Jump to content

Windows версус Linux

Оцени ову тему


Препоручена порука

Inace, Win10 imam na laptopu kupljenom proslog proleca (nije mogao da se uzme bez OS-a, a samo taj sam mogao da priustim sebi na neku otplatu). Trenutno malo miruje, a inace vrlo redovno gnjavi, koci i usporava sve sto moze. Update me vise puta prekinuo u radu - bez ikakvog pitanja ili najave se pokrece i ne moze da se zaustavi (iskljucio sam masinu, ne izgled sve bilo mirno; ukljucujem sutra opet - update krece sam, cim sam ukljucio masinu, i onemogucava bilo kakav dalji rad jedno 2-3 sata). Posle svakog update-a ponesto nece uopste da radi bar neko vreme, a neke feature na koje korisnici urlaju mesecima nisu uklonili nego samo malo sakrili (npr. Cortanu).

Ukratko - to bi sigurno moglo da bude nesto dobro, ali nije ni blizu toga. I za sav taj mulj i stres sam jos i platio. Pametnom dosta.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...
  • Одговори 172
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Може да се искључи у оквиру Виндоуса да не ради update када кориснику то не треба. То што се теби десило, десило се јер је подешено да се сам преузме и инсталира без питања, то се једноставно искључи.

 Linux има и добре и лоше ствари. Подршка за хардвер му је слаба, посебно за новији хардвер.

 Док је мајстор у оживљавању хардвера за који Мајкрософт неће више да даје подршку.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 19.6.2020. at 10:01, C.A._R.I.A. рече

Може да се искључи у оквиру Виндоуса да не ради update када кориснику то не треба. То што се теби десило, десило се јер је подешено да се сам преузме и инсталира без питања, то се једноставно искључи.

Ne, na Win 10 ne moze da se "jednostavno" iskljuci.

Tad kad sam gledao da to uradim morao si da petljas po rigistry-ju, i to da se dobro iscimas, da bi to (mozda) uspeo. Ne bi me iznenadilo da su u medjuvremenu nesto malo olaksali postupak na urlanje mnogih kupaca, ali jedino sto za sad znam da ima kod nas na tu temu je objavljeno na SK-u*.

Takodje, ja sam tad u pocetku jasno podesio vreme update-a (uvece), da bi` preko dana mogao da radim, medjutim swinjdows se u sred rada u prepodnevnim casovima podigao za update i narednih 40 minuta nisam mogao da radim bas nista.

Bezvezni poluproizvod koji je jedan razlupani megaloman, egoista i monopolista ugurao na celo zahvaljujuci svojoj monopolistickoj poziciji. I to je tad, u to vreme, jos i valjao donekle, moglo je da se radi sa njim ako se potrudis da ga okrpis kako valja. Sad je obican krsh i nista drugo.

...

* A evo kako se ta grdoba od update-a "jednostavno" iskljucuje...

WWW.SK.RS

Već smo pojasnili kako da zauzdate ažuriranje Desetke, a sada ćemo pokoju o totalnom opozivu ove funkcije. Microsoft se...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Користим Win10  због посла ( немам више живаца да у Linux-у покушам да покренем Adobe програме ) и све око надоградње ради одлично, нисам имао до сада никаквих проблема. 

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, ronin рече

Користим Win10  због посла ( немам више живаца да у Linux-у покушам да покренем Adobe програме ) и све око надоградње ради одлично, нисам имао до сада никаквих проблема. 

...

:smeh1:

so-its-treason-92de4872d0.png

  • Хахаха 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, ronin рече

Користим Win10  због посла ( немам више живаца да у Linux-у покушам да покренем Adobe програме ) и све око надоградње ради одлично, нисам имао до сада никаквих проблема. 

...

Inace, kod mene na laptopu (sa kojim je kupljen!) i dan-danas pravi solidne probleme, cak je i cerki poceo odlicno da ide na zivce, iako je ona mnogo strpljivija od mene u tome. Raspad kanta, sto se mene tice, a glede Adobe-a polako se odvikavam od njega, nije on crveno slovo, tj. vrlo je daleko od toga.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, obi-wan рече

nije on crveno slovo

slažem se da nije, ali je postavio standarde koje još uvek Open Source programi neće moći da dostignu. Gimp još uvek  nema cmyk , a Scribus nema šanse da dostigne adobe indesign. Toliko o tome.

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, ronin рече

slažem se da nije, ali je postavio standarde koje još uvek Open Source programi neće moći da dostignu. Gimp još uvek  nema cmyk , a Scribus nema šanse da dostigne adobe indesign. Toliko o tome.

To ako radis za Holivud... mozda... a za nas obicne vecinu stvari mogu da urade i open programi, dok narocito Inkscape, Blender i Krita stoje rame uz rame sa Adobe-om i ostalim (sad vec) izvikanim mamutima.

Primer: prosle godine skinem niz lekcija od coveka koji je graficki dizajner; od 1200+ prodatih logoa do sad, vise od 2/3 (800+) je uradio u Inkscape-u. Taj program je vrhunski, bolji je od Corel-a u kome ja sad radim, a u svemu dobar barem kao Ilustrator.

Tako da je ta tvrdnja da je Adobe nezamenljiv nista drugo nego epska poezija, sto se prenosi s kolena na koleno, uz gusle. Fakat je da ljudi tesko menjaju navike i ne zele ucenje i prilogodjavanje necem novom.

Nego, cudi me da si imao problema da Adobe otvaras u Linuxima, jer sam gledao ljude kako koriste Shop i Ilustrator bez ikakvih problema. Cak sad imas i npr. novu verziju Pop OS-a, koji ima tako integrisan Wine i jos neke alate, da je cak i igranje AAA naslova postalo nesto redovno, kamoli nesto drugo.

Normalno, kako vreme ide, Linuxi vidljivo i brzo napreduju, pa ocekujem da sve bude jos i bolje.

  • Радостан 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, obi-wan рече

To ako radis za Holivud

ne radim za Holivud... ali mi je PS i ID neophodan zbog privatnog posla. Gimp i Scibus to ne mogu da ponude

  • Свиђа ми се 1

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, ronin рече

ne radim za Holivud... ali mi je PS i ID neophodan zbog privatnog posla. Gimp i Scibus to ne mogu da ponude

Sta to npr. konkretno ne mogu da ponude?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, obi-wan рече

Sta to npr. konkretno ne mogu da ponude?

cmyk 

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, ronin рече

cmyk 

...

CCM.NET

In this article we will explain how to add CMYK support to the GIMP graphics editor. You'll need to add the Adobe ICC Profiles to Gimp. The procedure is as follows: Download Adobe ICC Profiles Unzip...

...

WWW.KLAASNOTFOUND.COM

Inkscape is a fantastic tool for creating beautiful vector graphics (I have sung its praises in this blog before). Unfortunately, there is one thing that Inkscape cannot do: Export a...

 

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, obi-wan рече

...

CCM.NET

In this article we will explain how to add CMYK support to the GIMP graphics editor. You'll need to add the Adobe ICC Profiles to Gimp. The procedure is as follows: Download Adobe ICC Profiles Unzip...

...

 
WWW.KLAASNOTFOUND.COM

Inkscape is a fantastic tool for creating beautiful vector graphics (I have sung its praises in this blog before). Unfortunately, there is one thing that Inkscape cannot do: Export a...

 

sve je ovo divno, ali nemam  vremena za eksperimentisanje. Drzim se PS i ID kao pijan plota :)

  • Свиђа ми се 1

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...