Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Isusovo magare рече

Sa jedne teme odlaziš na drugu...

Tko je rekao da ce sam predstavljati Crkvu o čemu ti??

ti odlazis sa teme na temu, ucitavas, reagujes sentimentalno, napadas.. u osnovi, ne pratis sta pricam, s kim pricam, povodom cega, u kom kontekstu itd.

nista licno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 4 минута, Zayron рече

Ne bleji (obraćam ti se tako kao i tui meni da vidiš kako je to učtivo i lijepo), zašto se carigradski patrijarh onda naziva nasljednikom svetog Andrije kad se ta stolica odnosila samo na svetog Andriju apostola? Šta je onda on?

Теби нешто са столицом није добро. Не говоримо ни о каквој столици, него о ономе што је Господин казао Петру. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ведран* рече

Душо, ја сам вам то већ објашњавао на овоме форуму, баш на примеру Ведрана и ведрине. Можда ти се нешто примило, али ушло ти наопако сад само да исправиш. 

Али радује се срце моје што и ти потврђујеш моју тезу коју управо изнесох Копитару. Ако је ИХ нешто дао Петру онда је дао само Петру. АмЕн!

:))

Ako si objašnjavao onda si objašnjavao kako si to htio a ovo što sam ja objasnio je onako kako je to htio Isus jer to potvrdjuje i njegova Sveta Crkva izgradjena na toj Stijeni. Amen' :D 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Дијана. рече

nije papa, dakako...

Ava ljubi RKC, njegovi su stavovi poznati, ali i istinu. Mozda zato sto bez obicne zemaljske istine ne mozemo ni Istinu da ljubimo. nije dobra laz ni za koga, i ne moze dovesti do Istine.

A šta je to laž??Jeli laž i sv.Pismo..jeli laž da se Isus obratio Petru a ne Marku ili Ivanu???Haloooo..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Zayron рече

Ne bleji (obraćam ti se tako kao i ti meni da vidiš kako je to učtivo i lijepo), zašto se carigradski patrijarh onda naziva nasljednikom svetog Andrije kad se ta stolica odnosila samo na svetog Andriju apostola? Šta je onda on?

https://www.youtube.com/watch?v=Xe0zRUWTjLU

Мало да причамо језиком јутјуб линкова...:trtmilo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ведран* рече

Теби нешто са столицом није добро. Не говоримо ни о каквој столици, него о ономе што је Господин казао Петру. 

Izvini ali ako ne vidiš izmedju toga nikakve veze onda radije izbjegavaj ovakve terme jer za njih nemaš dovoljno znanja ili možda su jednostovano preteške za tebe da shvatiš o čemu se radi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, kopitar рече

Da ali se kruna nasljeđuje..:skidamkapu:

 

Папа кад даје круну краљу, краљ не постаје папа, јел тако, душо?

И Апостол кад постави бискупа, бискуп не постаје Апостол, јел тако срце?

А Господин не рече на Петру и наследницима му (и то само на трону Римском) ћу сазидати Цркву своју. Рече ли, добри мој?

:))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Isusovo magare рече

A šta je to laž??Jeli laž i sv.Pismo..jeli laž da se Isus obratio Petru a ne Marku ili Ivanu???Haloooo..

Није истина да је папа римски наследник Светог Апостола Петра. То је једно погрешно тумачење које има за циљ земљаску власт.

И ако неко тумачење није тачно не значи да Свето Писмо није тачно.

Бре, ко да си Мирољуб Петровић схваташ ствари.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ведран* рече

Папа кад даје круну краљу, краљ не постаје папа, јел тако, душо?

И Апостол кад постави бискупа, бискуп не постаје Апостол, јел тако срце?

А Господин не рече на Петру и наследницима му (и то само на трону Римском) ћу сазидати Цркву своју. Рече ли, добри мој?

:))

Hoćeš reći da se Petrovstvo nemre prenesti...molimoli

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Isusovo magare рече

A šta je to laž??Jeli laž i sv.Pismo..jeli laž da se Isus obratio Petru a ne Marku ili Ivanu???Haloooo..

jaooo.. izvinjavam se unaprijed za povrijedjene osjecaje, ali:

nije laz da se obratio Petru, itd. (mada u kontekstu kako zbog cega i prije cega), ali je sve ostalo, da Petar prethoduje papi, postavlja papu, da papa rimski slijedi iz Petra je - izvrtanje istine, napuhavanje, metodolosko-hermeneuticko natezanje, fantazmagorija, poetska nadgradnja, ili, prosto receno - laz.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ведран* рече

Папа кад даје круну краљу, краљ не постаје папа, јел тако, душо?

И Апостол кад постави бискупа, бискуп не постаје Апостол, јел тако срце?

А Господин не рече на Петру и наследницима му (и то само на трону Римском) ћу сазидати Цркву своју. Рече ли, добри мој?

:))

Ti izgleda prvi put čuješ za svetootačko predanje? Tamo će ti se objasniti zašto su episkop rimski i konstantinopoljski nasljednici svetog Petra i svetog Andrije i još mnogo drugih zanimljivih stvari a potom se vrati za jedno pet-šest godina tvrdog studiranja svega toga pa možemo nastaviti s ovom raspravom ili ako to nećeš onda jednostavno izbjegavaj teme za koje nemaš dovoljno znanja.

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Није истина да је папа римски наследник Светог Апостола Петра. То је једно погрешно тумачење које има за циљ земљаску власт.

И ако неко тумачење није тачно не значи да Свето Писмо није тачно.

Бре, ко да си Мирољуб Петровић схваташ ствари.

Reci nam ti pravo tumačenje.. :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Zayron рече

Izvini ali ako ne vidiš izmedju toga nikakve veze onda radije izbjegavaj ovakve terme jer za njih nemaš dovoljno znanja ili možda su jednostovano preteške za tebe da shvatiš o čemu se radi.

Иначе тема је могући раскол међу православнима. Не дај Боже. А ви римокатолици сте овде уклизали са две ноге са леђа и навели причу на другу страну. Боље да ви избегавате теме које немају везе са вама. Из елементарне културе ако је имате. Погтово ти.

И наравно радујете се туђој несрећи...Види се из авиона.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, kopitar рече

Hoćeš reći da se Petrovstvo nemre prenesti...molimoli

Шта ти је то?

546226919_images(498295).jpg.8485e6cc9d31bc43bc2dee62c7dffe46.jpg

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, kopitar рече

Reci nam ti pravo tumačenje.. :))

Речено ти је бар 3 пута на овој теми.

@Isusovo magare Јел тај палац доле исто што и "под мач бато"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...