Jump to content

Да ли је допуштено да се животиње уводе у храм?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Vladan :::. рече

Зашто?

Ne znam kako te vise nije blam. Back on block. :D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Vladan :::. рече

Мислиш да су практични разлози а ти сада мислиш да тих практичних разлога више нема?

Тако нешто.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Џуманџи рече

Ne znam kako te vise nije blam. Back on block. :D

Мене да буде блам јер ти отворено тролујеш тему? И још ме блокираш када те питам зашто?

Што лепо не признаш да си се упетљала да се не замајавамо... Мада би било много боље да покажеш да ниси и да имамо један квалитетан супротан став о којем можемо да разговарамо... Томе служи форум, иначе, а не за "ne pada mi na pamet da ti na bilo sta odgovaram"...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Lady Godiva рече

Тако нешто.

И онда можемо да укинемо тај канон и да уводимо животиње у храмове?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Vladan :::. рече

И онда можемо да укинемо тај канон и да уводимо животиње у храмове?

Не бих даље о томе јер не умем лепо и пристојно да ти одговорим. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Lady Godiva рече

Не бих даље о томе јер не умем лепо и пристојно да ти одговорим. :)

Добро је, добро је, бар ти нећеш да ме блокираш... :) 

Али, ОК, може и ружан и непристојан одговор, ако је квалитетан, само боље на пп да те не би неко бановао... ;) 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Vladan :::. рече

Добро је, добро је, бар ти нећеш да ме блокираш... :) 

Али, ОК, може и ружан и непристојан одговор, ако је квалитетан, само боље на пп да те не би неко бановао... ;) 

Није ни квалитетан. Не пишем на пп.

Колико се сећам има неки канон који забрањује свештницима да дају новац на камату. Сад испада да би требало разрешити све оне који имају штедњу у банци или ако су добили дивиденде од акција Ниса. 

Поприлично сам сигурна да је прописана нека епитимија за блуд/рукоблуд (неко, некад, негде због тога забрањивао причешће годинама). Ено се дрк*ши причешћују уредно. 

Даклем, има гомила тога што се не поштује стриктно, по јусу, а ти си ухватио да ме цедиш као комарца јер "знам боље од васељенског сабора". Кога брига да ли је неко дете унело хрчка у цркву? Ко да је битно..

Толико од мене на ову тему. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Lady Godiva рече

Не пишем на пп.

Штета... пп је супер... људи су на пп још бољи и отворенији него јавно...

 

пре 11 часа, Lady Godiva рече

Колико се сећам има неки канон који забрањује свештницима да дају новац на камату. Сад испада да би требало разрешити све оне који имају штедњу у банци или ако су добили дивиденде од акција Ниса.

Ако има такав канон онда баш тако испада. Али ти свештеници могу те камате да дају сиротињи и да имају win-win ситуацију: ослободили се канонског преступа без бирократских компликација и плус помогли ближњима.

 

пре 11 часа, Lady Godiva рече

Поприлично сам сигурна да је прописана нека епитимија за блуд/рукоблуд (неко, некад, негде због тога забрањивао причешће годинама). Ено се дрк*ши причешћују уредно. 

Па јеси ли ти исповедала неког од тих дрк*ша? Наравно да ниси. Шта те онда брига за то? Јер ако не можеш из њихове исповести да знаш да ли је у реду што се причешћују или не а онда никако није добро ни ако осуђујеш њих и њихове свештенике за то.

Осим тога грех тих дрк*ша је приватна ствар између њих и исповедника а уношење животиња у храм није никако само нечија приватна ствар.

 

пре 11 часа, Lady Godiva рече

Кога брига да ли је неко дете унело хрчка у цркву? Ко да је битно..

Битно је јер за тај канонски преступ има да одговара и тај ко је унео животињу (родитељ детета) и чредни свештеник и старешина храма. А ако зна и ништа не уради и епископ. Да ли ће неко да реагује или не од свих побројаних је једна ствар а сасвим друга да ли не треба уводити животиње тј. поштовати канон. То што неко негде због неке радње не реагује (камате, дрк*ши, животиње) никако не чини ту радњу канонски дозвољеном. А свако ће дати одговор за себе од обичних верника и црквењака до патријарха.

 

пре 11 часа, Lady Godiva рече

а ти си ухватио да ме цедиш као комарца

Ово је форум и људи дискутују о својим и туђим мишљењима. Ако нећеш да одговараш на питања о својим ставовима не мораш, нико те не тера.

Мада то обесмишљава учествовање на темама али добро...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 24.8.2018. at 11:58, Vladan :::. рече

Биће да није допуштено да се животиње уводе у храм... Немам у глави баш неки канон али... :) 

ma i neće one same od sebe u hram u Svetinju, dođu do vrata ulaznih i neće dalje...veliki osećaj pobožnosti i poštovanja prema Svetinji imaju životinje...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, ines рече

ma i neće one same od sebe u hram u Svetinju, dođu do vrata ulaznih i neće dalje...veliki osećaj pobožnosti i poštovanja prema Svetinji imaju životinje...

Јесте има и тога а има и да се неки пас затрчи и уђе за неким у храм...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Vladan :::. рече

Штета... пп је супер... људи су на пп још бољи и отворенији него јавно...

Није штета, добро нам је вако. :)

пре 1 сат, Vladan :::. рече

Ако има такав канон онда баш тако испада. Али ти свештеници могу те камате да дају сиротињи и да имају win-win ситуацију: ослободили се канонског преступа без бирократских компликација и плус помогли ближњима.

А ти то боље знаш од васељенског сабора па ћеш да мењаш каноне? 

1 hour ago, Vladan :::. рече

Па јеси ли ти исповедала неког од тих дрк*ша? Наравно да ниси. Шта те онда брига за то? Јер ако не можеш из њихове исповести да знаш да ли је у реду што се причешћују или не а онда никако није добро ни ако осуђујеш њих и њихове свештенике за то.

Мани ме фраза, не осуђујем никога, само кажем да нисам једина која занемарује неко правило из фазон седмог века. Свима пуна уста канона, али само кад им одговарају.

пре 1 сат, Vladan :::. рече

Ово је форум и људи дискутују о својим и туђим мишљењима. Ако нећеш да одговараш на питања о својим ставовима не мораш, нико те не тера.

Наравно. Потпуно си у праву. :mahmah:

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Vladan :::. рече

Штета... пп је супер... људи су на пп још бољи и отворенији 

Hmm pitanje je dal je sve bas tako. :)

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...