Jump to content

Да ли је допуштено да се животиње уводе у храм?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 13 минута, Lady Godiva рече

Није штета, добро нам је вако. :)

ОК, супер :) 

 

пре 13 минута, Lady Godiva рече

А ти то боље знаш од васељенског сабора па ћеш да мењаш каноне?

Ма не него поред акривије постоји и икономија тј. да се људима олакшају тешке и компликоване ситуације (као што је у канону наведен пример путника који нема где свог коња) и да остану у поретку Цркве. Тако свештеник, који би се ваздан бирократски исцимао да се трајно одјави од свих бесплатних акција, ако их поклони тиме решава проблем на најбољи начин за све, јер у доба канона нису постојале бесплатне акције НИС-а :) 

 

пре 13 минута, Lady Godiva рече

Мани ме фраза, не осуђујем никога, само кажем да нисам једина која занемарује неко правило из фазон седмог века. Свима пуна уста канона, али само кад им одговарају.

Јесте ниси ти једина која занемарује неко правило али и ти и сви остали има да дамо одговор за то јер та правила и даље стоје, занемаривао их неко или не.

А како то кажеш "не осуђујем никога" а затим "свима пуна уста канона али само кад им одговарају". Не осуђујеш ли тиме оне који поштују каноне и када им не одговарају? Или мислиш да стварно нема никога таквог?

 

пре 13 минута, Lady Godiva рече

Наравно. Потпуно си у праву. :mahmah:

:) :0205_whistling:

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Liga Džentlmena рече

Hmm pitanje je dal je sve bas tako. :)

Па јесте... како ко и како коме... али моја су искуства у огромној већини позитивна са свима са којима сам се дописивао...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Sofija_ рече

Nesa broj 2 u najavi :smeh1:

Цитат

 

Ih Ljubi te cika u to tvoje lepo oko.

Da znas da nam ne bi nam trebao jos neki  Nesa, kako nema naseg Nese sve teme zamrle mora neko da ga zameni..

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Lady Godiva рече

Значи, ако људима веза постане монотона, било би добро да купе мачку.

Али да је не воде на литургију да не би заразили и свештенство, поготову монахе. :D

Taxoplasma gondii je povezan i sa vecom vjerovatnocom obolijevanja od sizofrenije,zatim kod ljudi sa OCD, takodje povecava rizik od suicida kod ljudi sa bipolarnim poremecajem,  parkinsonove bolesti, alchajmerove kao i vecim rizikom od saobracajnih nesreca usled ostecenja psihimotorickih performansi itd.:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 24.8.2018. at 15:01, Брада рече

Читао сам да је мачкама дозвољено да би хватале мишеве :). Руси су генерално благонаклони према мачкама. 

Dobro to su racionalni razlozi  jednog vremenu, danas Crkve nemaju potrebe za tim. Ja razumijem da se slucajno desi da macka ili pas udju koji su u dvoristu crkve, ali svjesno dovodjenje zivotinja je budalastina totalna. Kako bi to izgledalo na liturgiji da stavim pitona oko vrata i dodjem u Crkvu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Ronald рече

Dobro to su racionalni razlozi  jednog vremenu, danas Crkve nemaju potrebe za tim. Ja razumijem da se slucajno desi da macka ili pas udju koji su u dvoristu crkve, ali svjesno dovodjenje zivotinja je budalastina totalna. Kako bi to izgledalo na liturgiji da stavim pitona oko vrata i dodjem u Crkvu.

Ronald fakir :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Ronald рече

Taxoplasma gondii je povezan i sa vecom vjerovatnocom obolijevanja od sizofrenije,zatim kod ljudi sa OCD, takodje povecava rizik od suicida kod ljudi sa bipolarnim poremecajem,  parkinsonove bolesti, alchajmerove kao i vecim rizikom od saobracajnih nesreca usled ostecenja psihimotorickih performansi itd.:)

О Роналде па где си :drugarstvo:

Хехе, ево мене да поразговарамо.

Кажи лепо људима да се паразит токсоплазме преноси недовољно термички обрађеном зараженом храном (месом), али и преко зараженог воћа и поврћа које није добро опрано, као и заражене воде. Веома ретко се преноси преко измета мачке, а готово никад преко измета кућне мачке, јер нема одакле да се зарази (ако не излази). Значи, лична хигијена, прање руку, чист животни простор, лепо скуван ручак и опрано воће и поврће, и не би требало да буде бриге :)

Људи који имају добар имуни систем углавном не оболе од токсоплазмозе, иако су инфицирани токсоплазмом, или имају благе симптоме, налик на прехладу. Највећи ризик је за труднице и децу, као и за особе које и иначе имају проблем са имунитетом, али и они најчешће оболе након уношења паразита преко меса, воћа и поврћа.

Не умањујем значај превенције, само кажем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Ronald рече

Dobro to su racionalni razlozi  jednog vremenu, danas Crkve nemaju potrebe za tim. Ja razumijem da se slucajno desi da macka ili pas udju koji su u dvoristu crkve, ali svjesno dovodjenje zivotinja je budalastina totalna. Kako bi to izgledalo na liturgiji da stavim pitona oko vrata i dodjem u Crkvu.

Наравно да не треба доносити животиње у цркву, ја сам апсолутно против тога. Интересантно ми је само било колико се према мачкама (манастирским :)) односе са симпатијама, зато сам и поставио оне линкове са руских сајтова. 

'' Чашу меда јошт нико не попи што је чашом жучи не загрчи,
чаша жучи иште чашу меда, смијешане најлакше се пију. ''  
Петар II Петровић Његош

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ronald рече

Taxoplasma gondii je povezan i sa vecom vjerovatnocom obolijevanja od sizofrenije,zatim kod ljudi sa OCD, takodje povecava rizik od suicida kod ljudi sa bipolarnim poremecajem,  parkinsonove bolesti, alchajmerove kao i vecim rizikom od saobracajnih nesreca usled ostecenja psihimotorickih performansi itd.:)

Знам, прочитала сам текст. Само се зезам.. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, АлександраВ рече

О Роналде па где си :drugarstvo:

Хехе, ево мене да поразговарамо.

Кажи лепо људима да се паразит токсоплазме преноси недовољно термички обрађеном зараженом храном (месом), али и преко зараженог воћа и поврћа које није добро опрано, као и заражене воде. Веома ретко се преноси преко измета мачке, а готово никад преко измета кућне мачке, јер нема одакле да се зарази (ако не излази). Значи, лична хигијена, прање руку, чист животни простор, лепо скуван ручак и опрано воће и поврће, и не би требало да буде бриге :)

Људи који имају добар имуни систем углавном не оболе од токсоплазмозе, иако су инфицирани токсоплазмом, или имају благе симптоме, налик на прехладу. Највећи ризик је за труднице и децу, као и за особе које и иначе имају проблем са имунитетом, али и они најчешће оболе након уношења паразита преко меса, воћа и поврћа.

Не умањујем значај превенције, само кажем.

:drugarstvo:.Ne umanjujem znacaj prevencije vec govorim o studijama na ljudima sa zdravim imunim sistemom posto je kod domacih macki taxoplasmis prisutan u nekih 40 slucajeva, dok kod divljih macaka daleko vise. Naveo sam na primer sizofreniju i tu mislim na zdrav imuni sistem, a ne djecu ili trudnice. Nisam spomenuo hranu( voce, povrce i meso) kroz koju je takodje moguce prenijeti kao u Francuskoj konjsko meso, vec zbog teme kucne ljubimce koje ljudi cesto gledaju i paze kao clanove porodice.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, АлександраВ рече

Не умањујем значај превенције, само кажем.

 

пре 34 минута, Ronald рече

Ne umanjujem znacaj prevencije vec govorim

:smeh1:

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, АлександраВ рече

:smeh1:

@Ronald @АлександраВ  ел ви увек овако "надугачко и нашироко" дискутујете :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...