Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 8 минута, Миле Бајшев рече

Gađaju Srbe, a popa Perović mantra da su u Litijama i druge nacije pravoslavci ,pa eto neka okupi njih u Litiju neće gadjati sami sebe

 

пре 1 минут, بسم الله الرحمن الرحيم рече

Valjda ti je poznato da je Cetinje izolovani slučaj, tj. ustaško leglo. Ja gore sem Joce Markuša, Rajka Radusinovica i ponekog penzionera iz Oboda ne znam ni jednog Srbina.

N e manipuliši , pop Perovič kaže da su Crnogorci u Litijama u jednakom broju kao I srbi pa neka onda po Cetinju vodi Crnogorce

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Не замишљам ја ништа, него је то предлог Заједничке комисије православних и дохалкидонаца, а тамо има далеко више проблема, нпр ко је код нас свет код њих је осуђен ко јеретик и обрнуто, онда има онај додатак у Свети Боже који си распет за нас... итд који ми не певамо.

Ако смо се око свега тога договорили да се не вређамо и не правимо проблем где га нема, са Македонцима ћемо још и лакше. Барем Свети Боже можемо по Мокрањцу :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Zoran Đurović рече

Сада ме пријави да ти кажем да си дебил, јер се са Силуаном чујем и пријатељи смо. Ја сам му остао кум и имамо везу. Он ме се није одрекао бог Амфилохија. Није идолопоклоник као ти.  

@Миле Бајшев 82413862_561954037989766_5514572419894870016_n.png?_nc_cat=105&_nc_ohc=AYHVozVwpJwAX_vH2pP&_nc_ht=scontent.fbeg4-1.fna&oh=6aca68c820cf288abb5fd08cddffc302&oe=5E9755F4

3 с лијева Момчило Оташевић, често виђен и популаран у БГ, с Мирашем логорску пали, Дачић је све у праву, треба ову багру нафурити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, HOA+ рече

Један део српског клира је такође горд, и волео би да види Македонце понижене и посуте пепелом. То се неће десити, зато нам само остаје да пажљивим језичким формулацијама задовољимо обе стране. Ако будемо ишли ђоном, ништа нећемо направити. Не смемо их понижавати.

У сусретима са обичним, верујућим, Македонцима, нисам могао да се отмем утиску како је то један прост, побожан и миран народ. Имају једну посебну топлину, слични су нама по много чему, и заиста морамо бити обазриви, мудри и љубвеобилни према њима и њиховој потреби да имају своју самосталну Цркву. На ветрометини су, то и они сами виде. Драги су им и Свети владика Никола, и Преподобни Ава Јустин Ћелијски. О патријарху Павлу говоре са посебном топлином, а немају лоше мишљење и о садашњем српском патријарху. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владимир Јовановић у србомрзачком порталу "Антена М" пренео најважније делове Ђуровићевог чланка против митр. Амфилохија.

https://www.antenam.net/drustvo/religija/146005-jedina-opcija-spc-da-zadrzi-imovinu-je-da-amfilohija-i-mitropoliju-proglasi-za-uzurpatora-i-sektu

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vladan :::. рече

Нисам ја ни мислио на буквално понижавање, говорим о ставу са којим македонци наступају. Ако немају никакву свест да су у проблему којем су и сами кумовали онда чему преговори и решавање "проблема"? Ако нису направили никакав проблем нема потребе за покајањем а ако јесу направили и имају проблем онда ваља да се покају. А далеко од тога да треба да се иде ђоном него смирено, чињенично и добронамерно.

Осим тога ако њихов наступ говори да они заиста верују да им Барт и Браунбек могу направити "цркву" онда шта више ту има да се преговара и објашњава? За њих је онда црква фанариотска пословна франшиза. Бонус је и што код Барта не треба покајање (него ваљда само 20 милиона зелених).

 

Мораш схватити да је Македонска црква благодатно разорена, да сад неке искрене сузе покајања не можемо очекивати, они немају ни монаштво како треба, а камоли попове. Људи који су правили раскол 1960тих и даље нису више међу живима... тако да ова садашња генерација је рођена у расколу, васпитавана да је у праву итд. Наравно слажем се да мора да постоји покајање, али форма покајања мора бити крајње дипломатски написана.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Талични Том рече

У сусретима са обичним, верујућим, Македонцима

Ти мора да си се у Битоли сусретао, ови у Охриду нису нимало пријатни.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

Владимир Јовановић у србомрзачком порталу "Антена М" пренео најважније делове Ђуровићевог чланка против митр. Амфилохија.

 

Свој своме посао прави, да не би обојица били гладни, један еура, други гордости и зависти.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, HOA+ рече

Мораш схватити да је Македонска црква благодатно разорена, да сад неке искрене сузе покајања не можемо очекивати, они немају ни монаштво како треба, а камоли попове. Људи који су правили раскол 1960тих и даље нису више међу живима... тако да ова садашња генерација је рођена у расколу, васпитавана да је у праву итд. Наравно слажем се да мора да постоји покајање, али форма покајања мора бити крајње дипломатски написана.

Slikovni rezultat za стефан чернетић македонска православна црква"

Какав принц, таква секта.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Zoran Đurović рече

Где је литија на Цетињу?

Ја сам једнако учествовао на духовном препороду ЦГ. Наравно, у оквиру свог домена. Знаш, да ти пластично дочарам, ја и моја екипа осликамо храм, владика а сабору каже: Ја сам осликао храм! Или, ја сам сазидао храм. 

Одређеном Г.Ј. чија мајка је Амфилохијева сестра (не рођена), ја сам био кум. Он је пре био атеиста и постао је верник дружећи се, између осталих, са мном. И крстили смо га у Стијени Пиперској. Помолио сам се ту ноћ Господу како да му буде име, и дадох му име Силуан. После крштења ми каже: Знаш, читао сам поуке Силуанове претходне ноћи... 

Кажем ово ради вас, да се не грешите...

Само на Цетињу није било литије. 

То што сте учествовали у препороду Црне Горе је за похвалу.

Са друге стране, ја и поред најбоље воље не могу да схватим Ваше писање о митрополиту на овом форуму као добронамерно. Као што сам Вам раније написао, острашћени сте и зато Вам не верујем. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Zoran Đurović рече

Ђуровић збуњује народ... Амфилохије је најачи. Успео је да својим прозивањима затвори тему. Свакоме на част и образ. 

Следеће су литије?!

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, HOA+ рече

Наравно слажем се да мора да постоји покајање, али форма покајања мора бити крајње дипломатски написана.

Битно да им то не пишу Барт и Браунбек а за остало имам поверења у наше да знају с ким имају посла и шта од њих могу да очекују.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

вид ово неће да забрани н1 и и оно ново с?

INFORMER.RS

U pokušaju da zaustavi sve masovnije proteste Đukanović saradnicima naredio da zabrane emitovanje beogradskih televizija u Crnoj Gori

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Талични Том рече

У сусретима са обичним, верујућим, Македонцима, нисам могао да се отмем утиску како је то један прост, побожан и миран народ. Имају једну посебну топлину, слични су нама по много чему, и заиста морамо бити обазриви, мудри и љубвеобилни према њима и њиховој потреби да имају своју самосталну Цркву. На ветрометини су, то и они сами виде. Драги су им и Свети владика Никола, и Преподобни Ава Јустин Ћелијски. О патријарху Павлу говоре са посебном топлином, а немају лоше мишљење и о садашњем српском патријарху. 

Da

Narod je topao, usluzan, prost....sticajem okolnosti sam tamo isao nekoliko puta i upoznao ih iznutra. 

Nemaju oni kao narod svest o tome sta se desava na crkvenom polju i da stvari nisu na mestu drasticno

Za njih je ipak Srbija simbol uredjene drzave, tako da....sve nam je jasno u kojim uslovima oni zive...

 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...