Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 39 минута, Golub рече

Да сам админ ја бих допустио видео клипове, али бих клипане који износе маштарије и ,,удбашко''.хибридне подметачине одсецао к'о мачем!!!

Није ми баш јасно због чега се неки буне. На свакој од тих тема је било колико хоћете вређања и клеветања и митрополита и других клирика. Месецима се у континуитету спинује и оптужује митрополит за издају СПЦ и за стварање аутокефалне црногорске цркве, уз уличарски речник и исто такво понашање према другим форимашима. Поуке су практично биле узурпиране и претворене у неку врсту резервне Ђуровићеве фејсбук стране. То једноставно више није личило ни на шта, претворило се у "православну" ријалити каљугу. Не улазим уопште у то  да ли је, за шта је и колико митр. Амфилохије крив. Све и да су "тужиоци" у свему у праву, ово није место за пресуђивање, уз обилно блаћење. Ако неко сматра да има основа, нека упути тужбу надлежном црквено-судском органи и нека тамо истера правду. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Није ми баш јасно због чега се неки буне. На свакој од тих тема је било колико хоћете вређања и клеветања и митрополита и других клирика. Месецима се у континуитету спинује и оптужује митрополит за издају СПЦ и за стварање аутокефалне црногорске цркве, уз уличарски речник и исто такво понашање према другим форимашима. Поуке су практично биле узурпиране претворене у неку врсту резервне Ђуровићеве фејсбук стране. То једноставно више није личило ни на шта, претворило се у "православну" ријалити каљугу. Не улазим уопште у то  да ли је, за шта је и колико митр. Амфилохије крив. Све и да су "тужиоци" у свему у праву, ово није место за пресуђивање, уз обилно блаћење. Ако неко сматра да има основа, нека упути тужбу надлежном црквено-судском органи и нека тамо истера правду. 

E jesi ti naivan ko francuska sobarica.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Golub рече

На који мислиш народ, ја како видим већина верујућег народа Божијег у Црној Гори не лута к'о гуске у магли... Напротив!!!

Врло циљано са иконама и барјацима (не лутају) већ иду ка Небеском Јерусалиму како лепо рече Игуман Иларион!  На нама свим је да се угледамо на њих, на њихову љубав, жртву и нустрашивост! Осветлали су образ свеколиком Српству!  А у свему овоме их предводи Митрополит Амфилохије!

Ко то не види слеп је код очију, или је злонамеран!  

Нисам мислио да људи који учествују у отпору лутају - далеко било - мислио сам на то да нико од обичних људи, који немају поуздана сазнања ван онога што могу прочитати у медијима и по интернету, не може извесно да зна шта су мотиви и крајњи циљеви свих актера дешавања широм Српске цркве и уопште Православља. Упркос томе, нема сумње да борба за права СПЦ и права српског народа у ЦГ - која се изражава кроз све што Црква у ЦГ и Србији организује тренутно, литије, молебане, скупове - није лутање, већ једини исправан и могућ пут у овом тренутку. Ово наглашавам. 

Иначе, слично овом болдованом је говорила и друга страна. 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Где си Миле, шта има? У чему је проблем? Рекао сам нешто што није тачно? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Срђан Шијакињић рече

Како год, мучно ми је све ово помало, све што се дешава, што већина народа лута к'о гуске у магли.

Ја се не узбуђујем јер говорим истину. Мучно све јесте, али како познајем Цркву не изненађује ме ништа, мада јесте непријатно. Ја одговарам за своје поступке, не могу за друге, јер нисам њихов Господ. Жалосно је само што ћемо попити све ове расколе, а ја нисам за то одговоран. Сеире се моји опоненти, а и да "нашима" то предочим. 

VdXdHN4.jpg

1RM2MEf.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Где си Миле, шта има? У чему је проблем? Рекао сам нешто што није тачно?

Sve ti je čista manipulacija i to znaš

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Миле Бајшев рече

Sve ti je čista manipulacija i to znaš

Миле, освести се, разговараш са Родољубом, не са Ђуровићем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А надам се да ће о. Иван заиста успети  да заустави ову православну ријалити каљугу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Миле, освести се, разговараш са Родољубом, не са Ђуровићем.

Da sa tobom govorim, i sa čistom manipulacijom nastupaš u svemu.Zoran projektuje svoje videjnje ali ti manipulišeš činjenicama, i faktima.i to vrlo promišljno. e sad dal je ljubav prema amfilohiju il mržnja prema zoranu je pitanje

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Острашћеност је својствена Србима, то и није толико лоше. Цензура никад ништа није сакрила, напротив.

То што су теме о митрополиту Амфилохију уклоњене може само да буде потврда истинитости оног што је речено.

Лично се нисам слагао са Ђуровићем у свему, и у свим анализама, али не мислим да је износио лажи.

Овде је био проблем што су информације које су тачне различито тумачене. Неки су у Амфилохијевим изјавама и поступцима видели једно, а неки други друго.

Свако је рекао своје и душу спасио.

Ако је Амфилохије толико свет колико га хвале, неће имати проблем да брзо и лако опрости Ђуровићу.

Ако је Ђуровић толико свет, како га хвале, лако ће прећи преко свега Ђуровићу.

Једино је проблем шта ће бити са народом у Црној Гори, ако је један од њих двојице у праву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Pontifex Emeritus рече

Слажем се. Ипак, боље ми певају ови што су црвенима стали чизмом под гроце-

 

Шпански легионари, младожење смрти... Нешто су много гојазни за припаднике најелитније јединице Шпанске војке:smeh1:

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Миле Бајшев рече

Da sa tobom govorim, i sa čistom manipulacijom nastupaš u svemu.Zoran projektuje svoje videjnje ali ti manipulišeš činjenicama, i faktima.i to vrlo promišljno. e sad dal je ljubav prema amfilohiju il mržnja prema zoranu je pitanje

 

 

Ниђе везе ни са чим. Боље да останеш код дислајкова. ТУ си на свом терену.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Родољуб Лазић рече

Није ми баш јасно због чега се неки буне. На свакој од тих тема је било колико хоћете вређања и клеветања и митрополита и других клирика. Месецима се у континуитету спинује и оптужује митрополит за издају СПЦ и за стварање аутокефалне црногорске цркве, уз уличарски речник и исто такво понашање према другим форимашима. Поуке су практично биле узурпиране претворене у неку врсту резервне Ђуровићеве фејсбук стране. То једноставно више није личило ни на шта, претворило се у "православну" ријалити каљугу. Не улазим уопште у то  да ли је, за шта је и колико митр. Амфилохије крив. Све и да су "тужиоци" у свему у праву, ово није место за пресуђивање, уз обилно блаћење. Ако неко сматра да има основа, нека упути тужбу надлежном црквено-судском органи и нека тамо истера правду. 

Само говорим начелно, јер, на крају баладе, све ће ово проћи, али неки идеали и принципи треба да трају и да се чувају до краја времена - један од њих је слобода говора. 

Ја се први грозим увреда и уличарских манира, али лек за то су преправљања порука, опомене, стављање на одобравања и на крају бановање. Не треба због тога да се бришу теме. На тим темама је била равноправна дискусија, рецимо RYLAH је извукао тезе из текста о. Зорана и детаљно одговорио на њих. Сви ви/ми остали смо питали, констатовали итд. и ко непристрасно чита са стране може да формира неки став. Овако кад се обрише тема без образложења, поред ускраћивања слободе говора, може на крају да испадне да неко нешто жели да сакрије, и да се на тај начин неким оптужбама које би - можда - биле побијене у дискусији априори даје веродостојност. 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 16.1.2020. at 16:15, بسم الله الرحمن الرحيم рече

neodrživog jasenovačkog mita o 700.000

Šta je ovo?!

Na stranu što je napisano van okvira teme i što je podlo i zlonamerno, ali dopustiti na forumu ovakvog tipa, da se najveće i najstrašnije stratište nevinih žrtava Pavelićevog režima etiketira kao "neodrživ jasenovački mit" je krajnje sramno i nedopustivo.
 
I onog koji je napisao da je to samo "jasenovački mit", nazivate "trolom".
Kakav "trol"?!
On je jedan od brojnih revizionističkih ismevača tog ogromnog stradanja Srba, Jevreja, Roma i ostalih nepodobnih ustaškom režimu. Simpatizer i pristalica onih koji su zatirali sve srpsko.
Jedan od advokata koji brane dželate, pa bestidno brišu tragove, brišu nule i menjaju cifre, pakuju, farbaju, iskrivljuju, lažu....
 
Ovde je i tužilac.
 
Цитат

Ви не радите ништа друго сем постицања мржње, која једино није у српском интересу, нека чудна заслијепљеност влада вашим умовима.

 
On je i jedan od zemaljskih sudija koji neljudsko, krvoločno i zversko iživljavanje pune četiri godine nad mučenicima i stradalnicima naziva "neodrživim mitom". To je njegova presuda.
 
I pišete kako "lupa gluposti", kako "ne treba hraniti trola".
 
Da li treba svi da ćutimo? Da li treba da ćute oni čije su čitave familije zatrte i oni koji su svedoci krvoločnih zverstava?
Da li je jače pravo glasa nakaradnog revizionizma ustaštva ili pravo glasa istine o strašnom stradanju i patnjama nevinih duša po ustaškim logorima, grobnicama i jamama?
Ako ćemo ćutati pred takvim strašnim stvarima, onda sve one stotine hiljada likvidiranih žrtava ponovo prepuštamo da pristalice njihovih dželata unižavaju, poništavaju i ismevaju njihovu patnju.
U tome neću učestvovati, jer to nije ni hrišćanski ni ljudski. I ne zaboravite još jednu činjenicu, ovaj forum ne posećuju i čitaju samo njegovi članovi, već mnogo veći broj ljudi, a medju njima i potomci jasenovačkih mučenika.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...