Jump to content

Листа вероучитеља на сајту министарства просвете

Оцени ову тему


Teacher

Препоручена порука

пре 20 минута, АлександраВ рече

Наша правна служба је мишљења да ове дипломе, ако је већ неопходно степеновати их на овај начин, треба да имају VII1 степен стручне спреме.  Надамо се да ће изложено тумачење звања која се стичу на нашем Факултету помоћи у регулисању права вероучитеља.

Ево још једног образложења

http://www.bfspc.bg.ac.rs/prilozi/documents/akta/tumacenje-prakticnog-smera.pdf

38305716_NewPicture(5).thumb.JPG.591e1316f6e15052a0cd13d9f5a58494.JPG

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 92
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Који степен стручне спреме имају вероучитељи који су завршили богословију?Ако за њих пише 7. степен ,зар није чудно да неко случајно направи такве грешке.Не грешку,него грешке.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Teacher рече

Који степен стручне спреме имају вероучитељи који су завршили богословију?Ако за њих пише 7. степен ,зар није чудно да неко случајно направи такве грешке.Не грешку,него грешке.

Пре 2-3 године из министарства стигао је допис  епархијама да вероучитељи са 4 степеном стручне спреме (завршеном богословијом) не могу више радити у просвети. 

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам разумела на које податке мислите.Листу сам додала у првој поруци,тј две листе,јер је прво изашла једна непотпуна,а затим допуна.Е у тој допуни има нетачних података.За прву не знам,јер никог не познајем.За другу поуздано знам да има нетачних података.Ако сте мислили на предност у запошљавању,за то нема никакав линк.То се тако ради у пракси.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Teacher рече

Али раде и чак имају предност над мастером,јер су свештеници или ђакони.

Ово могу да кажем као родитељ троје деце, од којих је двоје већ пунолетно а једно је тек кренуло у први разред ОШ - вероучитељице које су предавале веронауку старијој деци, пре овог дописа министарства, биле су дивне попадије, школоване (али не довољно према садашњем критеријуму), културне, предивне, имале су сваке године исти или већи број деце, и апсолутно су урадиле оно због чега су биле ту, у школи са децом, а повремено и са нама, родитељима. Резултат њиховог рада је умногоме определио моју старију децу и "помогао" тамо где сам ја као родитељ запела, јер сам и ја учила заједно са њима, не само о ономе што подразумева веронаука, већ и о томе шта је заједница, Црква.

Ово сада што смо добили за најмлађе дете, мастера теологије, једно агресивно, амбициозно, деци неприлагођено биће, које је на представљању предмета држало буквално предавање нама родитељима, налик на предавања на факсу, где је цитирала своје професоре и буквално угушила све у том покушају да прикаже своју памет и чврсту намеру да нас доведе у ред, резултирало је тиме да је од 33 само четворо првака одабрало веронауку (укључујући и моје дете), а и ја сам била веома близу тога да упишем дете на грађанско после оваквог наступа и представљања предмета. Данас су требали да имају први час, али ето, мастер вероучитељица се разболела, вероватно после информације да је од 150 првака једва 20 одабрало веронауку.

Дајте нам вероучитеље, а не мастере, ВСС, VII ССС, и остале формалности, деци треба приступ, реч и однос, а не формална звања. Мора се пронаћи начин да се задовоље формалности, али не на уштрб деце и веронауке. Изгубићемо место у школама, а онда ће и наша деца седети у круг на некаквим психорадионицама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Teacher рече

Али раде и чак имају предност над мастером,јер су свештеници или ђакони.

Допис из 2016.године

Untitled.jpg

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, ronin рече

Допис из 2016.године

Untitled.jpg

Из текста Конкурса за вероучитеље за школску 2018/2019:

"...који не испуњавају услове из чл. 8 Закона о основама система образовања и васпитања могу конкурисати, али ће бити на резервној листи и биће именовани само као замена у основним школама, односно ако не постоји нити један други начин да на место наставника буде упућено лице са одговарајућом стручном спремом."

То је то, после конкурса су доставили податке и предлог наставника Министарству просвете које је формирало и одлуком утврдило Листу наставника верске наставе за школску 2018/19. годину на предлог традиционалних цркава и верских заједница, на којој се налази 1931 лице укупно, од којих "Директори школа сами одлучују на основу школске спреме, година стажа или других релевантних критеријума, а без мешања било које традиционалне цркве и верске заједнице, избор кандидата којег желе упослити" како пише у Одлуци коју је потписао Шарчевић. Они који не испуњавају услове у погледу ССС могу се ангажовати изузетно, према горе наведеним условима. Нико ништа дакле није кривотворио, нити доставио лажне податке о ССС.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Teacher рече

конкурса

Конкурс расписују ваљда епархије, нисам баш сигурна у вези тога, не бих да дам неку погрешну информацију.

http://eparhija-timocka.org/konkurs-za-veroucitelje-za-skolsku-2018-2019/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Teacher рече

Нисам разумела на које податке мислите.Листу сам додала у првој поруци,тј две листе,јер је прво изашла једна непотпуна,а затим допуна.

Нашао, мислио сам на ово:

www.mpn.gov.rs/wp-content/uploads/2018/09/tabela.docx

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Протомајстор вероватно познајете неке људе са листе,тачније додатка листи,видим да сте теолог..Да ли сам у праву?Не желим да именујем ни људе,ни епархију.Једноставно видим неправду и то у цркви.Питам се како једна верујућа особа да поступи у овој ситуацији.Питам се и да ли се то тако стално ради,а ја сам то сада случајно сазнала.А,сазнала сам јер је јавно објављено.Какве су биле листе ранијих година када нису објављиване?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, АлександраВ рече

Из текста Конкурса за вероучитеље за школску 2018/2019:

"...који не испуњавају услове из чл. 8 Закона о основама система образовања и васпитања могу конкурисати, али ће бити на резервној листи и биће именовани само као замена у основним школама, односно ако не постоји нити један други начин да на место наставника буде упућено лице са одговарајућом стручном спремом."

То је то, после конкурса су доставили податке и предлог наставника Министарству просвете које је формирало и одлуком утврдило Листу наставника верске наставе за школску 2018/19. годину на предлог традиционалних цркава и верских заједница, на којој се налази 1931 лице укупно, од којих "Директори школа сами одлучују на основу школске спреме, година стажа или других релевантних критеријума, а без мешања било које традиционалне цркве и верске заједнице, избор кандидата којег желе упослити" како пише у Одлуци коју је потписао Шарчевић. Они који не испуњавају услове у погледу ССС могу се ангажовати изузетно, према горе наведеним условима. Нико ништа дакле није кривотворио, нити доставио лажне податке о ССС.

Нисте ме разумели.На тој листи за људе који имају богословију пише да су завршили факултет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Teacher рече

Нисте ме разумели.На тој листи за људе који имају богословију пише да су завршили факултет.

логично је да су после богословије уписали факултет и завршили га. 

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...