Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, kopitar рече

I Ava može da pogreši...:))

Ава није папа.

12:smeha:

  • Оплаках :)) 1

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

On 24.9.2018. at 22:44, Ведран* рече

Зато што га је Петар исповедио као Бога. А онда Господин вели: на стени (петросу твоје вере) ћу саздати Цркву своју. 

Opet rječičkovanje. Po čemu je to bitno i prevratno drugačije od: Ti si Vedran i na Vedranu ću izgraditi crkvu svoju od Ti si Vedran i na vedrini vjere tvoje ću izgraditi crkvu svoju. Promiče vam to najvažnije da u oba slučaja niti je Vedran Petar niti Petar Vedran, Vedran je samo Vedran a Petar samo Petar. To je suština toga što se htjelo reći sasvim svejedno da li se radi o Petru ili o Petri (Stijeni, Kameni) jego věrospoviedania ili o Vedranu i vedrni Vedranove vjere. Neka su kakve god da su jedno je sigurno da Petar neće nikad postati Vedran ani Vedran Petar, Petrova vjera je samo Petrova a ne i moja i Vedranova a isto tako i Vedranova samo Vedranova a ne i Mirkova i Slavkova. Način kojim se tu Isus obraća Petru upravo ima značaj preciziranja i svodjenja samo na njega to što se odnosi na njega a ostali tome nemaju pristup kao što nije moguće da na istom mjestu u isto vrijeme stoje dva čovjeka. tako nije moguće ni da na jednoj stijeni Petru stoje dvije crkve, jer Petar Stijena je jedna osoba a tako i na tom mjestu može biti i samo jedna všeobecna Crkva. Ili kako to reče veliki pravoslavni (i katolički) svetitelj:

Святой Амвросий

Там, где есть Петр, есть Церковь. 

Ubi Petrus ibi ecclesia, et ibi ecclesia vita eterna

Where there is Peter there is the Church, where there is the Church there is life eternal!

— St. Ambrose of Milan!!!

https://ru.wikipedia.org/wiki/Амвросий_Медиоланский

Ovdje imate to do podrobna:

О видимом главенстве в Церкви - Главенство апостола Петра

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, kopitar рече

Dobro i postavio je svoga nasljednika i tako redom..

У Антиохији. 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, kopitar рече

Dobro i postavio je svoga nasljednika i tako redom..

Него, није Исус дао ту привилегију "наследнику" Петровом него Петру. 

Немој да си напола буквалан. Буди доследан. Ако је дао Петру онда је дао Петру. 

  • Хахаха 1

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ведран* рече

У Антиохији. 12:smeha:

Која је иначе пр стварању света предвиђена да буде по јуриздикцијом Рима. Пошто је то суштина свега. Јуриздикција, какво спасење какви бакрачи. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, kopitar рече

I Ava može da pogreši...:))

nije papa, dakako...

Ava ljubi RKC, njegovi su stavovi poznati, ali i istinu. Mozda zato sto bez obicne zemaljske istine ne mozemo ni Istinu da ljubimo. nije dobra laz ni za koga, i ne moze dovesti do Istine.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ведран* рече

Него, није Исус дао ту привилегију "наследнику" Петровом него Петру. 

Немој да си напола буквалан. Буди доследан. Ако је дао Петру онда је дао Петру. 

Ne bleji (obraćam ti se tako kao i ti meni da vidiš kako je to učtivo i lijepo), zašto se carigradski patrijarh onda naziva nasljednikom svetog Andrije kad se ta stolica odnosila samo na svetog Andriju apostola? Šta je onda on?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ведран* рече

Ава није папа.

12:smeha:

preduhitrio si me, ali sam zato ja bila podrobnija :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ведран* рече

Него, није Исус дао ту привилегију "наследнику" Петровом него Петру. 

Немој да си напола буквалан. Буди доследан. Ако је дао Петру онда је дао Петру. 

Da ali se kruna nasljeđuje..:skidamkapu:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Дијана. рече

ni ja nisam rekla bez Krista.

nego radi se o tome da Petar nije veci od Pavla, recimo. plus, da nije bio episkop Rima, niti cak postavio prvog episkopa Rima.

ne znam kako da se to kaze drugacije, osim kako jest. da postoji neka fikcija, poetska obrada, rece Zajron gore.

sam Hristos kaze: tamo gdje su dva sabrana u ime moje, ja sam treci. ne kaze da ce neko sam predstavljati, olicavati crkvu. na petrovo ispovjedanje vjere u njega kao SB on kaze tebi je to dao Otac, tj.tu vjeru, i zbog te vjere ti si Kifa, i na toj stijeni...itd.

Sa jedne teme odlaziš na drugu...

Tko je rekao da ce sam predstavljati Crkvu o čemu ti??

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Zayron рече

Opet rječičkovanje. Po čemu je to bitno i prevratno drugačije od: Ti si Vedran i na Vedranu ću izgraditi crkvu svoju od Ti si Vedran i na vedrini vjere tvoje ću izgraditi crkvu svoju. Promiče vam to najvažnije da u oba slučaja niti je Vedran Petar niti Petar Vedran, Vedran je samo Vedran a Petar samo Petar. To je suština toga što se htjelo reći sasviom svejedno da li se radi o Petru ili o Petri (Stijeni, Kameni) jego věrospoviedania ili o Vedranu i vedrni Vedranove vjere. Neka su kakve god da su jedno je sigurno da Petar neće nikad postati Vedran ni Vedran Petar, Petrova vjera je samo Petrova a ne i moja i Vedranova a isto tako i Vedranova samo Vedranova a ne i Markova,

Душо, ја сам вам то већ објашњавао на овоме форуму, баш на примеру Ведрана и ведрине. Можда ти се нешто примило, али ушло ти наопако сад само да исправиш. 

Али радује се срце моје што и ти потврђујеш моју тезу коју управо изнесох Копитару. Ако је ИХ нешто дао Петру онда је дао само Петру. АмЕн!

:))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, kopitar рече

Da ali se kruna nasljeđuje..:skidamkapu:

 

Па није ти ово Династија. Ало наслеђује се Царство Небеско а не круна и земљска власт. Артемити и ви сте браћа рођена по расуђивању.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...