Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

Немојмо се фолирати када ствар иде до критичног догматског питања. Фанар прави од себе рекли бисмо смејурију, али то они озбиљно мисле.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 45 минута, Zoran Đurović рече
пре 47 минута, Ivan Marković рече

Као и усташе паписти на Блајбургу од стране Тита. Али какве везе има то са нама православцима...

Ти ниси православац, као што ни јеврејски ни потоњи зилоти то нису били. Ви сте талибани.

Ali, zar ne bi trebalo da su nam blizi i pravoslavni talibani od rimokatolika, ovi neki pravoslavni talibani su se odvojili , a mnogo od tih talibana (tradicionalista) ima u PC i sa njima smo u zajednici.

Meni licno, mnogo je blizi neki ekumenski taliban (suprotno od tradicionalni taliban... :smeh1:),od rimokatolika,..... sa njim sam u zajednistvu i crkvi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Жика рече

Ако смо свејеретици што си онда у општењу са нама? Акакије исто каже али се он одвојио.

I Justin je bio al im je rekao sve u lice...ko što i ja vama kažem...:ani_biggrin:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јадни људи који треба да прегледају све ове стране.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ivan Marković рече

Али занимљиво је да поп више није алергичан на проартемитске сајтове.

:)) Поп је потајни, или, крипто-фундаменталиста и крипто-тали(б)ан 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Хвала, драги брате, ја мислио да је Иларион папа! Отворио си ми очи!

Иларион вас све благословио. :))

Ilarion_Alfeev-Staroobr.-460.jpg

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Milan Nikolic рече

Јел ово неки скандал?

Patriarch of Constantinople Favors Bishop Who Renounced His Own Children

The daughter of "Patriarch" Philaret has written an open letter, describing abuse received at the hands of her father, and cruel ways in which he renounced his own children and grandchildren. This is the same Philaret who Patriarch Bartholomew has presumed to receive into the Church, ignoring severe accusations and charges from numerous Orthodox bishops.

https://russian-faith.com/news/patriarch-constantinople-favors-bishop-who-renounced-his-own-children-n1805

Олд њуз Милане. То му је шћер писала још покојном п. Алексију. А баба јој (по матери, филаретовој незаконитој жени, владичици кијевској и све Украјине) се кајала и говорила "крива сам пред Богом јер сам родила антихриста".

Има још једна сестра и брат ја мислим. Денисенко има троје (познате) деце.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Кратос рече

I Justin je bio al im je rekao sve u lice...ko što i ja vama kažem...:ani_biggrin:

Јустин је уз то био и православни хришћанин, кад и ти постанеш, јави се :tongue:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Milan Nikolic рече

Јадни људи који треба да прегледају све ове стране.

Ово и онако прате само црквене тајне службе. :))

Па нека се помуче. Да не једу џаба леб удовички. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Куку, колико се свађате на овој теми!

Све и овде хоћете раскол да нам уведете!

Иш море!

Полуђели сте к'о да вас је благословио Никотин низоземски.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

+!
Iako nisam 'pravoslavac', žalosti me ovakvo ponašanje posvećenih osoba, 
jer mislim kako to nije plod Duha Svetoga.
Ne vjerujem, da je ova situacija draga Čovjekoljupcu, koji je Glava Crkve.

Kanoni su potrebni kod ustroja Crkve, ali ih treba provoditi čista i ponizna srca u postu i molitvi na Slavu Božju.

- Zašto uopće dolazi do ljudskih zavrzlama kod traženja i priznavanja autokefalnosti?



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прелиставам нешто, и пазите шта сам некада давно подвукао:

 

Св.Јустин Ћелијски, Поводом сазива ,,Великог Сабора Православне Цркве'', 1977.г.

Црква се силом Божјом разрасла у низ Помесних Цркава Божјих. Отуда судбина Цркве више није и не може бити у рукама византијског цара или патријарха, или било ког моћника овога света, чак ни у рукама „Пентархије“ или уско схваћених „Аутокефалија“. Црква се силом Божјом разрасла у низ Помесних Цркава Божјих са милионском паством, од којих су многе у наше дане и крвљу запечатиле своје апостолско прејемство и своју верност Јагњету. На хоризонту се већ појавило и рађање нових живих „Помесних Цркава“, као на пример: Јапанске, Афричке, Американске, које никаква „суперцрква“ папског типа не може лишити њихове слободе у Господу (ср.8 канон Св. III Васељенског Сабора), јер би то био атак на саму суштину Цркве. Без свих њих је незамисливо решавање било ког озбиљног и од васељенског значаја црквеног проблема, а поготово питања која се тичу њих самих, тј. питања Дијаспоре. Вековна борба Православља против римског апсолутизма, била је борба за ту и такву слободу Помесне Цркве као католичанско-саборне, пуне, свецелосне. Зар данас да кренемо путем палог Рима, или неког „другог“ или „трећег“ њему сличног? Зар Цариград, који се у лицу својих светих и великих Јерарха, клира и народа кроз раније славне векове тако православно супростављао Римском Папском туторству и апсолутизму, жели сада да игнорише саборске традиције Православља, и да их замени неопапистичким сурогатима „другог“ или „трећег“ или било ког Рима?
 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, utopija рече

+!
Iako nisam 'pravoslavac', žalosti me ovakvo ponašanje posvećenih osoba, 
jer mislim kako to nije plod Duha Svetoga.
Ne vjerujem, da je ova situacija draga Čovjekoljupcu, koji je Glava Crkve.

Kanoni su potrebni kod ustroja Crkve, ali ih treba provoditi čista i ponizna srca u postu i molitvi na Slavu Božju.

- Zašto uopće dolazi do ljudskih zavrzlama kod traženja i priznavanja autokefalnosti?



 

Зашто долази до заврзлама кад неко хоће да буде патријарх уместо патријарха? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...