Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

Слабо пратиш трендове у Православљу, он је турски патријарх јер је у Турској, као што је наш патријарх сад Патријарх Србије јер му је седиште у Србији. Те дрвне титуле Пећки или Српски, једнако као васељнски се не користе, сад је модерно рећи Православна Црква у Украјини, у Црној Гори, у Македонији, Турској, у Србији без покрајина, или У Западној Америци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, HOA+ рече

Слабо пратиш трендове у Православљу, он је турски патријарх јер је у Турској, као што је наш патријарх сад Патријарх Србије јер му је седиште у Србији. Те дрвне титуле Пећки или Српски, једнако као васељнски се не користе, сад је модерно рећи Православна Црква у Украјини, у Црној Гори, у Македонији, Турској, у Србији без покрајина, или У Западној Америци.

Ti prati modu..ja sam čovek tradicije..A i to ako negde stoji samo natpis Mitropolija CRNOGORSKO PRIMORSKA uz grb SPC, to znači da oni znaju heraldiku, a ti ne.

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, lab_man рече

 A da nije bilo Irineja bačkog, koji je glavni kamen spoticanja, SPC bi odavno dala autokefaliju Makedoncima...Oni su de facto samostalni, pa zar nije pametnije da tomos dobiju od nas nego od Vartolomeja?

Колико се сећам, глави камен спотицања је сад Јован Охридски, а њега је довео митрополит Амфилохије, а не Иринеј. На страну што је Иринеј зилот, и фундаменталиста и акривиста, преговоре и пољупце са Македонцима је увек водио Амфилохије. Криво седи, право беседи!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, lab_man рече

I sada kao najveći šljam, pljuješ po onima kojima si bio kum????

Сада ме пријави да ти кажем да си дебил, јер се са Силуаном чујем и пријатељи смо. Ја сам му остао кум и имамо везу. Он ме се није одрекао бог Амфилохија. Није идолопоклоник као ти.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, HOA+ рече

Амбасадор неће да дође код нас јер су нам теписи у Патријаршији синтетички, а и верске слободе се не крше Србима нигде.

па зар није он већ био на том синтетичком тепиху? Неће ваљда поново да долази.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Небитно, битно је да је овом посетом Амбасадора доказано оно што је владика Максим у интервјуу тврдио, а то је да је геополитичка димензија овог проблема предимензионирана. Људи расправљају о тепиху, који има те слоновске стопице по себи и може да кошта до 5000 евра, а не о Црној Гори или Украјини. Јуче су ови параноици овде, и мене заразили па сам мислио да се расправљало и о Македонији, сад ми је лакше.

Сад након овога ја се сасвим слажем са владиком у Западној Америци Максимом, и позивам вас све да престанете са прогоном мученичке цркве Цариграда. Зна ли ико како прободе ујутро од стомака преко бубрега, кад попијеш ладну кафу? А Американци све знају, они су најбољи, и њихова медицина има лекове за те проблеме. Доста више с прогоном патријарха Вартоломеја.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Сада ме пријави да ти кажем да си дебил, јер се са Силуаном чујем и пријатељи смо. Ја сам му остао кум и имамо везу. Он ме се није одрекао бог Амфилохија. Није идолопоклоник као ти.  

Ja nisam idolopoklonik...Čovek ima mane kao i svi mi...Ali, to što mu prebacaš ne stoji...Pogledaj koliko je sveštenika u MCP (koja je obuhvatala i Eprarhiju Budimljansko-nikšičku) bilo kada je on došao, a koliko ih je sada u Crnoj Gori.

Uostalom, za njegovo vreme izvršena je arondacija Miotropolije. Zato i mnogi hramovi u Eparhiji se pišu na Mitropoliju u katastru.

PS. Nikada nikog na forumu nisam prijavlio, niti ću...to ostavljam vama

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Malo pogledah ovu emisiju na RTV o zakonu u CG, i kad se nisam slogirao kad videh da Jelena Milic govori protiv zakona! 

MEDIA.RTV.RS

БАЛКАНСКЕ ЛЕКЦИЈЕ Шта могу да очекују верници Српске православне цркве у Црној Гори након усвајања контроверзног Закона о слободи вероисповести? Да ли ико у овом тренутку може да зна...

Obrlatili je Zmaj i Maric? 983995_ilije-grahovca-zmaj-od-sipova-mil

PS. Tu je i ozloglaseni sekretar u emisiji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад кад Амфилохија масе прогласе светим, Иринеј нема шансе. Сад почиње светла будућност! Да не кажем, свијетла мајска зора.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, HOA+ рече

@Талични Том

Амин, амин, Амин!

Стим да бисмо могли добити и ми неку ставропигију у Македонији, заузврат. Неки од Немањићких манастира.

Свакако да би у преговорима све било усаглашено. Чак и питање ставропигијалних манастира. Сасвим сигурно би и ми и Македонци организовали подворја (СПЦ у Скопљу, Куманову, Битољу...; МПЦ у Београду, Панчеву...), а не би мањкало ни кадрова који би били стално запослени у тим подворјима. Ја, лично, познајем најмање тројицу клирика у ПОА-и који би радо служили у подворју СПЦ у Скопљу. Као што знам да би у храму (подворју) који би формално припадао СПЦ, и где би се служило на црквенословеснком и српском, на службама били заједно и Македонци и Срби. Ако би то дога дошло, ако би се раскол превазишао и уредио на најбољи могући начин, била би то велика (духовна) победа за обе стране. На жалост, као што можемо видети из свега приложеног, много је мутивода којима није стало да се раскол реши мирним путем, кроз директне преговоре између СПЦ и МПЦ, већ би појединци да на нашој грбачи (грбачи Срба и Македонаца) лове у мутном. Дај Боже да ти мутоловци остану у муљу, где и исконски припадају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ови из дубоке државе су прочитали Труманове мемоаре и пронашли записано да васељенски за њих може да одради чуда за релативно мале паре и то експресно, док не трепнеш. Али преварили су се да ће тако ладно жедне преко воде васељенски да преведе два Иринеја. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Талични Том рече

Свакако да би у преговорима све било усаглашено.

Ја бих пре тога тражио да се покају за раскол (јер сви знамо ко је и како томе кумовао). И то не само зато што је то покајање формално канонски захтев него и зато што би било знак да озбиљно хоће ствари да доведу у канонски и хришћански ред.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Света_Матрона рече

Ови из дубоке државе су прочитали Труманове мемоаре и пронашли записано да васељенски за њих може да одради чуда за релативно мале паре и то експресно, док не трепнеш. Али преварили су се да ће тако ладно жедне преко воде васељенски да преведе два Иринеја. 

Izvini, ti si transeksualno orijentisan, pošto vidim da pišeš u muškom rodu, a od toliko  muških svetaca odabrao si za nick svetiteljku?

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свакако да би у преговорима све било усаглашено. Чак и питање ставропигијалних манастира. Сасвим сигурно би и ми и Македонци организовали подворја (СПЦ у Скопљу, Куманову, Битољу...; МПЦ у Београду, Панчеву...), а не би мањкало ни кадрова који би били стално запослени у тим подворјима. Ја, лично, познајем најмање тројицу клирика у ПОА-и који би радо служили у подворју СПЦ у Скопљу. Као што знам да би у храму (подворју) који би формално припадао СПЦ, и где би се служило на црквенословеснком и српском, на службама били заједно и Македонци и Срби. Ако би то дога дошло, ако би се раскол превазишао и уредио на најбољи могући начин, била би то велика (духовна) победа за обе стране. На жалост, као што можемо видети из свега приложеног, много је мутивода којима није стало да се раскол реши мирним путем, кроз директне преговоре између СПЦ и МПЦ, већ би појединци да на нашој грбачи (грбачи Срба и Македонаца) лове у мутном. Дај Боже да ти мутоловци остану у муљу, где и исконски припадају.
Najvaznije he povest racuna o braci iz POA. Oni su ispovednici vere.

Послато са SM-A530W користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Pontifex Emeritus рече

Ту фразу нисам употребио ја, него овај брат што се залаже за македонску патријаршију, намеравајући тиме да каже како сам ја наводно издајник Српске Цркве. А уствари ме том фразом није увредио, већ ме је упоредио са невиним жртвама комунистичког терора у Мадриду. О томе се ради. 

За ”македонску патријаршију”, то јест аутокефалију МПЦ, залагао се и блаженопочивши Патријарх српски Павле. Ваљда ти ниси паметнији од њега. И за решавање македонског раскола залажу се сви нормални људи, како у Србији тако и у Македонији. Само што један део македонских бугарофила (већина њих су уз то и србомрсци) жели да се то питање реши тако да МПЦ буде северни огранак Бугарске Цркве, то јест они би да побугаре и оне Македонце који нипошто не желе да буду (још мање се осећају) - Бугари. Када у ту кашу додаш и истамбулског папу, онда ти не треба посебна мудрост да схватиш ко шта, и за чије интересе ради?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...