамбулским папом не могу да буду у равноправном положају. На нашу жалост, један добар део њихове јерархије и политичара игра како им други свирају. Исто као и у Украјини. Обични људи би колико сутра потписали да се проблем са нама Србима реши, без уплитања са стране. Али, ко још пита обичне људе за било шта?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Milan Nikolic рече

Невероватно је до којих је размера дошла зло-употреба Зизјуласове теологије, колико само употреба а колико злог од те теологије.

Рекао бих да је највише злоупотребе, али ни употребе не мањка. Ово друго је могао само да оповргне сам Митрополит Јован са текстом којим би стао на пут источном неопапизму. Но, тога нема... ја га не видох... ако неко јесте дајте што пре.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, بسم الله الرحمن الرحيم рече

Ти мора да си се у Битоли сусретао, ови у Охриду нису нимало пријатни.

У Битољу, Скопљу, Куманову, Прилепу, Тетову, Струги, Велесу, Штипу, Кратову, Виници...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Поуке.орг инфо рече

Рекао бих да је највише злоупотребе, али ни употребе не мањка. Ово друго је могао само да оповргне сам Митрополит Јован са текстом којим би стао на пут источном неопапизму. Но, тога нема... ја га не видох... ако неко јесте дајте што пре.

Mene zanima još jedan bezobrazluk VP, ovaj put po pitanju kanoničnosti osoba koje nekanonske crkve mijenjaju kao čarape iz nekakvih Milanskih sinoda klinaca čega već, evo imam primjer da je takav jedan od starokalendaraca do KP, postao Emanuilov saradnik u Francuskoj, tako da već pomalo imam neku sumnju da u onim ruskim pričama o nastranim u Emanuilovoj mitropoliji zaista ima istine. Evo samo pogledajte ko je ovaj lik i sve ce biti jasno

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...